You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yönetici
✔Kuran'a İman
[Resim: er-rahman-ismi.jpg]

Kur-an'ın Allah'tan geldiğine şüphesiz iman ettik ama sanki kurtarıcımız olduğuna iman etmedik.

Kitaplara iman, O'ndan geldiğine inanmak ile gerçekleşmiş oluyor mu??
İman etsek böyle mi olurdu?
Ne dersiniz?
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Üye
RE: ✔Kuran'a İman
alpi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Kuran'a İman
Eline saglik konu icin tesekkür ederim alpi.

Buna dair sorular sorabilirdin ve senin acidan nasil olmasi gerekir ve bir sey inanip inanmamak nasiol bilinir ve bunun icinde bir ölcü var mi.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 22-03-2021, Saat:12:05 PM, Düzenleyen: Ali.
Yönetici
Cvp: ✔Kuran'a İman
Fikir teatisi yapmak istedim. Daha başka nasıl sorarım bilemedim şimdi.
Soru net değil mi?

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Üye
RE: ✔Kuran'a İman
Kur´an-i Kerim´e iman etmekle insan üstüne düsen o görevi yapmis olmuyor ve bir sey de ya iman var veya yoktur ve imanda var ise ona karsi görev ve hizmet etmekte ayri bir konu olur.

Kitablara iman etmek öylede olsa ve Kur´an-i Kerim´de her seyi bize detayli olarak veriyor mu ve yoksa bazi seyler kapali ve ona dair de malumat bizim alip cikaracagimiz sekilde acik mi ve iste ilk delil ve kaynakta bu olsa birde ikinci delil ve kaynagimiz var ve bu ona dayanir ve ondan cikip geliyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 22-03-2021, Saat:03:19 PM, Düzenleyen: Ali.
Üye
RE: Cvp: ✔Kuran'a İman
alpi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Fikir teatisi yapmak istedim.Daha başka nasıl sorarım bilemedim şimdi.Soru net değil mi?

Buna dair ve suanda aklimda olup geceni kisaca yazdim ve bizim acimizdan iste böyle ve demek istemistim ki buna dair sorular sorabilirdin ve yani sorularini cogaltabilirdin.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Açıklayayım.

Amacım bir soruya cevap bulmak değil, fikir teatisi yapmak.
Mümkünse yine Kuranı Kerimin ışığında bunu anlamak, düşünmek, konuşmak.
Yani iman ediyoruz Kuran'ı Kerim'in Allah Teâlâ'dan geldiğine, Elhamdülillah.
Peki bu evrensel mesaja iman etmek neden bizi hareket ettirmiyor?

Kime dokunsan bir arayış içinde, huzursuz ve monoton bir hayata sahip.
Peki bu yüce hayat nizamı neden bize dokunmuyor?

Kuran'ı Kerim, neden bize dokunmuyor? Biz ona nasıl dokunmalıyız?
Kurtuluş reçetemiz olduğuna gerçekten inanıyor muyuz? İnanıyorsak reçeteyi neden uygulamıyoruz?

Vesaire.

Nedir bizim derdimiz?
Aç insan sofraya oturur, hasta insan doktora koşar.
Peki insana ve Müslümana yakışır hayatı hepimiz istiyoruz da neden Kurana koşmuyoruz, o güzel hayatı öğrenip yaşama gayretinde değiliz.
Biz Kurana gerçekten iman ediyor muyuz?

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Üye
alpi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Peki bu evrensel mesaja iman etmek neden bizi hareket ettirmiyor?
Sadece Kur´an-i kerim´i konusup ve bu mseleyi anladigim kadariyla onunlada hal etmek istiyorsun.

Su almis oldugum tek satir sözün icin bile neler denilir ve siralanabilir ve biz her seyi kitabullah ile hal edip veya edemeyiz mi  ve buda bir soru isareti olur.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 22-03-2021, Saat:08:04 PM, Düzenleyen: Ali.
قید آزادی
Oo Ali abi demek buralardasın
Bizim mekana niye gelmiyorsun =))
Ben seni tanıdım da sen beni tanıyamadın galiba
Hoşgeldin
لَمْ اَكُنْ بِدُعَٓائِكَ رَبِّ شَقِيًّ
Bunu ilk beğenen sen ol.
Üye
sessizlik Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Oo Ali abi demek buralardasın Bizim mekana niye gelmiyorsun =)) Ben seni tanıdım da sen beni tanıyamadın galiba Hoşgeldin

Merhaba. sessizlik kardesim geliriz insallah.Sen bana sonra yaz ve kendini tanit olur mu rica etsem.Hos buldum tesekkür ederim.Biz buraya üye olali 6 sene kadar olmus biiznillah.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 23-03-2021, Saat:01:00 AM, Düzenleyen: Ali.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.