Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Ölünün ağırlığı

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 1 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Faruk122
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Üye
*
1
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
Ghostface  20-08-2021, Saat:11:58 PM
Merhaba dostlar , öncelikle ölüm konusunu yaşam bölümüne yazmak tezat oluşturuyor mu bilmiyorum. Ailemle tartıştığım bir konu var . İnsan öldükten sonra bedenini kaldıran kişiler çok ağırlaştığını söylüyor. Ama bana mantıklı bir açıklamasını yapmadılar. Bu doğru mu gerçekten. Yani sonuçta insan öldükten sonra ağırlığını ne arttırır ki? Kimyasal tepkimeler net ağırlığı değiştirmez hatta ortaya çıkan gaz vücuttan çıkacağı için azalabilir de. Ama ölü bedenleri kaldıran kişiler ise çok ağırlaştığını söylüyor. Bilgisi olan var mı acaba?
Forumcu
*
530
konular
239
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
21-08-2021, Saat:08:19 AM
Selamun aleyküm. Dini ve bilimsel açıdan kütle ve ağırlık konusunda bir değişiklik yoktur. ANCAK yaşayanları taşımanın daha kolay oluşu, dengelerini sağlamaları ve taşımayı kolaylaştırmalarıdır. Ölüler ise dengeye dair bir çaba göstermezler ve bu yüzden taşımaları zordur.
Bilmiyorum çocuğunuz var mı ama ben kendimden örnek vereyim. Ufaklıkları kucağıma alıp taşımam kolaydır, çünkü kendilerini kavrayabileceğim şekle sokuyorlar kucakladığımda. Ancak bazen inatçılıkları tutuyor, gidelim derken parkta kalmak istiyorlar veya başka birşey. O zaman kendilerini salıyorlar. Tutup kaldırması feci zor oluyor. Hiç direnmiyorlar ama vücutlarını salıyorlar, ölü gibi. Ben de kavrayamıyorum, taşıması iki kat zor oluyor. Ağırlıklarında bir değişiklik yok ama kucağımdayken dengelerini korumak için uğraşmadıkları ve kendilerini saldıkları için kavrayışım ve taşımam zorlaşıyor.
Ölüleri taşımak da bunun gibi birşey.

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi