You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kadir gecesi Kur'an inmiş midir ?

Kadir gecesi Kur'an inmiş midir ?

General
RE: Kadir gecesi Kur'an inmiş midir ?
çürüteceğim delilleri kabul etmiyorsunuz ki? sizler kendi dil bilginiz ışığında Kuranı yorumlamışsınız, yani Kuranı tefsirde kendi görüşleriniz de bir kaynak olarak kullanmaktasınız oysa ben sizin görüşlerinizin hüccet niteliği taşımadığını aksine hüccet olan sünnetin sizin görüşleriniz ile çeliştiğini söylüyorum. siz benim kabul ettiğim delilleri kabul etmiyorsunuz, ben sizin kabul ettiğiniz delilleri kabul etmiyorum. bu durumda bir tane ortak delil noktamızın olması(Kuran) bizi tek bu kaynaktan münazara yapmaya götürebilir mi? size zikrettiğiniz tüm ayetlerin ibn abbas(Allah ondan razı olsun) tan tefsirini araştırıp koysam kabul etmeyeceğinizden benim için burada münazaralık bir iş yok.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Sizi rahatsız etmeye geldim!
Bunu ilk beğenen sen ol.
Üye
Bunca cevap yazdım size. Eğer hala lafı eveleyip, üstüne bir de beni düzenbaz gibi gösteren olursa ona yanıt yazmam. Sonra vay efendim cevap yazmıyorsun demesin.

Bir bilgi üzerine kelam edecek varsa buyursun. Aksi halde ben diyeceğimi dedim. Her sorunuza yanıt verdim. Ama benim 1 soruma yanıt veren henüz çıkmadı.

Ayette EL-kitab indi derken.
Siz neye göre, kime göre, hangi delile göre kadir gecesi Kuran indi diyorsunuz buyrun cevap verin.

Ben yardımcı olayım size. Bunun cevabı diye bişey yok. Burda yapılacak iş hatadan dönmek ! Açık açık delil getirdim. Hala ben bildiğimi okurum ayet mayet sallamam diyorsanız banane. Keyfinizin kahyası ben değilim ya. Uğurlar ola...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Üye
Ayrıca ben dilbilgisi ile yorum yapmıyorum. Ayet ile yorum yapıyorum. Dilbilgisi adına tek sözüm bana sorduğunuz kitab nedir sorusu üzerine oldu. Diğerleri gayet net Kuran ayeti ile yapılan yorumlardı. Ve çok anlaşılır yorumlardı.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumun Uykucu Ninesi
[Resim: sems-i-tebrizi-sozleri-ii.jpg]

"Kalk, silkelen, kendine gel. Umutsuzluğa sarılma.
Umutsuzluk şeytandan, ümit etmek ise Allah'tandır."
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
kabul etmeseniz de bu yaptığınız şeyler Kurandan sizin anladığınız yorumlardır. dil bilgisi kısmı dışında yaptıklarınız da kendinizce yaptığınız geneli bağlamayacak yorumlar. sünnet hücceti ile çeliştiğini siz de gayet iyi bilmektesiniz.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Bunu ilk beğenen sen ol.
Üye
Nasıl benim anladığım şey arkadaş ?

HİCR 1. ayeti vermedim mi ?
1. Elif-lâm-râ© tilke âyâtu-lkitâbi vekur-ânin mubîn(in)

Buyur yine verdim.

Yunus 37
37. Vemâ kâne hâżâ-lkur-ânu en yufterâ min dûni(A)llâhi velâkin tasdîka-lleżî beyne yedeyhi vetefsîl e-lkitâbi lâ raybe fîhi min rabbi-l’âlemîn(e)

Buyur burada da açık. Bunlar benim yorumum değil ki. Bildiğin ayet bunlar.

Bakara 2.ayet
2. Żâlike-lkitâbu lâ raybe(*) fîhi(*) huden lilmuttekîn(e)

Burda yorum bile yapmaya gerek yok. Ayetler net şekilde el-kitab diyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
kitabın kuran olmadığı yorumunuz sizi bağlayan bir şey.

Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.