Forum Gündemi:

Konu Başlığı : POZİTİF OLMANIN YOLLARI

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Nazlıcan
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Profesör
*
38,989
mesajlar
2,620
konular
26,563
REP PUANI
Yeni Üye

Mar 2013
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
#1
Dikkat  02-12-2017, Saat:01:29 AM
Hedeflerinize ulaşıp tatmin edici hayat sürebilmek amacıyla süper pozitif olmak için şu yöntemleri deneyin:

1. Sabah kalktığınızda hiçbir negatif düşüncenin su yüzüne çıkmasına izin vermeyin. Durumunuz ya da şartlarınız ne olursa olsun. Esneyin, nefes alın ve iyi şeylerin olmasını sağlayabileceğinize inanın. Kendi kendinize şöyle deyin: “ALLAH’ın izniyle harika bir gün geçireceğim” Buna inanın!

2. Hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak size ait prensipleriniz olsun. Bunlar ihtiyaç ve saaliyetleriniz hakkında herhangi bir şey olabilir. “bunu yapabilirim”, “Başaracağım!” gibi. Kendinizi işe yaramaz durumunda hissediyorsanız , prensibinizi sesizce ya da yüksesk sesle kendinize tekrarlayın. Kelimelere inanın, prensibinize güvenin. Hedeflerine cidden ulaşabilirsiniz.

3. Üzgün de olsanız gülümseyin. Hayat çok yönlüdür. Problem ne olursa olsun, biraz mizah her şeye kolayca başa çıkabileceğiniz hissini verir.

4. Bugüne kadar kazandığınız başarıları düşünün. Düşündüğünüzden fazla ilerlediğinizi göreceksiniz! Hayatınızda bugüne kadar kazandıklarınızın listesini yapın. Yalnız kariyere, paraya odaklanmayın. Edindiğiniz tecrübe ve meziyetleri düşünün bu başarılara yoğunlaşmak sizi motive edecektir.

5. Kazanmak istediğiniz şeyi kendinize hatırlatın. Hedefleriniz hala geçerli mi? Bazen gittiğimiz yönü tekrar değerlendirmemiz gerekir, çünkü hayatta değişiklikler olur. Biz de değişiriz. Biz zamanlar çok istediğiniz ve sahip olmak için herşeyi yapacağınız şey bugün cidden istediğiniz şey olmayabilir. Yanlış yoldaysanız, her konuda işe yaramaz hale geldiğinizi hissedersiniz. İç bilgelik ve sezgilerinize güvenin. Mevcut şartlarınızın sizi nasıl hissettirdiğine dikkat edin. Hayatınızı değiştirmeye ya da rahat ettiğiniz mevcut alanlardan çıkmaya hazır olun. Bir kere doğru yola girdiniz mi, daha pozitif hissetmeye başlarsınız.

6. Düzenli yürüyüş yapın, kanınızda dolaşması için taze oksijen depolayın. Parkta gezin, dağa tırmanın! Kendinizi iyi hissettirecek tepkileri açığa çıkarın. Düzenli hareket ruh halinizi geliştirir. Süper pozitif hissetmenizi sağlar.

7. Bardağın yarısının her zaman boş değil dolu olduğunu düşünün. Süper pozitif olmak için herşeyin pozitif tarafını görmeniz gerekir. Negatif dialoglardan uzak durun. Dış sesinizi olduğu kadar iç sesinizi de dinleyin. Kendinizi negatif bir şey söylerken yada düşünürken bulursanız durun, başa dönün ve bu kelimeler yerine pozitif ifadeler kullanın. Pratik yapmak , zaman ayırmak, kararlı olmak gerekir. Bir süre sonra bu can sıkıcı negatif tepkileri yok etmeyi öğrenirsiniz.

8. Hayatınızı zenginleştirin. Bir işi yapabileceğinize inanın. Pozitif düşünme tarzı pozitif tecrübeleri çekip mıknatıs gibi hareket eder. Ne istediğinize odaklanın, iyimser ve daha zengin gönüllü olun. Çok arzuladığınız hayat şekline kavuşabilirsiniz.

9. Enerji ve zamanınızın bir bölümünü iyi bir davaya (ideale) adayın. Mümkünse her zaman karşılık verin. Dünya şu anda olduğundan daha iy olmak için sizin gibi süper pozitif insanlara ihtiyaç duyuyor. Pozitif enerjinizin bir kısmını hayır ve hizmet işlerine aktarabilirsiniz ya da basitce her gün insanlara şefkat gösterebilirsiniz.

10. Değiştiremeyeceğiniz şeyler hakkında strese kapılmayın. Elinizden gelen işler üzerinde çalışın. Hayat konusunda pozitif olarak ve dönüştürebileceğiniz şeylere odaklanarak fırsatlar dünyası ve keşfedilmeyi bekleyen potansiyelle karşılaşırsınız.


İyi yada kötü önünüze ne çıkarsa çıksın, nasıl tepki vereceğiniz konusunda özgürsünüz. Gülmek varken neden somurtasınız? Mutluluğu seçmek varken neden üzülmeyi tercih edesiniz? Hayatta her zaman inişler ve çıkışlar olacaktır, pozitif olana odaklanır ve süper pozitif hale gelirseniz daha mutlu ve hoşnut yaşarsınız.

Öyleyse oturup kalmayın, her zaman olmak istediğiniz o süper pozitif insana dönüşmeye karar verin ve muazzam bir hayat sürün.!

Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi