You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

şeyhini ŞEYTAN EDİNENLER!

şeyhini ŞEYTAN EDİNENLER!

Forumcu
RE: şeyhini ŞEYTAN EDİNENLER!
Başlığı neden es geçiyorsun ilerici(kafirlerin müslümanları nitelediği bir kelime ile bana gerici demişsin)
Şeyh kelimesinin manası nedir ,bir dokuınulmazlığımı var ben bir müddet mısırda ikamet ettim ve bana şeyh diyorlardı,aslında sakallı ,islam üzere ilim tahsili yapan,dindar kimselere şeyh derler bizde ise tarikat tavasvvu önderi manasında kullanılır.
Tasavvufvakıa olarak vardır ama hayırdır ya tasavvuf adı9na ortaya çıkan zındık yokmudur tarikat ehliyim diyen delalet ehli hiç mi yok yoksa bu konunun alimi zannedenlerin bir kısmı bu işin cahilimi?
Tarikatleri topyekün savunmaya kalkmanın saçmalığıda nedir nedir bu islamı bir kenara koyup ta bağnazca tarikat savunuculuğu hayırdır?
Sizin tarikata bağlı olmanız ,islam ile bağı kesmeniz ,islam ile ölçmeyi bırakmanız gerektiği manasına gelmiyor ise zaten bu anlattıklarımın tarikatler içinde hali hazırda bulunan itikat sakatlıklarını görmemeniz ,yanlış algı ve ehemniyetlerin yüklendiğini bilmemeniz mümkün değil .
Bana şeyhini söyle sana kim olduğunu söyliyeyim ;teşviki mesaiyisi şeyhi tarikati cemaati ile geçirip bu yukarda bahsi gecen mevzulara denk geldiğiş halde susan vardır bir hikmet deyip şeriatsizliğe kalbini açan şeyhini şeytan edinmiş islamdan gayrı bir yol tutmuş demektir.
Tasavvuf ismi Rasullahın sav. kullandığı bir isim bir kavram değildir;islamda ihlas yada ihsan ile ifade edilmiştir dinde samimiyet kavramı,kalbi,ahlakı islama tabi kılma gayreti.
Birde nedir fure senin bu tehdit eder tavrın hayırdır cennet senin malınmı kendini soktun sadece benim ahiretimin kararı sanamı kaldı sürekli dilinde bir tehdit? bence haddini bil!
Tasavvuf bir vakıa olarak vardır şuanki hali ilk halinden çok fazla kirlidir;sapsaman karışmıştır ;islam dışı bir çok batıl inanç ve anlayış bir kısmını adeta farklı bir din haline getirmiştir ben bizzat şuan devam eden ana cemaatleri biliyor şeyhlerini tanıyorum görüşmelerimde oldu.
Şuan hali hazırda bulunan tarikat cemaatlerinin en büyüklerinde bulundum ,müridlerinden arkadaşlarım oldu bir kısım kitaplarını okudum,kuran kurslarına gittim vallahi Ben şahidim Allahtan korkarım bu bahsettiğim sapıklıklar var ne yapıyim yok diyimde vebvalemi düşeyim yada birileri beni kınıyacak diye batıla hak mı diyeyim kısaca özetliyim ''Şeriatsiz tarikatler'' Alisiz aleviler gibi netmi ifadem değilse daha ne kadar net ifade ediyim şeyhlerini yunan mitoloji tanrılarına çevirmişler,cenneti garantilemiş sandıkları zatın adeta kulu olmuşlar ,islamı ölçü almaktan vazgeçmiş,islamı şeyhleri ile ölçer olmuşlar ;şimdi sizin yada başkalarının beni kınaması bunları görmek istememesi de tasavvufa değil ama taassuba büyük bir örnektir malesef
﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu
Tarikat şeyhlerini reddeden şeriatsiz olmakta niteliyen birine sanki peygamberlerin nübüvvetini reddeden bir kafirmiş edasıylayaklaşmak bizatihi tarikati dinleştirmektir,tarikati din ile değil dini tarikat ile ölçmektir.
﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu
﴾nisa 115﴿
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu
Edebi izahlar ile ateizme budizme iman etmemiş isem senin edebi manzume ve hikayelerinlede kula kulluk edecek değilim.
Sende çok iyi biliyorsun bu yukarda sıfatları verilen tarikat şeyleri bizzat tapınılan putlar haline gelmiş durumda bu yüzden zaten hemen atladın çünkü sende bunlara inanıyorsun tarikat dahilinde bulunupta inanmıyanı ya çok saf yada takiyyecidir.
Tarikattada takiyye vardır nasılmı mesela tadmayan bilmez,ehline malum hadiselervardır ki bunlar ifade edilmez neden çünkü bu bir gelenektir zındıklığı ifşa etmek şeriate muhalefettir bu çok iyi bilindiği için herkese işin ehli(insanları ilahlaştırma ehli)olmuyana tarikatın incelikleri(imani hususta küfre ve şirke yakınlığı)anlatılmaz.
Edep haya önce Allaha olmalı sonra Allaha büyun eymiş müminlere sen şeyhim beni herdaim görür duyar diye inanırsan şeyhim semi basir demiş oluırsunki bu bizzat hayasızlık edepsizlik netice itibari ilede imansızlıktır şuanki Tarikatlerin ekseri şirk yuvasıdır.
Şeyh diye iman edilmesi gereken bir peygamber misali kabul etmiyenin islam sayılamayacağı bir makam yoktur islamda bu hrişstiyanlıktaki ruhbanlık gibi sonradan ihdas edilmiştir.
Allahın veli kulları içerisinde makamını sadece Allahın bildiği ehli takva kullar elbette vardır bunlar içinde belki samimiyeti belki ilmi fazla olanlar elbette vardır ama bunlar kendi adına cemaat kurup kendini ululayanları mürid kabul eden ilahımtırak vasıfları olan mitolojik varlıklar değil sen sap ile samanı burda karıştırıyorsun işte.
Allahın kadrini küçümseyen veli evliya şey değil elbette olamazda bu şekilde gayrıyı yüceltenlerin şeyhi şeytandır esas zira islamın a tevhitlerini yaralamış olurlar.
Bugün başlıca 3 naksibendi tarikatı en büyüklerini çok iyi biliyorum içlerinde zaman geçirdim hatta kurs ve medreselewrinde okudum şirk bataklığındalar sözde ehli sünnete en bağlı cemaat bunlar bir kısmı hele kılık kıyafet desen herbiri bir evliya belki ama malesef onları eşkıya yapan bir akideleri var senin bu tekerlemelerini çok severler yeryüzünde kibir ile yürürken görürsün onbları zira şeyhleri cennetliktir kıyafetleri islam kalıpları islam itikatları islamdan gayrıdır.
Fıkıha bağlıdırlar fıkıh öğrenirler söz gelimi iki ayak arası 4 parmaktan fazla açılmaz ama o ağızları şeyhlerini tazim eder durur ,o şeyh yere abdestsiz basmayan,kiremit ile de olsa abdest alır(su olan yerde böyle abdest olmaz ama evliyaya her şey olu>!)sol tarafı hiç yazmamıştır şuan ,akli melekeleri yerinde olmadığı halde(bizzat özel görüştüm) hala müridleri ondan sıkışında imdat himmet ister!(şirk bu himmet isteme işi)
Bir laf var kendi medet ister nasıl himmet ede tekerlekli sandalye ile yürütülürde hala onu ilah sıfatları dışında anamaz cemaati Allah sizi islah etsin sanki Rasulullah sav kıyafet daveti yapmaya geldi aslı daveti bunun üzerine idi tevhid ise çoook minik bir mesela çok ayrıntı bir konu !
İtikat bilgileri sıfır kabirlerde yardım istenir der bu gruh sabah akşam zuhurat anlatıp durur ;şeytanlar üşüşmüş şarkın garbın cinleri sabah akşam bunlarla oynar bunlarda kendini ermiş alim sanıp debelenir dururlar bataklıklarında.
İslam bunlardan beridir!
Onlar Allahın ayetlerinde veli salih kim var ise kendilerini o zümreye dahil ederler zira dedikya kurtulmuş cemaat bunlar cennet bunlara parsellenmiş! haşa!
Sorsan şeriat nedir baş üstü derler ama gece gündüz şeriate muhalefet ederler şuan şeriat ahkamı yürürlükte olsa bu ağızlarında geveledikleri,yaydıkları,kimi zaman gizledikleri şer akidelerinin hesabını ağır bir şekilde vermek zorunda kalırlar asılırlar kalmazlar
Şeyhini şeytan edinenler!
Allahın ayetlerini kendilerine göre hamledenler ;şia gibi Allahın ayetleri ile oynar kendilerini meşru göstermek için ayetlerle oynarlar oysa tefsir Rasullahın ashabın tabiinin tebei tabiinin hakkıdır bunlar içinde tarikatçi yoktur asla bumnun gibi bidatlere izin vermedi şeriatten zerre ayrılmadılar ama şia nasıl bunların bir kısmı şiaydı diyorsa elbette onlarda dicek ne beklenir sapık fırkalar hep birbirine benzer...
Derimki gelin bir olan Allaha kimseyi şirk koşmayalım Allahtan aliyy,yüce zat yoktur o daim görür duyar kuluna ancak o yetişir yardım eder ondan gayrı dara düştüğümüzde ismine sığınacağımız kimsemiz yok KULLAR ACİZ,O dur herşeye kudreti yeten,O dur ilmi heerşeyi kuşatan kapleri bilen...ozaman ne diye Allahtan gayrılarını yüceltirsiniz Rasullah dahi bir kuldur evvela abduhu diyoruz ...
SEMİ O BASİR O İRADE İLİM KUDRET KİM BU SIFATLARI ŞEYHİNE VERİRSE sakalından cübbesinden çarşafından tutulur cehenneme buyrulur bu kişilerin islam ile bağı sadece kılığı olur.
﴾nisa 115﴿
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu
Al-i İmran Suresi, 175. ayet: İşte bu şeytan, ancak kendi dostlarını korkutur. Siz onlardan korkmayın, eğer mü'minlerseniz, Benden korkun.

Nisa Suresi, 48. ayet: Gerçekten, Allah, Kendisi'ne şirk koşulmasını bağışlamaz. Bunun dışında kalanı ise, dilediğini bağışlar. Kim Allah'a şirk koşarsa, doğrusu büyük bir günahla iftira etmiş olur.

Zümer Suresi, 65. ayet: Andolsun, sana ve senden öncekilere vahyolundu (ki): "Eğer şirk koşacak olursan, şüphesiz amellerin boşa çıkacak ve elbette sen, hüsrana uğrayanlardan olacaksın.

Zümer Suresi, 67. ayet: Onlar, Allah'ın kadrini hakkıyla takdir edemediler. Oysa kıyamet günü yer, bütünüyle O'nun avucu (kabzası)ndadır; gökler de sağ eliyle dürülüp-bükülmüştür. O, şirk koştuklarından münezzeh ve Yücedir.

Araf 194 Çünkü Allah´tan başka taptıklarınızın hepsi sizin gibi kullardır. Eğer davanızda doğru iseniz haydi, onları çağırın da size cevap versinler!

Araf 197 O'ndan başka taptıklarınız ise ne size yardımda bulunabilir ne de bizzat kendilerine yardım edebilirler.

Ey insanlar! Size bir örnek verildi. Şimdi ona iyi kulak verin. Sizin Allah`tan başka taptıklarınız bir sinek dahi yaratamazlar, hepsi bunun için toplansalar bile. Eğer sinek onlardan bir şey kapsa, bunu ondan kurtaramazlar. İsteyen de âciz, istenen de.
(Hacc, 73)

Şimdi Hak belli batıl belli dileyen cennetin dileyen gayrının yolunu tutsun Şunu hatırlaki sen yok idin ol emri ile oldun öl emri ilede öleceksin şimdi kim Kadir kim Kainatın yegane yetkilisi Söz sahibi kim?
﴾nisa 115﴿
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu
Kehf Suresi, 102. ayet: İnkar edenler, Beni bırakıp kullarımı veliler edindiklerini mi sandılar? Gerçekten Biz cehennemi kafirler için bir durak olarak hazırlamışız.
Yasin Suresi, 74. ayet: Yardım görürler umuduyla, Allah'tan başka İlahlar edindiler.

Bakara Suresi, 77. ayet: (Peki) Onlar, Allah'ın gizli tuttuklarını da, açığa vurduklarını da bildiğini bilmiyorlar mı?

Tevbe Suresi, 78. ayet: Onlar bilmiyorlar mı ki, elbette Allah, onların gizli tuttuklarını da, fısıldaştıklarını da biliyor. Gerçekten Allah, gaybın bilgisine sahip olandır.
﴾nisa 115﴿
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu
Şimdi benim cemaatimde şirk varmı diye düşünen sofi bak bakalım senin cemaatinde Allahtan değilde kullardan(ölü -diri) medet(himmet) isteniyormu?( dirilerin işlerini ölülere havale eden yetiş gavs falanca diye imdat istiyenler,kısıtlı duyu organlarına sahip acziyet sahibi şeyleri kainatta her olan biteni biliyor zannedenler)
Siz namaz kılıyorsunuz müslümanız diyorsunuz diye sizin itikadi sakatlıklarınızı görmezden gelelim sizi kendimizden sayıp kusurunuzu gizleyelimde şirk içinde olduğunuzu söylemeyelim öylemi!Biz hadi bu dünyada Allahtan değilde kullardan korkup sukut etsek öbür dünyada bizim ve sizin akıbetiniz ne olucak bunlar tek tek sorulmucakmı!
Sen beni şeyhime hakaret etti bana hakaret etti diye suçlar iken sen şeyhi yüceltip Allahın kadrini küçümseyip Alemlerin Rabbine hakaret ettiğini ve bununla haddini aştığını neden anlamak istemiyorsun Sen bizi yoktan var edene bu cürreti gösteremezsin o dilin Allahtan gayrısını anamaz hale gelsin kullara değil Allaha kul ol artık!
Allaha yaklaşmak ise maksadın bunu şirk ile yapamayacaksın ozaman ilme tevhide ibadete ahlaka topyekün aslı ile islama sarıl islam zannettiklerine değil.
Örnek istiyor isen Rasullah var ashap var tabiin var tebei tabiin var mezhep ulemaları var bunlar tarikatten beri temiz pak insanlardır akişdelkeri seni saptırmaz yolları seni şirke bulaştırmaz her biri bir meşale gibi toplumu aydınlatan ümmetin üzerinde ittifak ettiği ulemanın ilmi ıle yol al tarikat anlayışları karışmış içine batıl bulaşmış tasavvuf kitaplarından uzak dur zira kişi hakkı bilmeyince batılı tanımayınca islam ile ölçemeyince delalete düşer sapanalar böyle saptı delalet fırkaları bu şekilde ortaya çıktı Allah senden bir tarikate bağlanmadı istemiyor Rasullah buna davet etmedi giymek istiyorsan giy cübbeni ama islama cemaat ol ehli sünnet itikadını bul şirkten ne nur olur ne hidayet ben evliyayım demekle evliya olmam sen evliyasın demekle sen evliya olmazsın sen evliya olucam derken Allahın rahmet ile bakmadığı şirke bulaşma Allahtan kork Allahtan gayrı ağzına aldığın kulları asla yüceltme falanca iyi biri demek bile tezkiyedir öyle biliyorum öyle zannediyorum diyebilirsin ama kimseye evliyalık velilik biçmek bizim haddimize değil heleki o cemaatte şirkin damlası var ise asla o cemaat veli yetiştiremez unutma Allah kimseyi tarikat ile vazifeli kılmadı hepimizi islam ile vazifeli kıldı herkes amelinin karşılığını alır nasihat ister isen ilim kitaplarına sarıl.Tarikatten cahil sofilerden kaç kaçki imanınıa şirk bulaşmasın.
﴾nisa 115﴿
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.