You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yeni Üye
Söylemeli miyim?
Selamın aleyküm. Ben geçmişimde büyük hatalar ettim, çok günahlar işledim, günahkar bir kulum farkındayım. Zina da ettim. Tüm günahlarıma tevbe ettim. Yeni bir yola gireli uzun bir zaman oldu. İbadetlerime dikkat ediyorum. Evlilik arifesindeyim. Önümde bir nişanlılık süreci var. Fakat bir konu var kafamı karıştıran. Zina ettiğimi karşıdaki kişiye söyleyemedim. Özellikle sordu daha sonra ve eğer böyle bir şey çıkarsa karşısına ettiğime dair daha sonra hakkını helal etmeyeceğini söyledi. Bir tarafta söylenmemesi gerektiğine dair bir hikayeyi ve yorumları okudum. Günahı Allahın örttüğünü açmamam gerektiğini. Diğer tarafta karşıdaki kişiyi kandırmak da istemiyorum. Ve böyle bir konuyu iştişare de edemiyorum. Yalan söylemiş, karşıdaki kişiyi kandırmış mı oluyorum. Vicdanım da rahat değil. Söylemeli miyim? Lütfen yardımcı olun.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Süper Moderatör
Cvp: Söylemeli miyim?
Geçmiş günahların açığa vurulmaması gerektiği konusundaki duyumlarınız tamamen doğru.

Bence, çok fazla detaya girmeden, gençliğinizde, bekarlığınızda ve cahillik dönemlerinizde "bazı maceralarım olmuştur" gibisinden üstü kapalı hissettirmeniz yeterlidir.

Eskiden kız ailesi talipliyi araştırmak için, taliplinin mahallesinde araştırma yaparmış, sorup soruştururlarmış.
Sordukları mahallelli, eğer o kişinin bazı vukuatları varsa direk sayıp dökmezler, "Bizi gıybete sokma" derlermiş.
Hele ki  sizin gibi tövbe etmiş birisi için bu laf bile fazla.

Allah hayırlısı ise muvaffak ve mübarek etsin.

Allah'a emanet
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 24-05-2021, Saat:10:00 AM, Düzenleyen: camici.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.