Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Abd ve itrail filistinin başkentidir intifada ve kudüs

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 109 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Murataltug
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
General
*
3,005
mesajlar
108
konular
116
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
14-12-2017, Saat:09:25 AM
EN GÜZEL DUA ZİKİRDİR

ELİMİZİ SEMAYA KALDIRIYORUZ TÜM ŞEHİTLERİMİZE TÜM ÖLMÜŞLERİMİZE TÜM SEVDİKLERİMİZE VE TÜM İNSANLARA ALAHIN 99 İSMİ İLE İSTİYORUZ

ALLAH  ER-RAHMAN ER-RAHİM  EL-MELİK 
EL-KUDDÜS ES-SELAM EL-MÜMİN EL-MÜHEYMİN 
EL-AZİZ EL-CEBBAR EL-MÜTEKEBBİR EL-HALIK 
EL-BARİ EL-MUSAVVİR EL-GAFFAR EL-KAHHAR 
EL-VEHHAB ER-REZZAK EL-FETTAH EL-ALİM 
EL-KABID EL-BASIT EL-HAFID ER-RAFİ EL-MUİZ 
EL-MÜZİLL ES-SEMİ EL-BASİR EL-HAKEM 
EL-ADL EL-LATİF EL-HABİR EL-HALİM EL-AZİM 
EL-GAFUR EŞ-ŞEKUR EL-ALİYY EL-KEBİR 
EL-HAFIZ EL-MUKİT EL-HASİB EL-CELİL 
EL-KERİM ER-RAKİB EL-MÜCİB EL-VASİ 
EL-HAKİM EL-VEDUD EL-MECİD EL-BAİS 
EŞ-ŞEHİD EL-HAKK EL-VEKİL EL-KAVİYY 
EL-METİN EL-VELİYY EL-HAMİD EL-MUHSİ 
EL-MÜBDİ EL-MUİD  EL-MUHYİ EL-MÜMİT 
EL-HAYY EL-KAYYUM EL-VACİD EL-MACİD 
EL-VAHİD ES-SAMED EL-KADİR EL-MUKTEDİR 
EL-MUKADDİM EL-MUAHHİR EL-EVVEL EL-AHİR 
EZ-ZAHİR EL-BATIN EL-VALİ EL-MÜTEALİ 
EL-BERR ET-TEVVAB EL-MÜNTEKİM EL-AFÜVV ER-RAUF MALİKÜL MÜLK ZÜL-CELALİ VEL İKRAM
EL-MUKSİT EL CAMİ EL GANİY EL-MUĞNİ
EL-MANİ ED-DARR EN-NAFİ EN-NUR 
EL-HADİ EL-BEDİ EL-BAKİ EL-VARİS 
ER-REŞİD ES-SABUR 

Tüm şehitlerimize ve tüm ölmüşlerimize bir fatiha okuyalım

Bismillahirrahmânirrahîm.Elhamdü lillâhi rabbil'alemin Errahmânir'rahim Mâliki yevmiddin İyyâke na'budü ve iyyâke neste'în İhdinessırâtel müstakîm Sırâtellezine en'amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn amin

Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.Hamd o âlemlerin Rabbi,O Rahmân ve Rahim,O, din gününün maliki Allah'ın.Ancak sana ederiz kulluğu, ibadeti ve ancak senden dileriz yardımı, inayeti.
Hidayet eyle bizi doğru yola,O kendilerine nimet verdiğin mutlu kimselerin yoluna; o gazaba uğramışların ve o sapmışların yoluna değil.
Çevrimdışı
General
*
3,005
mesajlar
108
konular
116
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#2
14-12-2017, Saat:09:25 AM
*AMAÇ KUDÜS’Ü MUTLAK BAŞKENT YAPMAK!
HEDEF ARZ-I MEV’UD TOPRAKLARI! 70 YAŞINDA TEYZEYİ GÖZLERİMİZİN ÖNÜNDE ÖLDÜRDÜLER!
İNTİFADA YAPILMASIN DİYE KUDÜS’ÜN ETRAFINI DUVARLARLA ÇEVİRDİLER İSRAİL’İN 144 DÖNÜMLÜK MESCİD-İ AKSADA EMELLERİ VAR! HEDEF 2. MABEDİ YAPMAK!*İSRAİL’İN 144 DÖNÜMLÜK MESCİD-İ AKSADA EMELLERİ VAR! HEDEF 2. MABEDİ YAPMAK İNTİFADA YAPILMASIN DİYE KUDÜS’ÜN ETRAFINI DUVARLARLA ÇEVİRDİLER! ONLAR KUDÜSLÜLER. ÜLKESİ OLMAYAN ŞEHİRLİLER…
Talha uğurluel

*Filistinde fakirlik ve işsizlik var.Ariel Şaron Kudüs’ün etrafını duvarlarla çevirdi Filistinliler intifada yapıp şehre yürümesinler diye Kudüs Müslümanlarını Kudüs’ten kopardılar. Filistin’deyken 70 yaşında bir amca diyor ki duvar örüldüğünden beri 20 yıldır Mescid-i Aksa’yı görmedim. *Kudüse özel izinlerle girebiliyor İçerideki Kudüs Müslümanları özel statüdeler. dışarıya çıkmaları ve girmelerinin izinleri var. her yönden hayatları zor.Filistinlilerin Bağlı bulunduğu ülke bağlı bulunduğun şehir… Ülkeleri yok .İsrail vatandaşı da değiller. Filistin devletini İsrail kabul etmiyor. Onlar Kudüslüler, ülkesi olmayan şehirliler… Ellerinde Ürdün’e ait bir kâğıt var. Ülke dışı seyahati bununla yapıyorlar ama o da pasaport değil.
Çevrimdışı
General
*
3,005
mesajlar
108
konular
116
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#3
14-12-2017, Saat:09:26 AM
*ONLAR KUDÜSLÜLER. ÜLKESİ OLMAYAN ŞEHİRLİLER…BİZİ TÜRKİYE KURTARACAK!
Herkes biliyor, Yahudi’si Müslüman’ı Arap dünyası da. 400 sene Osmanlı, 250 sene Memlüklüler, toplam 650 sene, büyük Selçuklu, Eyyubi’si falan dersek 1000 yıla yakın kutsal toprakların mescidi aksanın hadimliğini, hizmetçiliğini, korumacılığını biz yaptık. avluyu çeviren 100 küsur binanın %90’ı bize ait. herkes bu problemi siz çözüleceksiniz diyor. Siz gidince biz gülmedik diyorlar. 

*Önümüzdeki aralıkda İngilizlerin işgaliyle 1917 yılında filistin topraklarının bizden koparılışının 100. yılı. Filistin halkı zulümden kurtulmalı
İsrail’in İslam dünyasından ve Bebek cesetlerinden çekiniyor Yaser Arafat ve intifadalarda halk ayaklanıyordu.Kadınların bebekleriyle katıldığı bu direnişe İsrail ateş açıyordu Vicdansız Hristiyan Avrupa sadece bebek ölümlerinden rahatsız oluyor.halk liderlere bebeklerin ölmesine nasıl göz yumuyorsunuz diye baskı yapıyorlardı. 
Kudusün kurtuluşu için İslam dünyası ortak açıklama yapacak Arap liderleri koltuk derdinde. Koltukların ipi Amerika’nın elinde. Halkın baskı yapması lazım. Bu olmazsa filistinde kudüste bebekler ölecek. Bunu istemiyoruz asla.
Çevrimdışı
General
*
3,005
mesajlar
108
konular
116
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#4
14-12-2017, Saat:09:26 AM
*Türkiye’den Kudüs’e turlar düzenleniyor. Katılım 
Geçen sene Rusya’dan 400 bin Hristiyan, Kudüs’ü ziyaret etti. Türkiye’de bu sayı yeni 20 bine ulaştı. Türkiye’de GİTMEYİN Orası tehlikeli, bombalar var, silahlar var denilerek insanlar korkutulmaya çalışıyor. Bunlar Ruslar için yok mu? Ortodoks Hristiyanlarının merkezi diye akın ediyorlar. 
Bizde kudüs için oluşturulan algı bir cami var, peygamber efendimiz oradan göğe çıkmış ve inmiş. Bu kadar sığ ve basit anlatılmamalı. Olay çok büyük ve önemli. Kimse korkmasın. Kimse yılmasın. Son derece güvenli bir yer. Ailelerinizle gidin ve karış karış gezin

*Kudüsü bilmeyen bir gençlik var, Arap’ın memleketi bize ne diyen ırkçı bir gençlik var, Irkçı, benimle o toprakların alakası yok diyen gence Kudüs’teki Selçukluyu anlatınca şaşırıyor. 25 yıl Kudüs’ün Selçuklulara başkentlik yaptığını bilmiyor bu gençlik.Orası Arap’ın Kudüs’ü değil. Artuk Bey’in mezarı Alparslan’ın oğlunun kitabesi Memlük medreseleri Altınordu’nun son hükümdarı Berke Han’ın mezarı Kudüs’te Kudüs Müslüman toprağıdır ve kalmaya da devam edecektir. Kudüs’ü anlamak lazım, Kudüs’ü hissetmek lazım, Kudüs için yanmak lazım. Bu kutlu direnişe can verecek nefes olmak lazım…Kudüs bir sınav kâğıdı, her mü’min kulun önünde…Cahit Zarifoğlu
Ah Kudüs, can Kudüs. Ne çok çektin, acılara zalimin zulmüne boyun eğmeyip tek başına direniyorsun. Affet bizi, İslam âlemi olarak birbirimize düşmekten seni unuttuk…
Çevrimdışı
General
*
3,005
mesajlar
108
konular
116
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#5
14-12-2017, Saat:09:27 AM
İsrail 1967’den beri Filistinli halka ve Mescid-i Aksa’ya ihlallerini sürdürüyor. Filistin halkına uyguladığı işkenceler tüm dünya tarafından sessizce izleniyor. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’da İsrail uygulamaları sınırı geçti. Filistin halkının Kudüs’ün Mescid-i Aksa’daki İsrail zulmü son günlerde had safhaya ulaştı

İsrail Filistin topraklarını mutlak ülke, Kudüs’ü de mutlak başkent olarak görüyor. 1980 yılında İsrail bunu ilan etti.yaşananların temelinde bu emel var.
Kudüs Müslüman’ın Hristiyan’ın Yahudi’nin ortak değeri Kudüs coğrafyasının etkin güçleri hiçbir Kudüs’ü başkent yapamazlar. Yaparlarsa 3. Dünya savaşı çıkar, dünya barışı ortadan kalkar, devletler birbirine girer. 


Osmanlı Devleti Kudüs’ü 401 sene yönetti. İstese Kudüs’ü devletin başkenti yapabilirdi, yapmadı. Memlüklüler Eyyübiler Fatimiler, Abbasiler, Emeviler de yapmadı. İsrail Israrla başkent yapmak için politikalarına devam ediyor.Hazreti Ömer’den bugüne 88 yıl haçlı işgalini saymazsak kudusün kutsal topraklarında etkin güç Müslümanlardır. Kudüs’ün İsrail tarafından başkent ilan edilmesi Müslümanları rahatsız eder.
Çevrimdışı
General
*
3,005
mesajlar
108
konular
116
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#6
14-12-2017, Saat:09:28 AM
*İsrail’in hırslı gözü kara politikalarına Müslüman, Hristiyan bütün dünyanın dur demesi lazım. Dünya barışını tehdit ediyor. Onlara sınır çizmek icap ediyor. sınırlarınız budur, sınırlarda yaşayacaksınız, çevrenizle dost geçineceksiniz, kimsenin hakkına tecavüz etmeyeceksiniz. Kudüs kimsenin malı değil. Kudüs uluslararası devletler üstü statüye sahip. İsrail 1967’den beri Kudüs’ü kendi malıymış gibi kullanıyor ve dünya buna ses çıkarmıyor.
*İsrail’in Mescid-i Aksayı kapatması üzerine halk direniyor. Kudüs şehrindeki Müslümanlar çok önemli.şehirdeki Müslümanlar 1948 savaşı öncesi Müslümanlar. İsrail onlara dokunamaz, onları şehirden süremez. Dünya savaş hukukunda Kıbrıslılarımız gibi.hakları saklı Kimse topraklarından sökemez onları.İsrail onların varlığından rahatsız göndermek için ellerinden geleni yapıyorlar.


*amaç belli. Arz-ı Mev’ud toprak parçasını yutana kadar durmayacaklar. karşıt güçleri sindirecekler. Nüfusları az ve kıymetli.Müslüman nüfus fazla. İslam dünyasının derbeder başı bozuk ve ortak hareket etmemeleri, liderlerin kukla pozisyonları İsrail’in işine geliyor. Katar’a karşı bir araya gelen Arap dünyası, İsrail’e karşı gelemiyor.*Hamas ve El-Fetih’in bölünmüş çok kötü. Yaser Arafat döneminde Filistin birdi. göze dokunur işler yapıyorlardı. Arafat’tan sonra Hamas, El-Fetih’i kabul etmedi. Hamas dindar El-Fetih laik Müslümanlardan oluşuyor. Ülke elden giderken laikim sdindarsın tartışmalarına girilmez, girilmemeli. İnsanlar birbirine düştü. 
*Hamas, Gazze’de devlet yönetimine büründü yalnız kaldı. El-Fetih Batı Şeria’da yalnız kaldı. Bu İsrail’in işine geldi, istediği gibi oynayabiliyor. Haliliye’ye, Eriha’ya, Beytüllahim %100 Müslüman iç işlerinde bağımsızlar, askerleri,var. İsrail askerleri Batı Şeriaya istediği dakika operasyon yapar. Filistin askerine çekilin dediği çekilirler, istediği yere girer.
Çevrimdışı
General
*
3,005
mesajlar
108
konular
116
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#7
14-12-2017, Saat:09:28 AM
Bundan bir buçuk ay önce bir zulme şahit olduk. Şam kapısı önünde yıllardır maydanoz satan bir teyze,maydanoz kesip diziyordu. Bıçağını Yıkadı Zalim İsrail askerleri gözlerimizin önünde yaşlı teyzeyi kurşunlara boğdu, yer kan gölüne döndü. 
Bugün Kudüsde bir kişinin elinde bıçak, çakı bulundurması öldürülmesi için sebeptir. Mahkeme kurulmaz, direk öldürürler ve hiç kimse bir şey diyemez. Teyze öldürülürken birkaç yüz Filistinli öylece bizim gibi izledi. Cesedi kaldırdılar ve herkes normal hayatına devam etti. Her hafta Kudüs’te böyle birkaç kişi sebepsiz katlediliyor.
AMAÇ KUDÜS’Ü MUTLAK BAŞKENT YAPMAK!
HEDEF ARZ-I MEV’UD TOPRAKLARI! 70 YAŞINDA TEYZEYİ GÖZLERİMİZİN ÖNÜNDE ÖLDÜRDÜLER!
İSRAİL’İN 144 DÖNÜMLÜK MESCİD-İ AKSADA EMELLERİ VAR! HEDEF 2. MABEDİ YAPMAK!

İsrail Mescid-i Aksa’da Filistinlilerin eylemini bahane ederek ezan okunmasını ve namaz kılınmasını engelliyor.şehirde Hristiyan çanı çalıyor, Yahudi şabat borusunu öttürüyor.kimse rahatsız değil. Burası 1300 yıl Müslümanların elindeydi. Müslümanlar kimsenin sofrasına çanına karışmadı. Mescid-i Aksa’nın 144 dönümlük arazisinde yükselen ezanlar İsrail’i rahatsız ediyor. Yahudilerin En büyük hayali Kur’an-ı kerimde Mescid-i Aksa olarak adlandırılan alandaki İslam mabetlerini tamamen yıkmak. 

Mescidi aksada Kutsal kayanın üzerinde Kubbet-üs Sahra, Mescid-i Aksa Kıble Camii, Memlüklüler, Büyük Selçuklu ve Osmanlı hakan ribatları, kervansaray ve medreseleri var. İsrail bunları yıkıp oraya meYahudi kralı Herod’un zamanında yaptığı Romalıların yıktığı 2. mabedi yapmak istiyorlar. En büyük emelleri bu.


*Mescid-i Aksada İsrail Filistinlileri ve Filistin devletini muhatap almaz. avlunun bakımı Ürdün devletine ait. İsrail Yahudi.mabede Yahudi müdahalesi İslam dünyasını ayaklandırabilir.mabedin bakımı Ürdün’de ama İsrail istediği gibi oynuyor. Ağlama duvarının altındaki tünelleriyle İslami yapılara zarar veriyor. Duvarlar, yer zeminleri çatlıyor. Mescid-i Aksa Kıble Camii iduvarları üzerinde duruyor.en ufak müdahalede cami aşağı iner. 1969 da İsrail camiyi cayır cayır yaktı Caminin çökmesi israile düğün bayram.*Mescid-i Aksa’nın kapatılmasıyla yerin altını kazı Kazıyorlar. Hz Musa’nın 10 emrinin kutsal eşyaların bulunduğu Ahit sandığını arıyorlar Mescid-i Aksa alanı içinde eski Yahudilik izi arıyorlar. Buldukları burası bizimdi, yine bizim olacak propagandası için delil teşkil edecek. 1967’den beri kazıyorlar, hiçbir şey bulamadılar. 
Çevrimdışı
General
*
3,005
mesajlar
108
konular
116
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#8
14-12-2017, Saat:09:29 AM
Talha uğurluel
Bir Yer Düşünün Adı Kudüs Olsun

Bir yer düşünün... Hz. Musa'nın (aleyhi's-selâm) parmağıyla işaret ettiği, Talut'un almak için kendini bitirdiği, Hz. Yuşa'nın (aleyhi's-selâm) içine adamlar saldığı, Hz. Davut'un (aleyhi's-selâm) demir dövüp, dev Calutları devirdiği bir yer olsun.*
Bu yer Hz. Süleyman'ın (aleyhi's-selâm) yeryüzünün başşehri hâline getirdiği, etrafında mabedini inşa ettiği, ins ve cinni yönettiği, Babil sürgünü sonrası Hz. Üzeyir'in (aleyhi's-selâm) bineğiyle birlikte canının alındığı bir mekân olsun. Bu yer, Hz. Zekeriya'nın (aleyhi's-selâm) vaazlar verdiği ve kanının döküldüğü, Hz. Yahya'nın (aleyhi's-selâm) ukba endişesiyle ağladığı bir mekân olsun. Hz. Meryem Validemize Cennet'ten meyvelerin getirildiği, babasız bir mukaddesi dünyaya getirdiği bir belde olsun. Bu yer, Hz. İsa'nın (aleyhi's-selâm) doğar doğmaz dile geldiği, sokaklarını adımladığı, bağ ve bahçelerinde Havarileri ile sohbet ettiği ve yüce davet gelince de, "Emrin, başım üstüne!" diyerek göğe yükseltildiği kutlu bir şehir olsun.* 
Çevrimdışı
General
*
3,005
mesajlar
108
konular
116
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#9
14-12-2017, Saat:09:29 AM
Talha uğurluel
Bir Yer Düşünün Adı Kudüs Olsun

Bir yer düşünün... Babillilerin, Romalıların yakıp yıktığı, mukaddesatı ayaklar altına alıp üzerine pagan tapınaklar yaptığı, Allah'a (celle celâlühü) inanan insanları sürüp çıkardığı, putların devrilme zamanında Konstantinlerin ve Helenaların gelerek Hz. İsa'nın (aleyhi's-selâm) izini aradıkları bir yer olsun.*Bir yer düşünün...İslâm'ın ilk kıblesi, Hz. Muhammed'in (sallallahü aleyhi ve sellem) Burak üzerinde Mekke'den geldiği göklere yükselerek Cemalullah ile karşılaştığı, Mi'rac basamağı, Sahabeler (r.anhüm) durağı, Evliyalar ziyaretgâhı bir yer olsun. Bu yer, tasavvufta Allah'a (celle celâlühü) yaklaşmak için gök ile yer perdesinin inceldiği yer olsun. Bu yer, Hz. Ömer'in (ra), dünya ayaklarına serilmişken, fetih anahtarını almak için Medine'den yayan geldiği, Selman-ı Fârisî gibi Sahabeler ile Rabiatü'l-Adeviye ve İmam Gazali'nin ders okuttuğu, âlim ve ârifin Allah'a (celle celâlühü) yaklaşmak için cehdettikleri bir mekân olsun.*
Bir yer düşünün... Emevilerin başşehir yapmak için uğraştıkları, Mi'rac basamağı muallâk kayasını altınla kaplattıkları, Mescid-i Aksa'yı mozaiklerle donattıkları bir yer olsun.Bir Yer Düşünün Adı Kudüs Olsun
Çevrimdışı
General
*
3,005
mesajlar
108
konular
116
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#10
14-12-2017, Saat:09:29 AM
Bir Yer Düşünün Adı Kudüs Olsun

Bir yer düşünün... Huzur ve selâmet günlerinde Selçuklu ve Artukluların uğradığı, Abbasilerin inkisar günlerinde de Anadolu'nun imdada yetişip sahip çıktığı bir yer olsun.Haçlıların almak için her yolu denediği, alınca sokaklarından kan akıttığı, zulmün kol gezdiği ve bağnazlığın ayyuka çıktığı bir belde olsun.*Bir yer düşünün...kurtarmak için nice yiğidin seferber olduğu, Harput'tan Balak Gazi'nin Urfa, Antakya ve Kudüs krallarını yenip, Harput Kalesi'ne hapsettikten sonra "Hele seni kurtaralım." diyerek yollara düştüğü, Menbiç Kalesinde kalbine isabet eden bir ok ile şehit olduğu bir nebiler mekânı olsun.*bir yer düşünün Bu yer Esaret sebebiyle Nureddin Zengi'nin gözüne uykunun girmediği, Mescid-i Aksa'sının minberlerini hazırlatıp kurtuluşunu beklediği, mânevî oğlu Selâhaddin'in işgal karşısında rahat etmeyi haram saydığı, tebessümü kendine yasakladığı bir yer olsun *Bir yer düşünün
.Bu yer Selâhaddin tarafından kurtarılan, camileri ibadetgâh, tekkeleri zikirhânemedreseleri ilim yuvasına döndürülen, güllerin bitmeye, bülbüllerin ötmeye başladığı bir yer olsun.*Bir yer düşünün...Moğol birliklerinin hayâsız bir akınla Orta Asya'dan geldiği, engel tanımadığı,kölelikten sultanlığa yükselmiş; Allah'ın (celle celâlühü) kölesi olduğunun idrakinde bir Memlük Sultanı'nın çıktığı ve onları yere serdiği bir yer olsun. Bu yer İslâm sanatının zirvesine çıkmış toplumun; Baybarsları, Kalavunları ve Kayıtbayları ile nakış nakış süslediği, sebillerden medreselere, Dârü'l-kurralardan camilere kubbe kubbe donattığı bir mekân olsun.Bir Yer Düşünün Adı Kudüs Olsun


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi