You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Küçük Mücahid Çizgi Filmi

Yeni Üye
Bilmem hatırlayan var mı ama 90'lı yıllarda böyle bir çizgi film vardı. 1992 senesinde Tele-Çizgi animasyon firması tarafından VHS kaset olarak piyasaya sürülen çizgi film Sovyet işgalindeki Afganistan'ı konu alıyordu. Filmin başkahramanı Nureddin adında bir Afgan çocuk. Babası yıllar önce ülkesini savunurken şehit olmuştur. Köyünde annesiyle birlikte yaşamaktayken ülkesi Sovyet işgaline uğrar. Sovyet askerleri köyü istila eder ve çocukları toplayıp onları kendi okullarına gönderirler. Çocuklar uzun süre aileleriyle irtibatlarını kaybeder. Birçok Afgan zulümden kaçmak için Pakistan gibi komşu ülkelere sığınır. Dağlarda Mücahidler olarak bilinen Müslüman gerillalar işgalcilere karşı direnir.

Çocukken izlediklerim arasında olduğu için bende ayrı bir yeri vardır. Benim gibi izleyen başkaları var mı? gülücük

Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
Cvp: Küçük Mücahid Çizgi Filmi
Ben Teletabiler ve Buggs bunny`den firsat bulamadim sanirim ki bilmiyorum bu cizgi filmi  nanikkk
Düşünsene, imtihanlar bitmiş, amel defterin sağından verilmiş ve bir ses duymuşsun; 
`Vedhulii Cennetii.. `Girin Cennetime.. (Fecr 30.)
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.