You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Islamiyette Cariye Kavramı

Islamiyette Cariye Kavramı

General
RE: Islamiyette Cariye Kavramı
ben öğrenmene birşey demedim ki gülücük öğrenelim elbette..ama bunu kurandan öğrenelim o ne diyorsak tatpik edelim ..sadece kalbinin ve aklının kabullenmediğini söylüyorsun..müslümanın içinde şüphe olursa iman tam olurmu onu soruyorum

ayrıca kimin ne olduğunu bilemezsiniz ki zihniyetini sorguluyorsunuz gülücük sizin zihniyetiniz anlamaya değil sorgulamaya yönelik...
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
iman edeceğini öğrenesiye kadar olayları anlamak için elbette sorgulamak gerekir. kuranı bir önsöz değil de tüm çağlara söylenmiş son söz olarak görmemek lazım, cariyelik meselesi çok eşlilik meselesi mirasta kadın erkek zahiri eşitsizliği gibi pek çok şey döneminin kurallarının düzenlenmesiyle yeniden uygulandı. bugünün türkiye örfünde bu saydıklarımıza yer yoksa bu örf gayri islami olacak değil, din ve örf arasındaki ilişkiyi görebilmek lazım.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Sizi rahatsız etmeye geldim!
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Bunu ilk beğenen sen ol.
General

Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 26-08-2014, Saat:03:17 PM, Düzenleyen: karadamlalar.
General
bu konuda zafer in belirttiği hatalı fikirleri ben de taşıyor olabilirim, şu uzunca tv programı önemlidir. mustafa öztürk hocamızın bu konulardaki tespitleri önemli

Bunu ilk beğenen sen ol.
-İKRA-
Bence bu konu yeterince görüşüldü.
Zafer kardeşim,
sizi samimi mü'min kardeşim olarak görüyorum;
herkes bu samimiyette olsa keşke,
biz de bir şeyleri ispat etmek telaşına düşmezdik vesselam...
Allahümme salli alâ seyyidina Muhammedin ve alâ âli seyyidina Muhammed
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.