You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Şeytanın Karısı Var Mı?

Şeytanın Karısı Var Mı?

.
RE: Şeytanın Karısı Var Mı?
"karısı onla niçin evlenmiş, hiç mantıklı değil."

bu cümle gerçek mi?! yaşça küçük olduğunuzu düşünerekten; başka bir ihtimal üzerinde hiç durmuyorum, durmak istemiyorum. gülücük
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
Kardeşim haklısın da işte kafama takıldı.Karısı olamaz olamaz çelişki oluyor.Kim evlenir ki onla.Gerçi gaybi şeyler ama şeytanin işi bu asadassasss :ok: ): )
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 16-08-2017, Saat:08:12 PM, Düzenleyen: Kiraz.
Acemi Üye
elle boşalmayi şeytana bağladım ama elle boşalmak günah mı değil mi bilmiyorum.zinaya düşme şeysi varsa caiz diyenler var ama emin degilim.Mucahid dedi ki: İblis, kendi fercini yine kendisinin fercine soktu ve beş tane yumurta çıkardı. İşte zurriyetinin aslı budur.

Burdan şu hadise;

''Eliyle nikâh yapan melundur"

Ve şu sonuca;

Acaba şeytana atfen soylenmis olabilir mi çünkü melun olan seytandir.eliyle nikah yapıp da mı uremistir acaba soru işareti(?)

Bağladığım için hata mı ettim acaba.Dogruda olabilir ama sonuçta yorum doğrusunu Allah bilir.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
Hz. Adem (as)’in insanlığın babası olduğu gibi, İblis’in de cinlerin babası olup olmadığı konusunda ihtilaf vardır. Bazı âlimlere göre, İblis cinlerin ilk babasıdır. Diğer bazılarına göre ise, insanlardan önce cinler vardı, onlar helak oldu, onlardan geriye İblis kaldı, sonraki şeytanların ve cinlerin babası oldu. Buna göre, cin ve şeytanlar cemiyetinde, İblis, Hz. Adem (as) gibi değil, ikinci baba hükmündedir. Alusî bu görüşün daha sağlam olduğuna işaret etmiştir.(Alusî, Kehf, 18/50. ayetin tefsiri).

İblis'in çocuklarının nasıl olduğu hususunda da ihtilaf vardır. Bazılarına göre, İblis kendi şahsında çift eşliliğe sahiptir. İlk çocukları bu şekilde olmuştur. Daha sonrakiler ise karşılıklı evlenmek suretiyle çocukları dünyaya gelmiştir.

Diğer bazı alimlere göre, İblis önce beş yumurta yapmış ve bunlardan beş evlat meydana gelmiştir. Katade, Dahhak, Ameş, Şâbi gibi diğer bazı alimlere göre, İblis insanlar gibi nikahlamış ve çocukları bu evlilikten olmuştur. Ancak, eşinin adı bilinmemektedir.(bk. a.g.e).

Bu farklı görüşleri ifade ettikten sonra özetle şunu diyebiliriz:

“Bizim bilmediğimiz binlerce şey vardır. Şeytanların çocuklarının dünyaya nasıl geldiklerini bilmememiz de o bilinmezlik listesine girebilir.”
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
aleykum selam hoşgeldiniz
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
Her neyse arkadaşlar nasil üremisse üremis.Bi şekilde uremis işte.Bu arada teşekkür ederim nazlican hoşbuldum.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
sonuca vardınızmı bari gülücük

şeytanın özel hayatına müdahale :D ..müstehaktır..o herşeyi karıştırırmı...
keser döner sap döner,gün gelir hesap döner..
kurcalayın kör şeytanın özel hayatını

magazin farevırrr :D
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.