You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

namazlardan ve dualardan sonra görülen rüya

Yeni Üye
selamun aleyküm kardeşler.

2 ay önce 3 yıllık ilişkim tartışma sonucunda bitti oysa ki ciddi ve evlilik yolunda giden bir ilişkiydi çok şükür. Fakat tartışma sonucu kız tarafı ayrıldı gitti ve dönmedi. Acı çektim ve namaza başladım 2 aydır 5 vakit kılıyorum şükürler olsun. Dualar ettim acım dinsin hayırlısıyla dönsün ,dönmeyecekse de acım dinsin diye , hacet namazı-duası her şeyi yaptım. Ne acım dindi ne de geri döndü ama asıl sormak istediğim soru şudur.
neredeyse Her gece dualarımdan sonra (hacet-5vakit vs.) rüyama giriyor ve benimle barışmak istiyordu.Bir ara rüyalar kesildi fakat tekrardan geldi bugün rüyama . Bilinçaltımdan kaynaklı mıdır? Yoksa ettiğim dualar namazlar yüzünden Allah tarafından gelen rüyalar mıdır? Çok acı çekiyorum dindiremiyorum ağlayarak dualar ediyorum çok şükür günahkar bir birey de değilim.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
RE: namazlardan ve dualardan sonra görülen rüya
Aleykümselam

Haram bir durum söz konusuysa “çok şükür ciddiydi” denmez “çok şükür bitti” denir.
Haram = Zarardır, haramdan insana fayda geldiği görülmemiştir bir haramın içindeyse o noktadan sana fayda asla gelmez fayda helaldedir, Helal = Faydadır.
Çektiğin acılar 3 yıldır harama bulaşmış olmanın bedeli olmalı en doğrusunu Allah bilir tabi.

Rüyalarının bilinçaltı olduğu aşikardır.

Bir imtihandasın Allah kolaylık versin hakkında hayırlısı olsun.

Her zahmetten sonra rahmet geldiğinde unutma.
Sabret,    Şükret,    Seyret...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
burcum balık yükselenim bildiğim kadarıyla ikizler. Okullarımız farklı illerde öyle yakın bir temasta zaten bulunmadık inşallah diner bu acı
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
teşekkür ediyorum yazdıklarınız için bu zikirleri herhangi bir saatte mi yapılır ya da namazdan sonra akabinde mi ?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
bir de şunu eklemek istiyorum soru olarakta alabilirsiniz. Karşı kişi boğa burcu ve birbirimizi seviyorduk bırakacağını düşünmedim hiçbir zaman çünkü öyle bir izlenim hiç almadım fakat son tartışmadan sonra kisitladigimi düşünmüş rahatlamak için ayrılmış oysa ki sadece onun iyiliği için yapmıştım 1 1.5 ay denedim geri döndürmeyi dönmedi şimdi ise çok farklı bir kişilik gibi , bana bu kadar bağlı olan insandan eser yok , 2 günde bir insan nasıl bu kadar değişebilir aklım almıyor , hala daha seviyorum o kişiyi o da seviyor olabilir fakat emin değilim , bu dediğiniz gibi gezegen hareketlerinden olabilir mi duygu değişikliği?
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.