You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

98 Yaşındaki Dedem Hastalığı Sebebiyle Çok Acı Çekiyor Ölmek İçin Dua Ediyor

Yeni Üye
Selamün Aleyküm Arkadaşlar...

Öncelikle foruma az vakit önce üye oldum eğer ki yanlış bölüme sorumu soruyorsam affola 

Hacı dedeme geçen sene Aralık ayında Akciğer Kanseri teşhisi kondu. Doktor Bey bünyenin çok yaşlı olduğunu herhangi bir tedaviyi veya ameliyatı gerçekleştirmenin mümkün olmadığını sadece hastanın son zamanlarını rahat ve ağrısız geçirmesi için ek işlemler yapabileceklerini belirtti. Dedemin ömrününde hastalık seyrini göz önünde bulundurarak 6 veya 7 ay içinde son bulacağını söyledi. Hazırlıklı olun dedi. Dedemi eve getirdik . İlk 1-1.5 ay çok bir acı veya ağrı çekmedi ama hep yatıyordu. Yemeğini suyunu içiyordu.Fakat artık güncel konulardan hiç bahsetmiyor hep eskileri yad ediyor ölen kardeşlerinden bahsediyordu. Dedemler 5 kardeşti ve dedem 4 kardeşinin de ölümünü gördü. Artık dünyevi şeylerle ilgilenmemeye başlamıştı. Bazı geceler ölen kardeşleri ile konuşuyordu rüyasında. Aylar geçti Doktorun belirttiği ölüm tarihi geçti gitti. Şuan hala yaşıyor ama inanılmaz derece acı çekiyor canım dedem . Doktorların yaptığı ağrı kesiciler de işlemez oldu son 5-6 gündür. Çok üzülüyoruz. Geçen günlerde dedemin o zar zor cikan sesiyle su duayı ettiğini duydum ve gerçekten çok üzüldüm 

- Rabbim nolur artık canımı al kardeşlerime anama babama kavuşmayı nasip eyle 

Bu duayı duydum bir an düşüncelere daldım. Sonra içime bir şüphe oturdu. Bu tarz bir dua caiz midir arkadaşlar? Dedemizi uyarmalı mıyız? Bazı kişiler bunu istemenin intihar ile birebir olduğunu söyledi pek inanmadım ama içime de bir sıkıntı düştü

Hayırlı akşamlar
Bunu ilk beğenen sen ol.
قید آزادی
Cvp: 98 Yaşındaki Dedem Hastalığı Sebebiyle Çok Acı Çekiyor Ölmek İçin Dua Ediyor
Aleykumselam
Allah acılarını dindirsin günahlarına kefaret saysın ins
Temenni etmese daha iyi ama yaşı sebebiyle çocuk gibi oluyorlar
Insallah mukellefiyeti düşmüştür
Ananem 94 yaşında namazı kıldığını sanıyor sürekli
Unutuyor bildiğin çocuk gibi bezide var çıkarıp atiyor falan
Ama sağlam bedeni sordurmustuk hüküm kalktı karışmayın dediler
Aizheimer zaten
Ecel iste ne zaman gelir bilinmez
Sabırlı olun ,bakanların imtihanı daha çok
لَمْ اَكُنْ بِدُعَٓائِكَ رَبِّ شَقِيًّ
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
Cvp: 98 Yaşındaki Dedem Hastalığı Sebebiyle Çok Acı Çekiyor Ölmek İçin Dua Ediyor
Allah Razı Olsun . Amin İnşallah. Maşallah dedemin aklı başında bu yüzden bizde başta korktuk mükellefiyeti düşmemiştir diye. Bir anlık acıyla söylemiştir diye de düşünüyoruz. Dedeme de söyledim böyle temenniler de bulunma diye cevap vermedi. Dediğiniz gibi bakmak daha zor . Allah ananenize dedeme ve tüm hastalar hakkında hayırlısını eylesin inşallah
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Aleykümselam

Bir hadisi kutside şöyle buyruluyor.
“Allah, İslam dininde yaşlanmış kadın veya erkek kullarına azap etmekten haya eder.” (Kenzu’l-Ummal, 15/672).

Yaşlı kullarına azap etmekten haya edecek kadar merhameti olan Allah dedenizin bu duasının hesabını da sormaz diye umut ediyorum, böyle bi duadan sebep uyarıya bile gerek yok artık 98 yaşında olmuş ha çocuk ha dedeniz.
Sabret,    Şükret,    Seyret...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
Allah Razı Olsun. Amin İnşallah. Allah hakkında hayırlısını nasip eylesin
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Aleykümselam.
Allah dedenize merhamet etsin.
Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin.
Allah Teala hepimize hayırlı ömür ve ölüm nasip etsin. Amin
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
Selamün Aleyküm arkadaşlar...

Dedemin durumu ağırlaştı ve hastanede yoğun bakıma kaldırıldı dua edin inşallah Allah son nefesini rahat huzurlu bı şekilde vermeyi nasip eylesin
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
Allah yardımcınız olsun kardeşim... Allah dedene ve tüm müminlere hayırlı ölüm nasip eylesin inşallah.

Bende babamı çok bekledim hastane köşelerinde... Çok sigara içerdi akciğer kanseri illeti onu da yakaladı 49 yaşında rahmetli oldu gitti bu dünyadan.Hep torununu görmek isterdi nasip olmadı canım babama. İmtihanı çok zor bir hastalık herkes için. Allah herkesin yardımcısı olsun inşallah. Allah tüm hastalara şifa versin.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
Selamün Aleyküm arkadaşlar..
İnna lillah ve inna ileyhi raciun..
Hacı dedem hakkın rahmetine kavuştu.

Ruhuna El-Fatiha
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.