You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Acemi Üye
Üveys Zikri
Ben ve bu zikri çeken diğer kardeşlerim bu zikri çektikçe , okuduğu sure ve salavatları hediye ettikçe aklımızın hayal dahi edemiyeceği güzellikler yaşıyoruz. Bu zikirle Allah cc. ‘ ı andıkça Rabbi tanımaya ve sevmeye başlıyoruz.

Sizin kapınıza birisi sabah ve akşam yiyecek , içecek , erzak vs. bıraksa siz bunları bana kim bırakıyor diyip merak etmez misiniz? Zamanla onu sevip sizde elinizden geldiği kadarıyla iyilik etmek , karşılık vermek istemez misiniz? Peki sen bu zikirle her sabah ve akşam okuduğun sureleri ve salavatları Peygamberimize , ehli beyte , evliyalara , şehitlere , ashaba , Salihlere hediye edersin de onlar sana karşılığını vermezler mi?

Zamanla biz hediyelerimizi gönderdikçe o mübarekler diyor ki : Rabbim bunları bizlere kim gönderiyor ? Bizi tanıyorlar seviyorlar , koruma altına alıyorlar. Sizde iyiden yana güzelden yana bir şey başlıyor. Aklınızın hep hayrette kalacağı güzelliklerle karşılaşıyorsunuz. Allah tarafından , o alem tarafından sevilmeye başlanıyorsunuz.

Bu başlığı açtım. Çünkü Ey Allah ın kulları sizde bizim yaşadığımız bu güzellikleri yaşayın , sizde Rabbi anın ve siz Allah ı andıkça Allah tarafından anılın. Sizde onu bilin sevin ve o alem tarafından sevilin istiyoruz. Zikir diyince insanlar korkuyor. Tarikat cemaat felan sanıyor. Bir yere bağlanma sanıyor. Yok öyle bir şey kardeşlerim. insanlar kendi evlerinde , kendi başlarına çekiyorlar bu zikri . Allah ile arasına kimseyi katmıyor.

Açız kardeşlerim. Allah ın ve Kainatın Efendisinin (sav.) sevgisine aşkına açız. Bizi bizden çok bilen ve bizi bizden çok seven bir Rabbimiz var ama onu tanımaktan , idrak etmekten ve sevmekten aciziz. Oysa bizi hiçbir zaman bırakmayan , bizi bizden çok seven Bir Rabbimiz var. Ona bir adım atın. O size on adım atsın. (Haşa Allah ın adımı diyoruz hani. Kim hesaplar bunu ? )

Bunu yazmadaki amacın sizleri zorlamak kesinlikle değil aksıne sizlere tebliğ etmek . Ben bu tesbihatı yaptıkça güzellikler yaşıyorum , başka kardeşlerimizde yaşıyor , ve Sizde yaşicaksınız. Çünkü Allah bize gelince cömert , size gelince cimri olmaz..[Resim: 9149incie5119011.jpg]

abdestli sessiz sakin bir şekilde olmak üzere günde iki defa yapılır
EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
100 DEFA TEVBE ESTAĞFURULLAH (Arapçasını da söyleyebilirsiniz.)
–Başında Besmele Olmadan– EN AZ 132 DEFA SALAT-I ŞERİFE (Daha fazla sayıda söyleyebilirsiniz, sayı sınırı yok.)
–Başlarında Besmeleyle– 11 İHLAS SURESİ (Kul Hüvallahu) ve 1 FATİHA SURESİ ( Elham )
Hediye : “Allah’ım okuduğum surelerin ve salavatların sevabını; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa SAV mübarek ruhlarına,ehl-i beytine,ashabına,yüce âlisine,salih kullara,hızır a.s ve sevdiği evliyalara,himmet eden sultanlara,ders veren hocalarımıza,onların hocalarına ve üveyslere hediye ettim. Amin.” Hediye kısmına dilediğiniz sultanların ve sevdiklerinizin isimlerini katabilirsiniz.
1 Kere EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
EN AZ 100 DEFA “LA İLAHE İLLALLAH” (Daha fazla sayıda söyleyebilirsiniz, sayı sınırı yok.)
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
RE: Üveys Zikri
zikrin adı üveys zikri ama bir yere bağlanmak yok diyorsun,,
özellikle niye 132 defa söylüyoruz? 132 kere dilden söyleyeceğimize 1 kere kalpten söylesek olmaz mı

az ama devamlı olanı daha efdaldi amelin,,,bu kadar çok söylemek yerine daha az söyleyip devamlı yapsak olmaz mı
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Bu yaptığınız şeylerin İslamdaki yerine dair bir de kaynak belibelirtseydiniz iyi olurdu.

Aksi durumda konu, çöpe gidecek bilginize.
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Konu zikir değil üveys zikri olduğuna göre, zikir ile ilgili değil üveys zikri ile ilgili kaynak sordum.

Yani uveys zikrinin, yukrarıda yazdığınız sonuçları olduğuna dair Kuran yada Sünnetten bir kaynak?
Zikir adetleri neye göre belirlenmiş. Kimin öğretisidir? Kuran ve Sünnetten bu zikir adetlerinin yeri var mıdır?

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 01-08-2016, Saat:11:00 PM, Düzenleyen: alpi.
Yönetici
Doğal olarak yanıt yok.
Konu çöpe.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.