Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Esselamüaleyküm arkadaşlar...

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 21 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : nurbanu16
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acemi Üye
*
11
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2012
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
08-08-2012, Saat:02:44 AM
S.a foruma yenı uyeyım,ogretmenım.sızlerle guzel vakıt gecırecegıme ınanıyorum.cok sukur ınanclı,tesetturlu bır ınsanım.uzun sure ıbadetlerımı aksattım.cagın hastalıgı ınternet evıme gırdıgınden berı depresyondayım.yanı 7 yıldır.nefıs tabı,olmadık yerlere de gırdıgımız oluyor.gecen sene netı kapattırdım.7 yıldır gercekten hayattan kopmus gıbıyım.su aralar cok sukur ıbadetlerımı aksatmamaya calısıyorum.ama henuz huzur bulmus degılım.sankı daha derın depresyone gırdım.kımseyı goresım,konusasım gelmıyor,her lafa alınıyor,sınır oluyorum.odamdan cıkmak ıstemıyorum.sızce seytan daha mı cok vesvese vermeye basladı?
General
*
4,320
konular
1,797
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
08-08-2012, Saat:02:57 AM
aleykum selam hoşgeldiniz;
şeytanın vesvesesi bitmez,dua edin ve kendinizi özellikle huzursuz ettiğini düşündüğünüz şeyleri saptayın,onların üstüne gidin.imani konulardaki vesveseler ise sorun onları fazlaca kurcalamadan inanarak ve öğrenerek geçmek doğrudur.bahsettiğiniz şeyler bir psikolojik sorun da olabilir Allahu alem.başka tavsiyeler verecek olan arkadaşlarımız da olur,çözüm bulamazsanız dini hassasiyetleri olan bir psikolog ile görüşmeniz hayırlı olabilir Allahu alem.
Allah yardımcınız olsun.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Sizi rahatsız etmeye geldim!
Acemi Üye
*
11
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2012
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
08-08-2012, Saat:05:02 AM
Bılemıyorum,hepsıne gıttım doktorların.ben vesveseye baglıyorum,dıger arkadaslardan da yanıt beklıyorum...
Profesör
*
28,547
konular
24,533
REP PUANI
Yeni Üye

May 2009
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
08-08-2012, Saat:09:23 AM
aleykum selam ogretmenım,hosgeldıngülücük
senın durumun ıbadetlerıne gereken ozenı ve onemı vermedıgınden kaynaklanıyor.tabıkı seytanın vesvesesı de var ama asıl sebep ozen ve onem.abdestı kurallarına uygun alıp ve namazınızı kılarsanız buyuk olcude sıze faydası olacaktır.
Bırde namazlarınızı vaktınde kılmaya ozen gosterın.kazaya bırakılmış her vakıt namazı sızın huzurunuzu alır goturur.
Sozun ozu;namazı vaktınde ve kurallarına uygun kılmak her turlu manevı hastalıga ılactır...
.
Acemi Üye
*
11
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2012
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
08-08-2012, Saat:02:09 PM
Vallahı oldukca abdestıme de namazıma da dıkkat edıyorum.uzun sure yapmadıgım ıcın seytan tahtını kurmus ustumde.yerınden etmeye calısınca daha da kudurdu...
Profesör
*
28,547
konular
24,533
REP PUANI
Yeni Üye

May 2009
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
08-08-2012, Saat:04:33 PM
kudurması ıyı aslında,dogru yolda gıttıgınızı gosterır...
.
Acemi Üye
*
11
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2012
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
08-08-2012, Saat:07:04 PM
Bana da oyle gelıyo,meyve veren agac taslanır mısalı.ama son zamanlarda gercekten cok degıstım.kımseyı ıstemıyorum,bazen aılemı bıle.odama kapanıyorum bıyere cıkmak ıstemıyorum.bı ofke bı sınır,aklımda sureklı olumsuz dusunceler dolanıyo daha neler neler...boyle yasayan ya da yasamıs varsa lutfen cvp yazsın.cok sukur kı Rabbıme sıgınıyorum.en kısa zamanda feraha kavusucam ıns..bırkac ay once ehıl bı hocaya da okundum.acaba dıyorum,baska gucler mı etkı edıyo bana...
Acemi Üye
*
23
konular
10
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
08-08-2012, Saat:08:15 PM
Aselam Hoş geldiniz.Aynı durumu bende yaşadım.Şükür ki artık öyle sıkıntılardan kurtuldum.Ve şimdi inanıyorum ki doğru yoldayım.Hiç olmazsa hedefim belli görüşlerim belli herşey iyiye gidiyor.İnşallah sizde iyi olursunuz.Biraz uğraşmalıyız hepsi bu zor birşey değildir.
Acemi Üye
*
11
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2012
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
08-08-2012, Saat:09:24 PM
(08-08-2012, Saat:08:15 PM)Abs1nthE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Aselam Hoş geldiniz.Aynı durumu bende yaşadım.Şükür ki artık öyle sıkıntılardan kurtuldum.Ve şimdi inanıyorum ki doğru yoldayım.Hiç olmazsa hedefim belli görüşlerim belli herşey iyiye gidiyor.İnşallah sizde iyi olursunuz.Biraz uğraşmalıyız hepsi bu zor birşey değildir.

ınsallah kardes ya.cok zor gunler gecırıyorum,sabırla sukurle devam ınsallah...
Yönetici
5,002
konular
5,092
REP PUANI
Dec 2011
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
09-08-2012, Saat:03:10 PM
aslm hoşgeldin gülücük

vesveselere ne kadar kulak verdikçe devamı gelir.. o yüzden kafaya takmamaya çalış..
Sabret,    Şükret,    Seyret...

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi