You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Forumcu
salât u selâm
Allâhümme sâlli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ ali seyyidinâ Muhammedin biadedi külli dâin ve devâin ve bârik ve sellim aleyhi ve aleyhim kesîran kesîrâ.

Allah�ım! Efendimiz Hz. Muhammed'e, onun ailesine ve ümmetine bütün hastalıklar ve devalar adedince salat ü selam ve ona ve ümmetine bol bol bereketini ihsan et.

ercan bu senin aradığının tercümesi büyük ihtimalle.. aşağıdakilerde aramadığın bikaçtane
--------------------------

Allâhümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ İbrâhime ve alâ âli İbrahim. İnneke hamidün mecîd.

Allahım! Hz. İbrahim'e ve ümmetine rahmet ettiğin gibi Efendimiz Hz. Muhammed'e ve onun ümmetine rahmet eyle; şerefini yücelt. Şüphesiz ki, övülmeye layık olan yalnız Sensin, şan ve şeref sahibi de Sensin.

--------------------------

Salli ve sellim yâ rabbi alâ habîbike Muhammedin ve alâ cemî'il-enbiyâi ve'l-mürselîn, ve alâ âli küllin ve sâhbi küllin ecmâin, âmîn.

Allah'ım! Senin sevgine mazhar Efendimiz Hz. Muhammed'e, bütün peygamberlere ve Efendimiz'in ashâbına, ailelerine ve arkadaşlarına.. hepsine salât u selâm et. Bu duamızı kabul buyur Ya Rabbi!

--------------------------

Allâhümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ bârekte alâ İbrahîme ve alâ âli İbrahim. İnneke hamidün mecîd.

Allah'ım! Hz. İbrahim'e ve ümmetine bereket ihsan ettiğin gibi Efendimiz Hz. Muhammed'e ve onun ümmetine hayır ve bereket ver. Şüphesiz Sen, her bakımdan övgüye lâyıksın ve Senin şânın yücedir.

--------------------------

Allâhümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve ashâbihî, biadedi evrâki'l-eşcâr ve emvâci'l-bihâr ve katarâti'l-emtâr.

Allah'ım! Efendimiz Hz. Muhammed'e, ailesine, ashabına, ağaçların yaprakları, denizlerin dalgaları ve yağmur damlaları kadar salat ü selam et ve bereket ver.

--------------------------

Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ecmaîn. Bi adedi ılmike ve biadedi ma'lumâtike.

Allah'ım! Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'e, onun bütün âl u ashâbına, Senin ilmin ve malumatın adedince salât u selâm et.

--------------------------

Elfü elfi salâtin ve elfü elfi selâmin aleyke yâ Rasûllallâh

Sana binlerce salât ü selam olsun Ey Allah'ın Resûlü

--------------------------

Elfü elfi salâtin ve elfü elfi selâmin âleyke yâ Habîballâh

Binlerce salat ü selam Sana ey Allah�ın Sevgilisi

--------------------------

Elfü elfi salâtin ve elfü elfi selâmin âleyke yâ emîne vahyillâh

Sana binlerce salat ü selam olsun ey Allah'ın vahyinin emîn temsilcisi.
Son Düzenleme: 27-11-2008, Saat:12:48 PM, Düzenleyen: Zefyhr.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.