You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yeni Üye
hz.ibrahim
sorum yanlıs anlasılmasın gercekten bir acıklaması olan bir seyi sadece duymak amacıyla soruyorum.. peygamber efendimizin soyu yani rabbimizin yarattığı ilk şey kendi nurundan bir parcayı hz Adem'e aktarması hz Adem babamızdan oğullarına torunlarına ordanda peygamber efendimize geldi zaten o nur peygamberimizin nuruydu kusaklar boyunca aktarıldı.. Kuran da peygamber efendimizin dedelerinin hiç biri Allah a inanmamazlık yapmadığı soyleniyor.. fakat hz İbrahim'in babası putperestti.. bunu acıklayan olursa cok sevinirim
Bunu ilk beğenen sen ol.
هل أنا حقاً أنا ؟
RE: hz.ibrahim
Anlattıkların, esatır türünden şeyler, eflatun gibi filozoflardan tasavvuf kültürüne geçmiş bâtıl inançlardır. Peygamberlerin soyu da masum değildir, nicelerinin babaları, oğulları, dedeleri de kâfirdir. Allah subhanehu ve teala'nın zatına (hakkında) parça/cüz gibi sıfatların ıtlak edilmesi, küfürdür.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.