You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yeni Üye
Merhaba
Ben siteye yeni üye oldum ve böyle site hazırladığınız için çok teşekkür etmek isterim çok yararlı bir site gülücük Benim için çok önemli olan bir konuyu sizinle paylaşmak ve düşüncelerinizi almak isterim ben annemden,babamdan daha farklıyım çünkü özellikle babam ateist ve benim rahatsız olduğum konu babamın galeyana gelince dine küfürler etmesi çocukluğumdan beri babamla hep tartışırdım ama artık onunla tartışmanın bir işe yaramayacağına karar verdim ne desem daha kötü bir hale geliyordu konuşmalar..dolayısıyla bende artık odayı direk terkedip kendi odama geçiyorum.Ayrıca namaz kıldıgımı ve ya oruç tuttuğumu babam bilmiyor bilmesinin pek istemiyorum çünkü şimdi yapabildiğim ibadetlerimide engellemesinden ve ya beni ortamımdan uzaklaştırmasından çekiniyorum.Lütfen yorum yapın sizce ne yapmalıyım?
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
RE: Merhaba
hoşgeldiniz,
anneye babaya saygı ne olursa olsun esastır.ancak yaratıcıya isyanda yaratılmışa itaat caiz değildir.ibadetleriniz konusunda(namaz,tesettür,oruç vb) asla taviz vermemelisiniz.ancak başka konularda ana babanın kalbini kırmamaya çalışmak lazım.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Sizi rahatsız etmeye geldim!
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
RE: Merhaba
öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim..evet ibadetlerimden taviz vermemeye çalışıyorum..sadece annem ibadet ettiğimi bilirken babam bilmiyor bu durum benimde hoşuma gitmiyor ancak öğrenirse de hareketlerimi kısıtlamaya çalışacağından çekiniyorum..gerçekten böyle yaşamak zor.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.