You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

yardima ihtiyacim var 4444 salavati tefriciye

Yeni Üye
Selamaleyküm arkadaslar,
Ben cok caresiz ve cok üzücü durumla karsi karsiyayim ve bunun icin salavat okumaya niyet ettim. Yanliz farkina vardimki yetisdiremiyecegim, sakinlestirici aldigim icin cok uyutuyo beni. Cumartesi basladim ve suan 600 deyim.
Sizden ricam benim icin sayiyi cuma öglene kadar tamamlamam icin yardimci olurmusunuz? Niyetinizi zöhre kizi özgül'ün haceti icin ederseniz ve sayiyida belirtirseniz sevinirim. Allah simdiden razi olsun.
Bunu ilk beğenen sen ol.
هل أنا حقاً أنا ؟
RE: yardima ihtiyacim var 4444 salavati tefriciye
Aleykumusselam
Bu dua ve rakam ihdas edilmiştir, dinde hiç bir delili ve yeri yoktur. Abdullah İbn Mesud'un söylediği gibi geride bıraktığınız her rakam aleyhinizedir.
Size Nebevî bir dua örneği göstereyim:

"Müsned" de ve Ebû Hatim'in "Sahih"in de Abdullah b. Mes'ud'un rivayet ettiği hadiste Resûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem): 

"Bir kula herhangi bir üzüntü veya tasa isabet eder de: 

اَللَّهُمَّ إِنِّي عَبْدُكَ، ابْنُ عَبْدِكَ، ابْنُ أَمَتِكَ، نَاصِيَتيِ بِيَدِكَ، مَاضٍ فيَّ حُكْمُكَ، عَدْلٌ فِيَّ قَضَاؤُكَ، أَسْأَلُكَ بِكُلِّ اسْمٍ هُوَ لَكَ، سَمَّيْتَ بِهِ نَفْسَكَ، أَوْ أَنْزَلْتَهُ فيِ كِتَابِكَ، أَوْ عَلَّمْتَهُ أَحَداً مِنْ خَلْقِكَ، أَوْ إِسْتَأْثَرْتَ بِهِ فيِ عِلْمِ الْغَيْبِ عِنْدَكَ،أَنْ تَجْعَلَ الْقُرْآنَ رَبِيعَ قَلْبيِ، وَنُورَصَدْرِي، وَجَلاَءَحُزْنيِ،وَذَهَابَ هَمِّي

"Allah'ım! Ben Senin kulunum, erkek ve kadın kullarının oğluyum. Benim canım senin elindedir. Hükmün bende geçerlidir. "Kaza"n adaletlidir. Sana ait olan isimlerinle senden istiyorum. Nefsini isimlendirdiğin isimlerinle istiyorum. Kitabında indirdiğin, yaratıklarından birisine öğrettiğin isimlerinle istiyorum. Kur'an'ı kalbimin hayatı / baharı, gözlerimin nuru, üzüntümün cilası, tasamın şifası yapmanı istiyorum." derse, Allah onu hüzün ve tasasını alır ve bunların yerine sevinç verir." diye buyurdu. 

Bunun üzerine sahabe: 

"Ey Allah'ın Resulü! Bunları öğretmeyelim mi?" dediler. Resûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem) de: 

"Elbette ki, bunları işitenin bunları öğretmesi gerekir." buyurdu.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 15-11-2016, Saat:12:29 AM, Düzenleyen: kalemşör.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.