You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yeni Üye
Beddua etmek
Herkese Merhaba;

Aslında burada düştüğüm durumu paylaşarak ne kadar saftrik biri olduğumu da ortaya koymuş olacağım ama, üçüncü kişilerinin durum değerlendirmesine de ihtiyacım olduğu için başka çarem yok...

Yakın zaman önce -4 ay- tanıdığım, ti niyetinden şüphe edemeyeceğim; her fırsatta da insan olmaktan, insan gibi yaşamaktan dem vuran bir adam tarafından gecelik bir ilişkinin ardından terk edildim. En çok üzüldüğüm şey de bu gecenin ardından kişinin tek bir açıklama yapmaya dahi gerek duymadan beni ortada bırakması oldu.

Ben onun taşıdığı asker üniformasına ve T. C.'nin şerefli bir subayı olarak görev yapmasına, kısacası kötü niyetli olamayacağını düşündüğümden böyle bir hata yaptım. Yoksa öyle salak bir kız da değilimdir ama, bu yaşadığım olay sonrası kendime olan özsaygımı da, insanlara güvenimi de yitirmek üzereyim sanırım.

Aklım almıyor, insan hiçbir açıklama yapmadan nasıl böyle ortadan kaybolur? Suçluluk psikolojisi ile mi böyle davranıyor diye düşünüyorum ama iş işten de geçti.

Ben kimseye kolay kolay beddua etmem ama, Allah'ından bulsun istiyorum. Bu durumda er ya da geç cezasını bulur değil mi?

Bu durumdan da çıkmak, kendimi toparlamak istiyorum. Dinen ne yapmam gerekir, yardımcı olursanız sevinirim. Tövbe de ettim ama içim rahat etmiyor...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 26-12-2016, Saat:06:44 PM, Düzenleyen: Sinemm.
~Laedri~
RE: Beddua etmek
İnsanların mevkisi makamı sosyal statüsü bir kişinin doğru düzgün insan olmasına kriter olmuyor maalesef..
Kabuktan öte öze bakmak gerekiyor.
Zaten yaşama biçimi islami çerçevenin dışında olan birisinden de. Doğru davranışlar beklemek yanlış olur..
Size naçizane tavsiyem..
Allahın ipine sıkı sıkıya sarılın..
Size merhem olacak şey kuran ve sünnet üzere olan bir yaşam.. eğer ki çevrenizde örnek olacak insanlar varsa o kişilerden ders almanız ve bir ilim halkasına tutunmanız..
Numan ali khan suffagah ve osman nuri topbaş nureddin yıldızı takip etmeniz..
Önceki kişilerden ise timurtaş hoca zahit kotku ve ramazanoğlu mahmut sami efendiyi takip etmeniz
Kendinizi bulmanıza yardımcı olacaktır bu zat lar
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
Cevap için teşekkürler. Peki bu bir kul hakkına girer mi? Hesabını Allah bu dünyada da sorulabilir mi? Bunun için dua etmek yeterli mi?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
Kardeş, siz işin beddua tarafındasınız.Beddua elbette tartışılabilir fakat burada daha büyük olan ZİNA günahı var. Anladığım kadarıyla bu iş iki tarafın rızası ile olmuş. işin bu boyutunu daha fazla düşünmelisiniz...Bakınız

Kur'ân-ı Kerîm'de şöyle buyurulur:

Onlar Allah ile birlikte başka ilaha dua etmezler. Haksız yere, Allah'ın haram kıldığı kimseyi öldürmezler ve zina da etmezler. Kim bunları yaparsa cezaya çarpar. Ona kıyamet gününde kat kat azap verilir ve o azabın içinde alçaltılmış şekilde ebedî bırakılırlar" (el Furkân, 25/68).

Bekâr erkek veya bekâr kadının zina etmesinin cezası yüz değnek, evli ve iffetli erkek veya kadının zina cezası ise taşla öldürme (recm)dir. Allah Teâlâ şöyle buyurur: "Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz değnek vurun. Eğer Allah'a ve âhiret gününe inanıyorsanız bunları Allah'ın dinini uygulama hususunda acıyacağınız tutmasın. Mü'minlerden bir topluluk da, onların cezasına şahid olsun" (en-Nûr, 34/2).

Zina haddi Allah'a ait haklardandır. Bu, aileye, nesle ve toplum düzenine karşı işlenen bir suç olduğu için toplum haklarından sayılır.

Şimdi sizin bu günahınızın cezası ülkemiz şartlarında uygulanmayacak.Sizin yapmanız gereken bu günaha samimi bir tevbe ile tövbe edip ALLAH'tan bağışlanma dilemek olmalıdır..

[Resim: avatar_1657.gif]

Bırak ey biçare feryadı belâdan kıl tevekkül
Zira feryat belâ ender hatâ ender belâdır bil
Eğer belâ vereni buldunsa, safâ ender atâ ender belâdır bil
Eğer bulmazsan bütün dünya cefâ ender fenâ ender belâdır bil
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.