Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Müslümanların İlk Kıblesi Yavaşça Yıkılıyor

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 2 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Münzevi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ah Teslimiyet..!
*
3,881
mesajlar
535
konular
3,636
REP PUANI
Yeni Üye

Dec 2011
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
#1
04-08-2012, Saat:01:41 AM
Siyonist İsrail, Mescid'i Aksa'yı yavaş yavaş yıkarken, bütün dünya özellikle Müslümanlar altı oyulan mescidi kahredici bir sessizlikle izliyor.

Yer altından açılan tünellerle adeta köstebek yuvasına çevrilen Mescid-i Aksa'nın altında Yahudilere ait tapınak ve müzeler inşa edilirken; yer üstündeki çalışmalar da hız kesmiyor. Mirasımız Derneği Başkanı Muhammed Demirci, İsrail'in amacının Megaribe Kapı Yolu ve diğer çalışmalarla Mescid-i Aksa'yı parça parça yıkmak olduğunu söyledi.

MÜSLÜMANLAR DİĞER ÜLKERİ GÖRÜYOR AMA İLK KIBLESİ OLAN, PEYGAMBERİN MİRACI OLAN MESCİD-İ GÖRMÜYOR

Dünya Müslümanları farklı coğrafyalardaki zulüm, baskı, işkence ve katliamlarla meşgul olurken; Mescid-i Aksa'da tuhaf gelişmeler yaşanıyor. Mirasımız Derneği Başkanı Muhammed Demirci, "İsrail'in işgali altında yıllardır yıkım ve Yahudileştirme tehdidi ile karşı karşıya kalan Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı zor günler bekliyor. Dünyanın ilgisizliği bir yana, Kudüs ve Mescid-i Aksa artık Müslümanların da gündeminde arzu edilir şekliyle yer almıyor" dedi.

Yıllardır Kudüs ve çevresindeki ecdat yadigarı emanetlerin bakım ve onarımıyla meşgul olan Mirasımız Derneği Başkanı Muhammed Demirci, "Yer altından açılan tünellerle adeta köstebek yuvasına çevrilen Mescid-i Aksa'nın altında Yahudilere ait tapınak ve müzeler inşa edilirken yer üstündeki çalışmalar da hız kesmiyor" dedi.

ALDIRILMAYAN BİR GERÇEK: MESCİD-İ AKSA YAVAŞ YAVAŞ YIKILIYOR...

Demirci, 1967 yılında tümüyle yıkılmak suretiyle otopark haline getirilen Megaribe Mahallesi'ni Mescid-i Aksa'ya bağlayan Megaribe Kapı Yolu'nun işgal güçleri tarafından ilgisizliğe terk edildiğini, Müslümanlar tarafından onarılmasına da müsaade edilmediği için yer altındaki kazıların da etkisiyle yolun yıkıldığını söyledi.

Demirci, Müslümanların devreye girmesinin ardından yeniden ahşap olarak inşa edilen Megaribe Kapı Yolu'nu artık daha büyük bir tehlikenin beklediğini, İsrail'in eskiden gizli yaptığı kazı ve yıkım çalışmalarını artık herkesin gözü önünde sürdürdüğünü söyledi. Kazma ve küreklerle yavaş yavaş ilerleyen yıkım çalışmalarını kayıt aldıklarını söyleyen Demirci, kazılarla iğreti hale getirdikleri yolun kendiliğinden yıkılmasına zemin hazırladıklarını belirtti.

MESCİD-İ AKSA'YI GÜNDEMDEN DÜŞÜRMEYELİM

İsrail'in amacının Megaribe Kapı Yolu ve diğer çalışmalarla Mescid-i Aksa'yı parça parça yıkmak olduğunu belirten Demirci, başta dünya Müslümanları olmak üzere insanımızın Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı gündemden düşürmemesini istedi.

Demirci, dernek olarak Kudüs'te kardeş kuruluşlarla birlikte bu ramazan 70 bin kişilik iftar vermeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

Tarih : 29.07.2012Kaynak : Türkiye Gazetesi


Dilerim derdim affıma vesile olur..

Yürüyorsam düşe kalka, bil ki ısrarımdan..
Profesör
*
28,547
mesajlar
2,419
konular
24,533
REP PUANI
Yeni Üye

May 2009
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#2
04-08-2012, Saat:08:51 AM
yıllardır bu ısın pesınde zaten sıyonıstler ve yıllardır da bu sekılde bır calısma yaptıkları bılınıyor ama hala tepkı veren yok.
bız musluman kesım olarak da yıkıldıgı zaman bıraz tantana yaparız ve sonra da unutulur gıder!..
.
Ah Teslimiyet..!
*
3,881
mesajlar
535
konular
3,636
REP PUANI
Yeni Üye

Dec 2011
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
#3
05-08-2012, Saat:12:39 AM
malesef öyle


Dilerim derdim affıma vesile olur..

Yürüyorsam düşe kalka, bil ki ısrarımdan..


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi