You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Profesör
ASKER ADAM UYUMAZ
Kibris'in Rum kesimine yakin bir yer. Bagimsizlik henüz ilan edilmis. Bu durumu hazmedemeyen Rumlar, sürekli olarak taciz atesinde bulunuyorlar.

Biz, aldigimiz emir uyarinca bu atese karsilik vermiyor, fakat gece-gündüz nöbet tutuyotuz. Günde 5 - 6 saat dinlenebilmek, büyük bir mutluluk... O gece yine nöbet yerindeyiz. Uyku ki gözlerimden akiyor. Ama nöbet sirasinda uyumak, göreve ihanetten farksiz. Uyumamak icin yüzümü islatip parmaklarimi isiriyorum. Bakiyorum ki olacak gibi degil. arkadasima haber verip ;

- Dayanamiyacagim, diyorum. Hic olmazsa bir-iki dakika uyumaliyim. Birsey olursa hemen uyandir...

Uyuyacak bir yer arayip biraz ilerdeki tümsegin üzerine uzaniyorum ama zifiri karanlikta bir el, sertce vuruyor omuzuma. Neye ugradigimi sasirip silahima sariliyorum... Kimseler yok etrafta... "Savas psikolojisidir" falan deyip tekrar uzaniyorum ayni yere. Ve o anda iki mechul el, beni koltuk altlarimdan kaldirip havalandiriyor ve yerden kesilen ayaklarim tekrar topraga degdiginde, yüzümde dehsetli bir tokat patliyor... Önümüzü bile göremedigimiz karanlik gece, tokadin siddetinden birden i§iyor sanki. Uykumdan eser bile kalmiyor. Ilk önce arkadaslarimin sakasi zannediyorum bu isi ama, o ortamda saka yapmak kimin haddine? Cözmeliyim bu sirri mutlaka...

Ertesi sabah ilk isim, nöbet tuttugum yere gidip bakmak oluyor. Geceyarisi üzerine uzandigim tümsegi buluyorum ; Yalniz bir mezar bu...

Soruyorum onun kim oldugunu :

- Kibris Harekatinda sehid düsen bir askerdi, diyorlar.

Tekrar variyorum o mübarek sehidin yanina. Ve bildigim bütün dualari okuyorum, büyük bir hürmetle...

Aradan gecen yillar, o hadiseyi asla eskitemiyor.

Ve " S E H I D L E R * Ö L M E Z " fermanina imza atan o askerin, nöbetim sirasinda " A S K E R * A D A M * U Y U M A Z " dercesine attigi tokat, hayatimin en unutulmaz hatirasini olusturuyor.
"Ey Sevgili!..
Bir geceliğine değiş tokuş etseydik yüreğimizi,
Taşıyabilir miydin acaba bendeki seni!..
Bunu ilk beğenen sen ol.
.:: DeathLess ::.
RE: ASKER ADAM UYUMAZ
saol ibretlik bi hikaye
When you have Loved and you\'ve Lost SomeOne You know what it Feels like to Lose ! Nothing will Never Be The Same Again..And Life.. Has Betrayed me Once Again.
Bunu ilk beğenen sen ol.
...
Asker adam uyumaz ama her zaman uykuya hasrettirgülücük
Çok güzel bir yazı .Eyvallah

“Hayat tiyatro gibidir, en kötü insanlar, en iyi yerlerde otururlar.”
Aristofanes
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
Allah Yardımcıları Olsun Askerlerimizin..çok güzeldi .. Teşekkürler abla
Ya Söylersem Kim Anlar ?
Söylemezsem Bağlar Gamlardan Ağlar Sad

Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.