İslami Forum
Ümmet 'i ilgilendirir - Baskı Önizleme

+- İslami Forum (https://islamiforum.net)
+-- Forum: İSLAMİ KONULAR (https://islamiforum.net/Forum-islami-konular)
+--- Forum: Dini Sorular (https://islamiforum.net/Forum-dini-sorular)
+--- Konu Başlığı: Ümmet 'i ilgilendirir (/Thread-ummet-i-ilgilendirir)

Sayfalar: 1 2 3

Ümmet 'i ilgilendirir - Anka Kuşu - 24-05-2018

Arkadaşlar her yerde İslam adına propagandalar yapılıyor bunu biliyoruz ancak önemli bir nokta var:
Kiliselerde nasıl bir kanıtı delil sunuluyorsa Hz. Peygamber Efendimiz'e ve İslam adına iğrenç iftiralar mevcut bunun hukuki mücadelesi olamaz mı ?
İslam dininde Hz. İsa yi lekeleyen tek kelime edilmezken çoğu Hıristiyanların kiliselerde kendi uydurdukları dini yaymak yerine İslami kotulemeleri ve buna delil sunmaları (!) İçin bizim artık şikayet bulunmamiz gerekmez mi ?
Gerçekten bir hristiyan numarası yapın ne kadar iğrenç ve mantıksız iftiraların bulunduğunu göreceksiniz olur bir imza kampanyası ya da başka bir şey bilinçlendirmemiz ya da dünyavi adalete basvurmamiz gerekiyor acil diye düşünüyorum ne diyorsunuz bu konuda?

RE: Ümmet 'i ilgilendirir - Somber - 24-05-2018

"Benden sonra gelecek sahte peygamberlere dikkat edin. Onlar koyun postunda kurtlardır."
Bu cümle İncil'de geçiyor. Kanıtları bu. Kendilerince bunu kullanıyorlar. Kısacası kanıtları yok. Üç kitabı da okumuş eski bir Ateist olarak diyebilirim ki Hristiyanlar Musevilerden daha egosu yüksek kişilerdir. Hukuki olarak yapacak bir şey yok. Hakaretleri şikayet etmek ayrı ancak bu sonu gelmez bir kısır döngü.

RE: Ümmet 'i ilgilendirir - Anka Kuşu - 28-05-2018

" Allah in kökeni ay tanrı demek neden ay takvimi kullanılıyor bir düşünsene ve siyah bir taşın içine girip kafalarını sokuyorlar o aslında ne biliyor musun ay tanrıçası (Google de yazarsanız iğrenç benzetme mevcut) Muhammed putları ortadan kaldırdı çünkü sadece kendi ay tanrı putuna tapilmasini istiyordu kucuk yaştaki kişilerle evleniyorlar
zaten o dönem kadınlar iyi durumdaydı namaz hareketleri de aynı şekilde putça ne gerek var gusül almaya ve dine girmedi diye birini zorla öldürttü hepsinin delili var"
En basiti cahiliye döneminin kalıntıları var mıdır acaba eğer yoksa onlar nasıl kız çocuklarının diri diri gömüldüğü dönemde kadınlarin bir kurtarıcı ya ihtiyacı olmadığına dair delili nereden buluyorlar
Arkadaşımın söylediklerinden kanitlayabilecegimiz ya da protesto ya da imza kampanyası ne olursa tepki gosterecegimiz onlarn iftiralarini curutebilecegimiz hiçbir şey yok mu?

RE: Ümmet 'i ilgilendirir - Sükut - 28-05-2018

Sadece kınıyoruz !

RE: Ümmet 'i ilgilendirir - Nazlıcan - 28-05-2018

böyle iftiralar atarak ne kadar karaktersiz insanlar olarak görüyoruz!

RE: Ümmet 'i ilgilendirir - Anka Kuşu - 29-05-2018

Ne kadar saçma bir durum değil mi ? Ben bunun karın ağrisini çekmeye devam etmek istemiyorum böyle kendi aramızda kınamak yeterli değil diye düşünüyorum ayrıca netten analiz ettiğim kadarıyla çoğu hristiyana İslami hiç tanıtmadan papaz vs yapmaya çalışıyorlar çoğu kişi İslamin i sini bu yüzden duymuyor ancak Türkiye de İslam bilindiği için Hristiyanlıgi konuşmaktan ziyade önce İslama iftira atarak saçma deliller ile göz boyuyorlar
O karanlık cahiliye döneminde ne kadar güvenilir olabilir bilimsel olarak bu gerçek ancak gözler kör olunca manevi olarak ..onu geçelim bizim de delilimiz en başta Kur'an ama incilin değişmediğine inanan kişilere Kur'an i sunarak tartışma geniş bilgi ister aklıma gelen Allah in açılımı isminin ay tanrı saçmalıkları olmadığını Dilciler dile getirse ah o hayalimdeki mahkeme sadece mahşer gününe mi ait biz hiçbir şey yapamaz mıyız çok canımı yakıyor
Broşür yapıp dagitasim var kiliseden Hristiyanlığı öğrenin İslami değil diye sosyal medya hesabı falan mı acsak bilmiyorum imza kampanyası falan
Manevi olarak perde çekili arkadaşım ..arkadaş ne derece uygun her neyse o benzetmeyi bana gösterdiğinde bunu İslam'dan sonra İslami lekelemek adına benzetme yapmış olabilirler mi dedim ve o an düşünerek bilmiyorum dedi düşünün öyle kör ki bunun sonradan yapılan bir propaganda olma ihtimalini bile Allah isteyince göstermiyor Rabbim hepimize hidayet versin
Araştırmayan ve nefsine yenik biri icin çok kolay "bak deliller camilerde ay simgesi ay takvimi nasıl delilse Allah ın koku ay tanrı taş ay tanrıçası hah tamam bulduk Muhammed putları ortadan kaldırdı çünkü sadece kendi ay tanrı putuna tapilmasini istiyordu hristiyan misin evet" daha kendi dinini tanımayacak hale getiren İslami Gayette lekeler biliyorum ama vicdanım rahat değil bir çözüm bulsak lütfen..

RE: Ümmet 'i ilgilendirir - Nazlıcan - 29-05-2018

RE: Ümmet 'i ilgilendirir - Kullanıcı Adınız - 29-05-2018

Musevilerde hristiyanları kötülüyor.
Bir şey yapılamaz.
Sen hristiyanlığa yalan diyerek onları kötülemiş olmuyor musun!..