You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

kıdemli üye
Çağrı Filmi
Çağrı Filmini En Az 3 Kere İzledim Harika Bir Film Bence ...

Film Hakkında Bilgi

Çağrı yönetmenliğini Mustafa Akkad'ın yaptığı, 1976 yapımı İslamiyet'in doğuşunu konu alan bir dînî film.
Konu olarak İslamiyetin,Hz.Muhammed'in önderliğinde doğup yayılmasını anlatmaktadır.
Filmin tamamına yakını Libya'da, bazı yerleri ise Fas'ta çekilmiştir. Filmde Hz.Muhammed'in yüzü hiç gösterilmemiş, sadece bazı olaylar onun gözüyle gösterilmiştir.
Ayrıca filmin Ar Risâlah adıyla Arap versiyonu da, Çağrı filmiyle aynı anda çekilmiştir. Türkiye'de bu film patlama yapmıştır. Yaklaşık bir yıl vizyonda kaldı. Filmde Vahşi'yi oynayan oyuncu, ülkesinde iş bulamadı. Sen nasıl Hamza'yı öldürürsün? diye ölüm tehditleri bile almıştır.
''Kim Bir Bardak Su İçerse Beni Hatırlasın''[Hz.Hüseyin]

Zalimler İçin Yaşasın Cehennem!
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 25-01-2013, Saat:02:37 PM, Düzenleyen: Alone.
kıdemli üye
RE: Çağrı Filmi
Film artık HD kalitesinde.
İyi seyirler..
''Kim Bir Bardak Su İçerse Beni Hatırlasın''[Hz.Hüseyin]

Zalimler İçin Yaşasın Cehennem!
Bunu ilk beğenen sen ol.
R4BİA
Bu filmdeki en etkilendiğim sahne Peygamber Efendimiz'in (s.a.v.) Mekke'den Medine'ye göçü ve Medine halkının O'nu karşılaması o sahneyi her izlediğimde gözyaşlarıma hakim olamıyorum ...
Harika bir film.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Kıdemli Üye
bir sorum var fakat araştırmama rağmen bulamadım yada gözümden kaçtı
arkadaşın biri cemaatten ve bana şefkat tepe meselesini savundu...

savunurken bir laf söyledi o da şu çağrı filminde bile efendimiz sav el feneri ışığı olarak gösterilmiş doğru mu bu belki 100 defa seyredip ezbere bilen vardır...çünkü ne hira sahnesi ne sevr mağarası sahnesinde bile böyle şey hatırlamıyorum..

google a yazdım yok
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 10-03-2014, Saat:05:46 PM, Düzenleyen: hallac-ı mansur.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.