You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Önemli kardeşlerim bakar mısınız

Yeni Üye
Zor durumdayiz lutfen yanlis anlamayin beni
Selamun aleykum kardeşlerim nolur beni kınamayın Benim iki cocugum var kiz 7 ve 9 yasindalar onlar icin kullanmadiginiz kıyafetlere talibim nolur cok ihtiyacımız var yeni olmasi gerekmez kullanilmis da olur hic onemli degil cok üzülüyorlar Alllah icin onlar sevinsin yeter zor durumda kaldim her sey ates pahasıSad
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
RE: Zor durumdayiz lutfen yanlis anlamayin beni
İnternet ortamında birinin doğru söylediğine inanmak çok zor bir durumdur.. Her şey gibi bu da suistimale çok açıktır. İnternet dilenciliği adında yeni bir sektör bile çıkmıştır. Bu kimseler, size kendisinin ihtiyaç halinde olduğunu söyler ve bunu kanıtlamak için de internetten bulduğu bazı resimleri size kanıt olarak sunmaktadırlar.

Şahsen bu kimselere, IBAN üzerinden değil de adresleri alınarak bizzat o ilin kaymakamlığına veya yardım kuruluşlarına bildirmek aracılığı ile o kişiye yardım edilmesi taraftarıyım. Böylece o kişinin doğru söyleyip söylemediği çok daha net anlaşılır.. Ayrıca bu geçici değil devamlı bir yardım söz konusu olur..

Sosyal medyada bu tür yardım isteyen kimselere çok rastlanmaktadır. Paranızın doğru kişilere gidip gitmemesi de, o paranın nereden geldiği ile alakalıdır.. Paranızın içerisine haram karışmışsa o paranın gerçek ihtiyaç sahibine gitmediğinden emin olabilirsiniz.. Bu yüzden eskiler; Paranın gittiği yerden geldiği yer anlaşılır demişlerdir.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
RE: Zor durumdayiz lutfen yanlis anlamayin beni
Kişi ne aldatan ne de aldanan olmalıdır.. Bu yüzden her kişinin sözüne kolayca inanamayız..

Gerçek ihtiyaç sahibi kimseler, yardım istemekten bile utanır ve isterken de sizin yüzünüze bile bakamaz. İnternet ortamında bu kadar rahat olan bir kimse, komşusundan da kolay bir şekilde bunları isteyebilir.. Tabi bunu meslek haline getirmediyse..

Sözler, bilinçaltının dışa yansıtılmış halidir. Siz niyetinizi gizleseniz bile kullandığınız kelimeler sizi açıkça ele verir. Bu bir ilim dalıdır.. Bunun hakkında detay vermek istemiyorum. Çünkü bunu öğrenmenizi istemem..
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
Selamun aleyküm kardeşlerim Rabbim hepimizi Ramazana kavuşmayi nasip etsin inşallah. Sizlerden özür dileyerek konuya gireyim bizim durumumuz iyi değil. Ramazan ayı için erzak kolisi gönderen yerler var mı ya da şahsi gondermek isteyen olursa biz varız.3 çocuğumuz var. Allah rizasi için duaciniz oluruz?
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.