You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Tövbe etmeyi ertelemek günah mıdır?

Acemi Üye
Ben bir konuda tövbe ettim ama dayanamadım bozdum. Şimdi bir daha tövbe etmem gerekiyor fakat etrafım çok kalabalık. fısıldasam bile duyuluyor. Duvarlar ince en arka odadan bile duyuluyor. lavabodan etmeye çalışsam yankı yapıyor içimden etmek istesem emin olamıyorum doğru tövbe ettiğimden. bu yüzden tövbe etmeyi uygun bir zamana ertelemeyi planlıyorum. tövbe etmeyi ertelemek ertelemek günah mıdır?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
RE: Tövbe etmeyi ertelemek günah mıdır?
erteleme, dışından da içinden de söyleyebilirsin. aklına geldikçe zikreder gibi tevbe et. sen tevbe etmekten günah işlemekten bıkarsın da, O affetmekten bıkmaz, güzel Rabbim.
"Subhanallahi vebihammdihi subhanallahilazim vebihamdihi estağfurullah el azim"
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.