You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Cezalı Üye
Hayy
Hak ismi cümle alemi var etti. Hak etmediğin bir şeye ulaşamazsın. Hak ismi tecelli mecbur edicek. Etmemesi düşünülemez. Mesela bakkal Ahmet amca ben Hızırım hak ettim diyebilir. Dese bile Hızır olmadığı anlamını değiştirmez. Celal, cemal, hak, Kahhar, hu bunların hepsinin anlamı var. Peki Hayy ismi niye abı hayat suyunda gizlenmiştir? İçmeden neden olmuyor? Sudan değil de koladan da abı hayat olur mu? Neden yiyecek değil de içecektir? Hızır neden abı hayatı nar ehline veremez? Bunların cevabını merak ediyorum. Kendi cevaplarım yok. İstihare midir istişare midir yapalım diyorum. Var aslında şöyle. 

Hayy ismi neden niye abı hayat suyunda gizlenmiştir?
Çünkü su pınardır. Pınar ne demek bilmiyorum. Akan su anlamında kullandım. Siz hiç şelaleye bakınca bir dirilme hissi duymuyor musunuz? 

İçmeden neden olmuyor? 
Ölü gibi yaşamak istiyorsan içme. 

Sudan değil de koladan da abı hayat olur mu? 
Pas

Neden yiyecek değil de içecektir?
Sen hiç sıcak bir havada oruç tutup iftarda buz gibi kola içtin mi. Nasıl boğazı yararak içiliyo. Dirilme gibi. Ama hiç yiyecekle bu hissi elde edemezsin deyip cevap vermeyi isterdim maalesef pas. 

Hızır neden abı hayatı nar ehline veremez
İçmek için karanlıkların devrilmesi gerekiyor. 
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu
Cvp: Hayy
İşsiz-Amaçsız-Hedefsiz olup internet üzerinde vakit harcayan arkadaşlara freelancer iş verebilirim. Bilginiz olsun diye söylüyorum. Kapıdan kovulup bacadan giren arkadaşlar, duysunlar.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 16-02-2021, Saat:12:15 AM, Düzenleyen: kodoo.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.