You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Şeytanın Karısı Var Mı?

Şeytanın Karısı Var Mı?

Acemi Üye
Şeytanın Karısı Var Mı?
Salamınaleykum şeytanin karısı var mı?Sonuçta çocuklari var diyorlar demek ki karısı da var demek değil mi?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
RE: Şeytanın Karısı Var Mı?
Selam hidayete tabi olanlara olsun.

Yok evli değil şu anda dul kendisi.
İlişkisi de yok, boşta.
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
Karısı cehennemlik mi o da mı seytan?Neden şeytanla evlenmiş bana pek mantıklı gelmiyor karısı olmasi.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Kimisi de şeytandan hoşlanıyor. Yapacak bişey yok.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
Seytanin soyu nasıl oldu?Karısı onla niye evlenmiş hiç mantıklı değil.Tabi varsa karısı ama yoksa soyu nasıl oluyor çelişki değil mi?bilen biri yazabilir mi kafam çok karışti
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Karısının adını ne yapıcan boşanmışlar işte.
Çocuklarının adları fitnail ve şeknail.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
Alpi seytanin karısı olamaz.Neye istinaden bunu söylüyorsun.Ne biliyorsun belki başka şekil üredi.Olamaz mi?Bir sürü üreme çeşidi var.Eseyli : (metagenez,partenogenez,izogami,anizogami, Hermafroditizm,konjugasyon)
eseysiz : (bölünerek üreme,sporla üreme (sporogoni), vejetatif yollarla üreme, regenerasyonla üreme) vs.

Sonra ona bakarsan Meryem in de kocası yoktu doğurdu.Belki seytanda boyle olagandisi uremistir.seytanin karısı olması gerekli değil bence.Tabi bu üreme çeşitleri toprak unsurlu canlılar için. Belki şeytan da da bu tür benzeri üreme şeysileri var.Tabi şeytanı erkek düşünüyorum erkek sanırsam.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Şeytanın yaptığı şey zihin epidemisi.
Tedavisi çok zor.
Zevceye ihtiyaç duymuyor çocuk yapmak için.
Yukarıda ismini söylediğim çocukları en sevdikleri.
Onlar dışında sayısız çocukları var.
Alçak nüfus planlaması da yapmıyor.
Ne olacak bu şeytanın hali bilemiyorum.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
Kardesim.Zurriyeti var bu kuran da sabit.Bir de şöyle bir hadis var.

''Pazara ilk giren kişi de sen olma, son çıkan kişi de sen olma. Çünkü şeytan orada yumurtlamış ve orada yavrulanmıştır."
(Muslim, Fedailu's-Sahâbe 100)

Ayrica;

Mucahid dedi ki: İblis, kendi fercini yine kendisinin fercine soktu ve beş tane yumurta çıkardı. İşte zurriyetinin aslı budur.

Şimdi Mücahid yumurta çıkardı demiş ya bunlar spermler olamaz mı? Sperm yumurta aynı şey bence.Seytanin spermi nasil bilmem ama sonuçta spermini bırakmış manasında da olabilir.Sperm kendi spermlerinden bi sekilde çocukları mi vücuda geldi acaba.Hadiste ki yumurtlama da elle boşalmak mi acaba.Sonucta elle boşanmak tasvip edilmiyor.Seytan pazar yerine elle boşaltıp yumurtalarını(sperm) mi birakiyor.

Belkide bu yumurtadan çıkanlar kendi içlerinde ciftlesiyordur.uruyordur o da olabilir ama benim demek istediğim o değil.

Ayni sekilde kadının yumurtasını da kastetmiyorum.Spermden bisekilde üreme anlaminda.Tabi seytanin spermi başka olabilir.(Meryem de erkeksiz dogurdu neticede.)Yani herşey olabilirde düşüncem bu yönde.Bence o içinden çıkardığı şeyler onun soyunu teşkil ediyor onlar ise kendi arasında ciftleserek uruyor da olabilir.Olmayabilirde.Neyse sonuçta bir delil bulamadım.Bilen varsa diye sordum.Bulamadim derken mucaidin görüşünü buldum mantıklı geldi.Genede sormak istedim.

''Eliyle nikâh yapan melundur"

Acaba şeytana atfen soylenmis olabilir mi çünkü melun olan seytandir.eliyle nikah yapıp da mı uremistir acaba soru işareti(?)
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.