Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Zor Durumdayım

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 9 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Ahmed Ziya
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Üye
*
7
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
08-08-2012, Saat:12:35 AM
Arkadaşlar henüz 13 yaşındayım 14 olmama 1 ay kaldı , ancak birçok harama el uzattım yerde yüklü miktar para buldum aldım kullandım (TAM 1000 ) lira idi , bir oyun uğruna harcadım . Sigara kullandım nargile içtim , Pek küfürler ettim , olmayacak videoları yıllar boyu izledim şimdi bunları bırakmak istiyorum . Derslerimde başarılıyım Anafen özel okulu ve dershanesinden 100de 100 burs aldım ve kaydoldum ayrıca PBYS kazandım 3 ayda bir 400 liraya yakın harçlık gelecek ordan okul vb. ihtiyaçlarıma kullanacağm inş . Ben şimdi sigarayı nasıl bırakırım ? Bu kötü video alışkanlığımdan nasıl vazgeçerim ve bu haram parayı nasıl temizlerim , neler yapmalıyım . Ailemin bu olaylardan haberi yok Saskin

NOT : KUR'AN BİLİYORUM , ŞUANA KADAR 2 KERE HATİM İNDİRDİM .

BU ARADA NAMAZA BAŞLAMAK İÇİN NELER YAPMALIYIM ?
General
*
4,320
konular
1,797
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
08-08-2012, Saat:01:08 AM
"Arkadaşlar henüz 13 yaşındayım 14 olmama 1 ay kaldı , ancak birçok harama el uzattım yerde yüklü miktar para buldum aldım kullandım (TAM 1000 ) lira idi , bir oyun uğruna harcadım . Sigara kullandım nargile içtim , Pek küfürler ettim , olmayacak videoları yıllar boyu izledim şimdi bunları bırakmak istiyorum . Derslerimde başarılıyım Anafen özel okulu ve dershanesinden 100de 100 burs aldım ve kaydoldum ayrıca PBYS kazandım 3 ayda bir 400 liraya yakın harçlık gelecek ordan okul vb. ihtiyaçlarıma kullanacağm inş . Ben şimdi sigarayı nasıl bırakırım ? Bu kötü video alışkanlığımdan nasıl vazgeçerim ve bu haram parayı nasıl temizlerim , neler yapmalıyım . Ailemin bu olaylardan haberi yok"

sigarayı bırakmak için Allah a karşı ne yaptığını düşün,zira öbür türlü şu yaşlarda pek sağlık ve maddiyat önemsenmez.sigaranın sağlığa ve maddiyata verdiği zarar açıktır.

haram içerikli videoları izlemeyi bırakmak için kendini dinine ve ilim öğrenmeye adamaya çalış.bilgini arttır,okullar malesef şirk ve haramın ne kadar olursa olsun ve neresi olursa olsun saçıldığı yer oluyor.kendini bu fitnelere karşı koruman için dinini oku,öğren.doğruyu öğrenip ona uymaya çalış.

haram parayı kendi ihtiyacına kullanmak yerine fakirlere,sıkıntı çekenlere vermen daha iyi olur diye biliyorum.yine de bu konuda tam bilgili değilim daha iyi bilen biri daha geniş bir açıklama yaparsa ben de öğrenmiş olurum.

ve bu tavsiyelerimden önce,eğer etmediysen şimdiye kadar tövbe et."tövbe eden günah işlememiş gibidir" hadisi vardır.inşaallah sen de günahları bırakıp tövbende samimi olursan günahların bağışlanır,

Allaha emanet ol.selametle.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Sizi rahatsız etmeye geldim!
kıdemli üye
*
205
konular
37
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
08-08-2012, Saat:01:35 AM
Eski boksör Muhammed Ali ne yapardı bilirmisin kardeşim der ki içimde bi kötülük geçtiğinde birine birşey yapmak istediğimde cebimden çakmağımı çıkarırdım (sigara içmemesine rağmen sırf bu yüzden taşırdı) ve yakıp elimi o ateşe dayardım derdim ki bu ateşe dayanamazken cehennem ateşine nasıl dayanırım diyip Allah'a sığınırdım..

Daha gençsin yolun başındasın nefsin bu dönemde senle çok uğraşır önemli olan nefsini terbiye etmen buda güçlü ve kuvvetli bir iman ister...

Allah Yar ve Yardımcın Olsun...
''Kim Bir Bardak Su İçerse Beni Hatırlasın''[Hz.Hüseyin]

Zalimler İçin Yaşasın Cehennem!
Acemi Üye
*
23
konular
10
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
08-08-2012, Saat:01:47 AM
Merhaba Küçük Dostum, hoş geldin evvela gülücük yaptığın yanlışlıkları görmen ve büyüklerine danışman çok güzel birşey seni canı gönülden tebrik ediyorum.Yanlış davranışlar etmişsin ve pişman olmuşsun.Bir kez daha tebrik ediyorum.
Bana Kalırsa dini yönden bilgilendirme etmicem bir dost gibi konuşucağım senle.
Harama el uzattın,çocukken bende aynı şeyi etmiştim hatırlıyorum.ve o para ne hikmetse kötü şeylerde kullandım aldığım paranın hayrı yok çünkü :D
sonra senin gibi sigaradır şu bu derken bayağı yoldan çıktım.Baktım iyice durumlar kötüye gidiyor.Dedim ki Gizlediklerim beni günden güne kötü yola itiyor.En iyisi ailemle bu konuyu konuşup,bir an önce bitmeliydi ve artık dürüst insan olmalıydım.
Ve aileme söylerken çok düşündüm ya döverlerse ? ya rezil ederlerse diye.İçim içimi yiyordu adeta.Fakat söylemezsem de vicdanım sızlıyor ve çok üzülüyordum kötü arkadaşlar edindim ve suçlara bulaşıcaktım nerdeyse..Psikolojim çok kötü olmuştu.ama böyle gitmez ki Sad dimi ?
Aileme geldim dedim ki,
+Babacım Benim büyük bir suçum var Lütfen affedin beni.Dedim.
-Hayırdır Oğlum dedi Naptın dedi ?
+Baba dedim paranızdan bir miktar aldım dedim.
-Babam şaşırdı anlat dedi felan.Korkarak başladım anlatmaya...
+Baba paranızdan aldım siğara içki atari oynadım kötü yerlere harcadım ve kötü arkadaşlar edindim lütfen bana kızmayın söz bir daha olmaz dedim.
Babamda Çok sinirli birisi olmasına rağmen beni affetmişti ve nasihatlerde bulundu.
ve rahatlamıştım Sonra Rabbime çok dua ettim ve o günden sonra tertemiz kuş gibi hafiflemiştim.
Bence sende öyle etmelisin gerçeklerle git yüzleş ki rahatlayasın.Aksi halde üzülürsün Minik dostum gülücük
Önemli olan Hataları görüp,bir daha yapmamak üzere terketmektir. Saygılarımla selamlıyorum seni gülücük

Bu arada parayı evden aldın sandım :D yerden almışsın :D o sebeble daha rahat olabilirsin o para miktarını hayır edebilirsin yardıma muhtaçlara verebilirsin.
Acemi Üye
*
13
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
08-08-2012, Saat:01:57 AM
O zaman ilk dersin -SIR SAKLAMAK- olsun.
Gizli işlediğin bir günahı ona buna duyurmak da ikinci bir günahtır. Böyle günahların affı zor olur.

Hadis-i şerifte, (Her mümin affedilir, ancak günahını başkalarına açıklayanlar hariç) buyuruldu. (Buhari)
Acemi Üye
*
23
konular
10
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
08-08-2012, Saat:02:02 AM
(08-08-2012, Saat:01:57 AM)house Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Gizli işlediğin bir günahı ona buna duyurmak da ikinci bir günahtır. Böyle günahların affı zor olur.

Hadis-i şerifte, (Her mümin affedilir, ancak günahını başkalarına açıklayanlar hariç) buyuruldu. (Buhari)

Kardeşim benim karşında +20 üzeri bir yaş grubu yok ona bu hadisi söylersen,uygun olmaz.Dinden mi soğusun istiyorsun.Az biraz psikolojisini düşünün yahu
Şimdi bu çocuk bu hadisi görünce "tüh ya birilerine günahlarımı söyledim kabul olmucak diye efkarlanacak,içerlenecek lütfen rica ediyorum.
Acemi Üye
*
13
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
08-08-2012, Saat:02:13 AM
(08-08-2012, Saat:02:02 AM)Abs1nthE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
(08-08-2012, Saat:01:57 AM)house Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

Kardeşim benim karşında +20 üzeri bir yaş grubu yok ona bu hadisi söylersen,uygun olmaz.Dinden mi soğusun istiyorsun.Az biraz psikolojisini düşünün yahu
Şimdi bu çocuk bu hadisi görünce "tüh ya birilerine günahlarımı söyledim kabul olmucak diye efkarlanacak,içerlenecek lütfen rica ediyorum.

Kuran ayetleri ve Hadisler Öcü gibi gösterilmesin. Hüküm budur. zamanın da başkası söyleseydi ve öğretseydi bu durumda olmaya bilirdi. Bunu öğrenmezse yarın başka biryerde anlatıcak..
Yeni Üye
*
7
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
08-08-2012, Saat:11:57 PM
Bu durumu anlattığım tek yer burası o da ne yapacağımı bilmememdendir , kurtulmak istiyorum tavsiyelerinze uyacağım teşekkür ederim
Yönetici
5,002
konular
5,092
REP PUANI
Dec 2011
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
09-08-2012, Saat:03:44 PM
öncelikle böyle birşey yapıp pişmanlık duyman, kurtulmaya çalışman çok güzel..
ilkönce birdaha yapmamak adına tövbe etmelisin..
haramlardan uzak durman için iraden yeterli..yaşın küçük belki senin için daha zor ama iradeni kullanabilirsin..
rahatlatıcaksada ailenlede paylaş derim..

derslerindede başarılıymışsın Allah daim etsin.
Sabret,    Şükret,    Seyret...
Profesör
*
28,547
konular
24,533
REP PUANI
Yeni Üye

May 2009
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
10-08-2012, Saat:02:04 AM
"gunahına tevbe eden hıc gunah ıslememıs gıbıdır"
sıgara konusuna gelınce ıkı bucuk ay oncesıne kadar bende ıcerdım ama benım ıcın sıgarayı bırakmak hobı gıbı bırsey olmustu.keyfı ıcıp keyfı bırakıyordum.genelde sakız cıgnıyordum sıgarayı bıraktıgım zamanlarda.ozellıkle delete adında keskın nanelı bır sakız var,cok faydası oluyordu banagülücük
ıkı bucuk aydır spor salonuna gıdıyorum,sıgarayı bırakmama hatta sıgaradan tamamen arınmama vesıle oldu dıyebılırım ve sıddetle spor olayını tavsıye ederımgülücük
.

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi