You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Böylesine agir bir azinlik zorbaligi?

Profesör
'Biz aslında türbanlı öğrencilerin üniversiteye girmesine karşı değiliz, biz sadece bu tartışmalı yönteme itiraz ediyoruz' gibi laflar ederek suret-i haktan görünmelerine de bakmayın…

Onların niyeti fitneyle mücadele değil, fitneyi payidar kılmak.

* * *
Bakara Suresi 11. ve 12. ayetleri meali:

“Onlara 'Yeryüzünde fesat çıkarmayın' denildiği zaman, 'Biz ancak ıslah edicileriz' derler. Şunu bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir, lakin anlamazlar.”

Böylesine ağır bir azınlık zorbalığı… 'Ben türbanlı öğrencilerin üniversite kapılarından geri çevrilmesine karşı değilim. Ama, türban yasağının böylesine ağır bir azınlık zorbalığıyla gerçekleştirilmesi beni korkuttu…'
Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni ve Yazarı Ertuğrul Özkök'ün, 28 Şubat sürecinde böyle bir yazı yazdığını hatırlıyor musunuz?

Ben hatırlamıyorum.

O günlerde “Topyekün Savaş” başlıkları atarak milli irade düşmanı cuntacıların oligarşik darbesine selam durmakla meşguldü Ertuğrul Özkök.

Azınlığın anti demokratik usullerle çoğunluğa tahakkümünde bir “zorbalık” görmüyordu.

Tam tersine, bu “post modern darbe”nin fevkalade “sivil” bir inisiyatif olduğunu ve demokrasiyi kurtarmaya yaradığını savunuyoırdu.

Bugün, millet çoğunluğuna dayanan Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi dünyanın bütün 'normal' demokrasilerinde normal karşılanacak bir usulle üniversitelerdeki başörtüsü yasağını kaldırmaya çalışınca ise, “ağır bir çoğunluk zorbalığı”ndan dem vuruyor.

Diyor ki:

“Ben türbanlı öğrencilerin üniversiteye girmesine karşı değilim. Ama, bu serbestliğin böylesine ağır bir çoğunluk zorbalığıyla gerçekleştirilmesi beni korkuttu...”

Korkutur tabii!

Azınlığın çoğunluğa silah zoruyla tahakkümünü 'demokrasinin ihyası' olarak görüp sevinçle karşılayan biri, çoğunluğun demokratik tasarruflarını elbette “ağır bir zorbalık” olarak görüp korkuya kapılacaktır.

Bu bir mantalite meselesi.

Özkök ve Hürriyet'in mantalitesi, bildiğiniz “Milli Şef” mantalitesidir.

Bakmayın siz öyle 'millet bölünüyor, parçalanıyor, kutuplaşıyor' diye ağlar gibi yaparak 'toplumsal barış'ın maruz kaldığı 'tehlike'lere dikkat çekip durduklarına…

'Biz aslında türbanlı öğrencilerin üniversiteye girmesine karşı değiliz, biz sadece bu tartışmalı yönteme itiraz ediyoruz' gibi laflar ederek suret-i haktan görünmelerine de bakmayın…

* * *
Bakara Suresi 11. ve 12. ayetleri meali:

“Onlara 'Yeryüzünde fesat çıkarmayın' denildiği zaman, 'Biz ancak ıslah edicileriz' derler. Şunu bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir, lakin anlamazlar.”

HAKAN ALBAYRAK
Bunu ilk beğenen sen ol.
Cvp: Böylesine agir bir azinlik zorbaligi?

eee kurt puslu havayı sever...
"rosegul giderayak işlerim var bitirilecek,
giderayak.
ceylanı kurtardım avcının elinden
ama daha baygın yatar ayılamadı.
kopardım portakalı dalından
ama kabuğu soyulamadı.
oldum yıldızlarla haşır neşir
ama sayısı bir tamam sayılamadı.
SEVDALARA DOYULAMADI...rosegul
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.