You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Nişan sonrası pişmanlık acil Allah için!

Biriyle gönül bağım varken kırgınlık yaşadık anlamsızca.inttnetten tanıştık telefonla konuştuk .ama emin olmak için zaman gerekiyordu . Hiç bir araya gelemedik.birbirimizi cok sevdik. Resimlerimizi gönderdik . Onun sevgisinden şüphem yoktu ama onu toparlamaya çalışmam gerektiğini düşünerek karşı karşıya gelme fikrini erteledim. Kırgınlık yaşadık iki ay ama arada yazıyordu ben özür bekleyip toparlanmasını beklerken birgün amcasının kız bulduğunu bir cevap vermem gerektiğini söyledi . Dikkate almadım . Cunku bu 3 cümleyle özetlenmezdi. Kızla görüşmüş mantıklı düşünmeden apar topar ailesi 3 Şubat'ta nişan yapmış. Ben 4 Şubat'ta haber aldım dünyam yıkıldı cunku onu cok seviyordum . Arayıp neden yaptığını sordum .;(((( oda pişmanım ama ne olduğunu anlamadım olsun bıtsın dedim dedi. Beni cok sevdiğini geri dönmek istediğini ama ailesinin söz ağızdan bir kere çıkar dediğini söyledi akrabaları arkadaşları bizim sevgimizi biliyor . Sadece bensiz boşluğa düşüp olayı akışına bırakmış ikimizde perişanız ama aile dinlemiyor . Kıza ısınmaya çalışıyorum diyor.yazdıgı mesajlardan iğreniyırum Allah benim belamı verdi öldüm ben diyor . Nişanlısı kız 8 ay önce nişan atmış yetimmiş acıyor ona yani ahını almaktanda korkuyor . Diğer yandan biz birbirimizi ölümüne seviyoruz ama onun ailesi nişanı geri vermemesi için kızıyor sözden dönülmez diyorlar. Ne olur bir yol bize Allah rızası için ne yapmalıyız yardım edin .aglıyoruz telefonda sürekli 30 yaşında adam Sad(( Allah rızası için yardım
Bunu ilk beğenen sen ol.
هل أنا حقاً أنا ؟
RE: Nişan sonrası pişmanlık acil Allah için!
benim kendi kanaatim siz nişanlısı ile evlenmesine engel olmayın. zaten birbirinizi görmemişsiniz. yazılarınızdan anladığım kadarıyla tanımaya dayalı değil tanımlamaya dayalı bir sevginiz var hakeza onunda öyle zaten bu yüzden aradaki kırgınlığınız onun başka birisine temayül etmesine ve sizinde aldırış etmemenize sebep olmuş. şimdiki duygularınız arızidir kısa zamanda tesirinin kalmayacağına düşünüyorum.
ve tabi ki son söz sizindir yaşantınızı tafsilatı ile bilen sizsiniz. Allah yardımcınız olsun.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 13-02-2014, Saat:12:35 PM, Düzenleyen: kalemşör.
..Edep Ya Hu..

"Ya RABB!!
Pişmanım, utanıyorum, sayısız günahımdan ar ediyorum. Zelilim, istikrarsız yaşamaktan gözyaşı döküyorum. Garibim, kimsesizim, yalnızım, zayıfım, güçsüzüm, sakatım, acizim, iradesizim. El-Aman diyorum. İlâhî dergahından yardım diliyorum."
..onsekizinci söz..

...Aşk, şiddetli bir muhabbettir;...
...fânî mahbublara(sevgilelere) müteveccih olduğu vakit, ya o aşk kendi sahibini daimî bir azap ve elemde bırakır...
...veyahut o mecazî mahbub(sevgili), o şiddetli muhabbetin fiyatına değmediği için bâkî bir mahbubu arattırır;...
....aşk-ı mecazî, aşk-ı hakîkîye inkılâp eder...

[risale-i nur,mektubat]

...Öyle garip bir dünya...
...Olmaz dediğin ne varsa olur...
...Düşmem der düşersin...
...Şaşmam der şaşarsın...
...En garibi de budur ya;...
...Öldüm der durur yine de Yaşarsın...

Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 13-02-2014, Saat:12:32 PM, Düzenleyen: Nazenin..
.
Bazen aşık olduğunuzu zannedersiniz.. Buda öyle bir durum arkadaşım.. Şu an kul hakkına giriyorsunuz.. Aranızda yaşanan bir takım durumlardan ilgili bayanın haberi yok.. Ve siz onun hakkına giriyorsunuz.. Hem bahsettiğiniz adam hemde siz kul hakkına giriyorsunuz.. Allah'tan korkun
Bunu ilk beğenen sen ol.
Nişanlısına söylemiş beni zamana ihtıyacım varken sen geldin demiş.kız biliyor sende unutmamışsın demiş . Anlatmış ki kız vazgeçsin . Bizimki sevgiydi heves degil. Zaten kızın günahına girmek istemediğim için size sığındım . Ne olur yardım edin ya benim günahım ya benim canımın canı o kıza ısınamazsa ona yazık değilmi ağlıyor telefonda . Rabb'ime sığınıp bu olaya sayenizde nokta koyacağım size ve dualarımıza ihtiyacım var . Kımın ne yapması gerek dinen ? Askın sevgının yeri yokmu hiç? Sad(((
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
Ne güzel soylemıs şair:
‘‘Her şeyden çok seviyorum’’ diyordun.
Bir şeyden daha az sevdin ki şimdi oradasın.
Bu kalsın aklında.

sanırım bırcok şeye cevap,şu üç satır.
.
Bunu ilk beğenen sen ol.
..Edep Ya Hu..
...Aşk, şiddetli bir muhabbettir;...
...fânî mahbublara(sevgilelere) müteveccih olduğu vakit, ya o aşk kendi sahibini daimî bir azap ve elemde bırakır..

güzel kardeşim üstadın dedigi gibi fani sevgililer elem verir...
Sen Allahın sana verdiği bu sevgi muhabbet kabiliyetiyle Allahı sevmelisin...
Rabbım sana bu kabılıyeti fanı mahbublar için vermedi...
kabiliyetini mecaziden hakikiye cevirmek lazım...

Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 13-02-2014, Saat:01:03 PM, Düzenleyen: Nazenin..
Forumun Uykucu Ninesi
canım benim kıyamam sana hiç üzülme ağlama.
eğer Rabbim onu senin kaderine yazmışsa hiçbir engel kavuşmanıza engel olamaz.
üstüne gitme dua et sadece.Rabbim hakkımda hayırlı olanı nasip eyle.Yanlışa düşmeme izin verme.
şu da var seni gerçekten sevmiş olsaydı boşluk bulup nişanlanmazdı bukadar ciddi bir adım atılmaz.
geri dönme ihtimalini düşünürdü.kendinide onuda nişanlısınıda üzme.zamana bırak.
Dediğim gibi O kişi senin kaderinse onu yaşarsın.belki böylesi hayırlıdır senin için.
ya evlenip kötü bi evlilik yaşarsan böyle bir olayla Rabbim seni uyarıyorsa bilemezsin bilemeyiz.
Rabbim herşeyi öyle güzel sıralamıştır ki ahh ahh O ne güzel vekildir.
O na sığın O ndan iste dua dua dua...gülücük
[Resim: sems-i-tebrizi-sozleri-ii.jpg]

"Kalk, silkelen, kendine gel. Umutsuzluğa sarılma.
Umutsuzluk şeytandan, ümit etmek ise Allah'tandır."
Bunu ilk beğenen sen ol.
هل أنا حقاً أنا ؟
kulların aşkına mecazi demek doğru değildir. mahlukatın birbirine olan sevgiyi kalplere koyan da Allahtır. oda hakiki sevgidir, mecaz değildir. yeter ki küfre ve günah da yardımlaşma olmasın.
Bunu ilk beğenen sen ol.
..Edep Ya Hu..

Rabbımın verdiği kabiliyetleri hissiyatları hakiki yönüyle kullanmak... Rabbım hesaba cekmeyecekmi... ben Bu kabiliyeti sana fani sevdalar için mi verdim demeyecek mi...
ilk öncelikle biz bi kalbimize bakalım...
kendi nefsime söyluyorum...
kalbime bakıyorum bir sürü sevdigim arkadaslarımın gidişleri ayrılıkları canımı acıtıyor.. gözümden yaşlar akıtıyor... ama ardından durup kendime baktıgımda ben Rabbımden uzaklıgım için aglıyormuyum.. imanım gıdıyor benden uzaklasıyor diye kalbim titriyormu.. yutkunmakta zorluk yaşıyormuyum.. bunların hepsi bende kocaman bir soru işareti.. Rabbım affetsın beni...
İlahi aşkı yüregimizde hissetmeden haram bir sevdaya kapılmak ne kadar dogru... Helal daire keyfe kafi...
tabikide sevgi beşerede hakiki olmalı.. ama haram bir sevda bana hakiki gelmiyor...
vesselam sözlerim kendime...

Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.