You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Sahih Duygu İle Niyaz Edelim.Niyet Hayır Olsun Amel'de Hayır.Bismillah

Sahih Duygu İle Niyaz Edelim.Niyet Hayır Olsun Amel'de Hayır.Bismillah

Süper Moderatör
Sahih Duygu İle Niyaz Edelim.Niyet Hayır Olsun Amel'de Hayır.Bismillah
Bismillah
Selamun Aleykum...

Saygı Değer Ümmet-i İslamiye Ailesinin Pek Muhterem Büyükleri Ve Pek Kıymetli Kardeşlerimiz... Hem Niyet-i Halisanemizi Hem de Gaye-i Ulviyemizi Anlamanız Ve Açmış Olduğumuz Bu Yeni Bölümle Neyi Hedeflediğimizi Bilmeniz Hepinizin Hakkı. Hem Bunu İzah Etmek Hem de Aklınızda Olan Sorularınızı Acizane Ve Nacizane Ama Allah Nasip Ederse Pek Halisane Bir Niyetle Münasip Görürseniz Sizinle Paylaşmak İstirham Ederiz.

İslamiForum Ailesi Olarak ; Ateist Ve Deistlerin Suallerine Cevaplar Bölümü İçin;

Bu Fikir Nereden Geldi ?


Hepimizce Malumdur ki Hem Bizler Hem de Sizler Farklı Yaş Gruplarından Ortak Paydamız Olan İSLAM Kubbesinde Buluştuk. Sizlerce de Malumdur ki Hemen Hemen Hepimizin İştima-i Hayatta Bir Çok Ateist Ve Deist Arkadaşları Var Veya Olabilir. Bu Kişilerin Sayısı Son Yıllarda Gittikçe Artmakta.

Hususen Acizane Gözlemimize Ve Bahusus Her Yaştan Kişiye Tebliğ Yaparken Gördüğümüz “Tecrübemize” İstinaden Ateist Olanların Hemen Hemen Çoğu Müslüman Ailelerin Çocukları. Bunların Büyük Bir Kısmı Mevcut Eğitim Sistemimiz Olan Dinin “Kültürünü” Ahlakın “Bilgisini”  Aldıkları/dığımız İçin Sorgulayan Düşünen Araştıran Merak Eden Kişilerin Akıllarındaki Suallere Kalplerinde ki Yaralara Merhem Olacak cevaplar Vermekte Çok Yetersiz. İslami Noktada Kendisini Geliştiren Ailelerin Çocuklarıda Ya Çok Baskı Altında Kaldığı İçin Sureten Yaşıyor Veya Çok Ülfet Etmiş Olduğu İçin Marifetullahtan Uzak Bir Şekilde Namaz Kılıyor Ama Her Türlü Harama Bulaşmış. Bir Müslüman Şuuru Oluşmamış Olabiliyor.

Hal Böyle Olunca Ailelerin Çocuklarına Ulaşamaması Ve Hem Bu Genç Kardeşlerimizin Arkadaş Çevseri Ve Dünya Hayatının Süslü Sahte Cennetinin Ve Anlık Lezzetlerinin İnsanı Çekmesi Ve Akıllarda ki Soruların Cevaplanamaması Kalplere Merhem Olunamaması Sebebi İle Bir de Buna Medya’nın Kötü Propagandası Eklenince İnsanlar İslam’dan Uzaklaşıyor Ve Ateizm Veya Deizm Gibi Gafletkerane Bir Batıl Yolunda Ömürlerini Tüketiyorlar.

Bizler de Müslüman Genç İhtiyarlar Ve Hakiki Gençler Olarak Hem Müslümanlık Şuurunun Gereği Hem de İlmimizin Zekatı Hem de Tebliğ Vazifemiz Olarak Gerçek Düşmanımız Olan Tembellik Arttıkça İhmal; İhmal Arttıkça Gaflet; Gaflet Arttıkça İhanet; İhanet Arttıkça Dalâlet Başlar. Dolayısıyla Gaflet, Mutlaka Er Geç Tedavi Edilmelidir. Gafletin Tedavisi İçin İlk Adım Uyanık Ve Diri Olmak, İhmalkâr Ve İlgisiz Olmamak Gerekir.

Gafletin İlacı Kuran Ve Namaz, Tevbe Ve İstiğfar, Zikir Ve Duadır. Gafletin Aşısı İlim Ve Gönül Erbabıyla Sohbet Etmek, Kuranî, Nebevî, Manevî Tavsiyeleri Hayata Yansıtmaktır.

Bizim En Sinsi Düşmanımız; Manevî Hayatımızı İçten Kemiren Gaflettir. Biz Gafil, İhmalkâr, Nemelâzımcı, Duygusuz Ve Heyecansız Olma Yerine; İdealist, Aksiyoner, Uyanık, Basiretli Ve Şuurlu Olduğumuz Takdirde İç Ve Dış Düşmanlar Bize Tesir Edemeyeceklerdir.

Gençlerin Gaflet Hastalığına Yakalanmaları Geleceğimizi Tehdit Eden Ciddî Bir Problemdir. Okumayan, Çalışmayan Ve Düşünmeyen; Sadece Gününü Gün Eden, Gafil Gafil Eğlenen Gençlik; Ülke Geleceği İçin Hiç De Hayırlı Değildir.


Bu Yüzden Hepimiz El Ele Verip Bu Kişileri “Kafirler” Diye İtham Etmeyip BU İnsanların Ulaşamadıkları Sualleri Ateizm Deizm Gibi İslami Öcü Gibi Gösteren Sayfalarda İslam Karşıtı Propaganda Sitelerinde Cevaplarını Aramalarındansa Gelip Burada Bizim Yanımızda Suallerine Cevap Bulurlarsa İtimatım Bir Karınca Kadar Dahi Olsa Yangına Bir Su Dökersek En Azından Üzerimize Düşecek Olan Vazifemizi Yapmış Oluruz.


Başka Sayfalarda (Genelde Sorularla İslamiyet Gibi Veya Bloklarda da Bu Soruların Cevapları  Var) Burada Olmasının Gereği Var mı?

Bu Gibi Sayfalarda Uzun Açıklamalar Var Ama Karşısında Muhatap Bulamadıkları İçin Bir de Araştırmalarını Gençler Özgürlük Hissiyatı Damarı Üzerine Yaptıkları İçin Özgür Olarak  İtiraz Edebilecekleri Veya Farklı Sorular Soramayacakları Sayfalara Girmiyorlar. Kimisi de İslami Sayfaları Bilmiyor. Veya  O Sayfada Yeni Sualinin Yanıtını Bulamayabiliyor. Şimdi Bakınca Hepimiz Yapmıyor muyuz Bir Mesele İçin Callcenter Aradığımızda Tuşların Yönlendirmesi İle Netice Alınabilecekken Biz Dahi Yapmayız Ve İlerlemeyiz. İlla Müşteri Temsilcisini İllaki İsteriz İşte Bu “His Hepimizde Var”.

Buna Mukabil : En Azından Bizim Sayfalarımızda da Bu İddialara Bir Cevap Olsun. Biz Müslüman Olarak Üzerimize Düşeni Yapalım. Bir de Taktir Edersiniz ki Çoğu İnsan Araştırmıyor Forum Gibi Yerlere Yazmak Daha Kolayına Geliyor.  Veya Araştırmaya Vakti Yok. En Azından Sorulan Sorulara Biz Youtube Gibi Linkler Versek Ateizm Ve Deizm Bataklığına Düşüp Akıllarındaki Suallerin Cevapları Bulunan Sayfalara Yönlendirmeyi Kolaylaştırsak Bize Yeter.

Kaldı ki Düşünsenize Bir Genci Araştırıyor Diye Aklındaki Soruları Ateist Sitesinde Araştırmaktansa O Sorunun Cevabını Aldıktan Sonra Diğer Suallere Merakı Gereği Kayacak Ve Diğer Kafa Karışıklığı Sağlayan Suallere Cevap Bulamayınca Ayağı İyiden İyiye Kayacağına, Sorularının Cevaplarını Bu Sitede Bulması Güzel İnsanlarla Güzel Cevaplarla Alması Aklına Kalbine Ruhuna Hitap Eden Cevaplarla Yaralarına Merhem Olmak İstemez misiniz?


Bizlerden Ne İstiyorsun derseniz ?

Ateist Ve Deistlerin Suallerine Hikmetli Cevaplar Veya Ateist Ve Deistlerin Sorularına Cevaplar Başlığı Altında Açmış Olduğumuz Konularımızla Hem Ateistlerin Kendi Sayfalarındaki Suallerine Hem Hakimane Hem de Hikmetkerane Cevapları Yazmak Veya Onlar Daha Sormadan, Sormaya Korkmayıp Biz Sorup Cevaplamaya Çalışacağız. Buna İlaveten Ateist Veya Deistler Gelir Burada Bize Kendi Akıllarına Takılan Suallerini Sorarlarsa Suallerine Cevap Vermek Ve Kalplerine Bir Merhem Olup En Azından Doğru İslam’ı Anlatarak Hep Birlikte Bir Cevap Havuzu Oluşturmak İstiyoruz.

Bu Vesile İle Hem Müslüman Ailelerin Müslüman Çocuklarına Hem de Araştırma Yapan Kişilerin İstifade Edeceği Bir Sanal Kütüphane Bir Sanal Kitap Sayfasını Bir Sanal İslami Sözlüğü Kendimiz Hep Beraber Elele Oluşturacağız İnşaAllah.

Hem Siz Saygı Değer Sayfa Üyerimizin Büyük Muhabbet Ve Uhuvet  İle Katılması Sureti İle Sağcı Solcu , Ocu Bucu , Ak Parti Chp, Sünni Şia Caferi , Tartışmalarına Burada Son Vermek Sureti İle Ortak Düşmanımızla Mücadelede Omuz Omuza İlimle Marifetle Fikirler Mücadele Edebiliriz.

Ya Ateistlerde Foruma Gelir Üye Olurlarsa:

Tabi ki de Gelebilirler. Aksine Gelmeleri Bizi Memnun Eder. İslam’ı İslami Kaynaklardan Öğrenmeleri Onlar İçinde Bizim de Niyetimizin Ve Onun Neticesi Hizmetimizin de Güzel Bir Sonucu Olacaktır İnşaAllah.

-      Farklı Farklı Başlıklarla Flod Yapılmadığı Sürece
-      Değerlerimize Küfür Etmedikleri Aşağılamadıkları Sürece (Unutmayınız Onlar İçin Allah, Kuran, Peygamberimiz Hiçbir Şey İfade Etmiyor!)
-      Sayfa Kullanıcılarına Küfür Ve Hakaret Etmedikleri Ve Aşağılama Yapmadıkları Sürece Amaçları Araştırmak Olan Aklındaki Sorulara Cevap Arayan Herkese Kapımız Açık Olacaktır. Üye Olmalarına da Gerek Yok. Misafir Olarak Okuyup İstifade Etseler Yeter.
-      Konu Dışı Yazmak  Herkes İçin Yasak! Konuyla Alakalı Yorumlar Yazılabilir.
-      Aynı Konu İçerisinde Farklı Farklı Konuları Tartışmak Yasak. Bu Durumda Yorumlar Silinir.  Konu Bütünlüğünü Korumak İçin Bu Yol Tercih Edilmiştir. Aklınızda Bir Soru Varsa Yeni Bir Soru Olarak Yeni Bir Başlıkla Sual Edilebilir.


İnanın İslam’ın Soruları Ne Olursa Olsun Hepsine Cevabı Vardır !... Asla Korkmayınız. Hem Korkuyorsak O Halde Niye Müslümanız ki? Allahı’mızdan mı? Dinimizden mi? Kitabımızdan mı? Yoksa Peygamberimizden mi Şüphemiz Var ? Ben Yıllarca Cevap Verdikçe İmanım Aksine Arttı !..

Peki Bu Bize Ne Katar ?

Bu Şekilde Hem Bizler Hem Sizler  Ekonomik Olarak e Cami Çeşme Medrese Açamayız. Ve Öldükten Sonra Arkamızda Bir Eser Bırakamaya Biliriz. Ama Belki Bugün Sanal Bir Forum  Bir Medrese Hükmüne ! Cemaati İle Sanal Bir Camii İçinde Yaralı Kalplere Merhem Olacak Cevapları İle Manevi Bir Kaynak Ve Berrak Bir Hikmet Çeşmesi Olabilir ki Belki Asrımızın En Güzel Hizmeti Kimi Hocaların  Dediği Gibi Bir  Mesajdadır. Bizim de Burada Atacağımız Bir Yorumdadır !... Bilemeyiz !!!! Kimin Nereden Hidayet Bulacağını !

Ve Belki Daha Sonra Hizmet Büyür You Tube Platformuna Taşıyıp Görsel Videolarla da Ehl-i Dalalete Cevap Verebiliriz. Neden Yapamayalım ki? Bir Bahçe Projesi Bir Basit Mahalleye Park Projesi , Proje Nispetinde Ufak Bir Makama Ve Ufak Bir Proje Ödeneğine Göre Ödenek Alır. Ama Siz Bir Nükleer Reaktör Gibi Bir Projeniz Varsa O Direk Cumhurbaşkanına Gider Ona Göre de Öyle Büyük Bir Ödenek Ayrılır !... Biz Niyetimizi Ve Himmetimizi Ne Kadar Büyük İhlasımızıda O Kadar Kati Ve Yüksek Tutarsak  O Nispette Allah’tan Hissemizi Alırız.

Buda Hem BizlerinHem Sizlerin Amel-i Saliha Defterine Öldükten Sonra Sayfa Açık Kaldığı Müddetçe Yıllarca Nur Olur Yağar. Hiç Tanımadığınız Bir Gencin İmanı İle O Gün Kabrinizde Dahi Olsanız/sak Güneşin Üzerine Doğduğu En Hayırlı İnsan Siz/Biz Olabiliriz.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 22-12-2021, Saat:07:44 PM, Düzenleyen: Tikky.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.