Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Tartışmalı Tahliye Kararları

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : sayha
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Forumcu
*
301
mesajlar
12
konular
144
REP PUANI
Yeni Üye

Sep 2019
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
#1
06-11-2019, Saat:02:13 PM
Eren Erdem, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın tahliyesi ile kamuoyunda FETÖ ile mücadelede zaafiyet olduğu yönünde bir kaygı oluştu.
Sebebini söyleyeyim. 15 Temmuz gibi bir saldırının travmasını atlatabilmiş değiliz. Dolayısıyla en küçük bir harekete bile çok duyarlı hale geldik. Son tahliyeler de bunun tipik bir örneği. Erdem, Ilıcak ve Altan'ın aldığı ceza ve yattığı sürenin, haklarındaki suçlamayla örtüşmediğini düşünebilirsiniz.
Pek çok yargı kararı ile ilgili benim de ciddi itirazlarım var. Ama bu, söz konusu isimlerin haklarındaki suçlamanın düştüğü, aklandıkları, suçsuz bulundukları gibi düşünülmesin. Neticede FETÖ terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgütün amaç ve hedeflerine yardım etmek iddiasından suçlu bulundular.
Mahkemeler demiş ki; "yaptıkları işler 'suç' ama örgüt aidiyeti yok".. Eren Erdem için ‘silahlı terör örgütüne yardım’ suçundan 4 yıl 2 ay, Nazlı Ilıcak için, "Örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan 8 yıl 9 ay aynı suçtan Ahmet Altan için de 10 yıl 6 ay hapis cezası verilmiş. Ve mevcut yasalara göre, hapiste bulundukları süre göz önünde bulundurularak adli kontrol şartıyla tahliyelerine hükmedilmiş.. Karar hoşumuza gitmeyebilir ancak bu kararlar için, "FETÖ davaları sulandırılıyor" demek büyük haksızlık olur.. Hukuk işliyor, yüreğinizi feraf tutun..

İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi