Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Millette "tık" yok.

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 1 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : gök tengri
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Yeni Üye
*
8
mesajlar
8
konular
-10
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
21-08-2019, Saat:11:01 PM


Millette "tık" yok.

Katma değer üretmeyen bizlerin yani Türk toplumunun başına neler geliyorsa cahillikten ve çalışmadan rahat yaşama sevdasından geldiğini hala anlayamadık !

Üretmeden tüketen bir toplumun aslında köle bir toplum olduğunu anlama zamanı geldi de geçiyor.

Kore savaşını hatırlayın.

koca bir ülke ortadan ikiye ayrılıyor. Biri Çin güdümünde kuzey diğeri Amerikan güdümünde güney

Güney kore son 20 senede eğitime yaptığı yatırımları şu an katma değer olarak hepimizin kullandığı akıllı telefon , televizyon , bilgisayar ve iletişim teknolojisinde çığır açarak yoluna yol katıyor.

2. dünya savaşını hatırlayın

Hiroşimaya atılan dev hidrojen bombası neredeyse kenti haritadan siliyor ama aradan geçen 70 sene de Japonların teknoloji de yarattığı devrimi hepimiz biliyoruz

Aynı şekilde Hitler Almanyası.

Berlin'in müttefik askerlerinin denetimine girip de taş üstünde taş kalmayınca Hitlerin eğitim bakanı aynen şöyle diyor:

"Almanya'yı haritadan silebilirsiniz ancak Alman üniversitelerini asla."

Koca bir dünya savaşının sonucu olarak tükenmiş bir Almanyanın şu an makine , elektronik ve imalat sanayisi üzerinden AB'yi istediği gibi yönlendirmesine hepiniz şahitsiniz.

Alman teknolojisi ürünleri yediden yetmişe hepimizin evlerine girmiş.

Alman katma değerli ürünler memleketin her yerine dağılmış.

Teknoloji tüketen bir toplum olarak sittin sene ne amerikalara ne almanlara ne de adına ne derseniz diyin üreten hiçbir topluma yaptırımınız olamaz.

Biri gelir askerinin başına çuval geçirir gıkın çıkmaz.

Sonra Biri gelir meclisinde seni soykırımcı ilan eder.

Diğeri gelir sana ekonomik ambargo koymaya kalkar.

**

Birde gelelim bize bakalım.

Yüksek profilli seçilmiş Başbakan kovulmuş,yerine düşük profilli Başbakan atanmış

Hadi yolsuzlukları,hırsızlıkları,kanunsuzlukları,Atatür k ve Türk düşmanlıklarını,Suriye rezaletini,Mısır rezaletini,İsrail rezaletini,Libya rezaletini,Rusya rezaletini,PKK rezaletini,PYD rezaletini,İşid rezaletini,Mülteci rezaletini,Ergenekon'u,Deniz fenerini V.S. saymayalım...!

Biz ne üretiyoruz ? neyin icadını yapıyoruz ? medeniyet tarihinde bilişim teknolojisi adına bulduğumuz neyimiz var ?

Buna bakalım.

Millet olarak yaptığımız birşey var oda:

Sokakta AKP

İşyerinde AKP

Üniversitede AKP

Lisede AKP

İlkokulda AKP

Anaokulunda AKP

Camide AKP

Devlet dairelerinde AKP

Orduda AKP

Poliste AKP.

Her yerde AKP propagandası,heryerde yandaş yalaka kayırması,AKP yoksa iş yok aş yok,AKP yoksa hak yok hukuk yok,AKP varsa her yol Ankara.

Dostmodern Darbe'nin Maliyeti 56 Milyar TL.

Dolar kurunun 2,78 tl den 2,96 tl ye yükselmesinin dış ticarete bağlı olarak kur farkı 56 milyar lira olmuş.

3 yıl önce gezi olaylarında dolar 1,80 den 1,90 olunca birileri gezicileri vatan haini diye ilan etmişti

Şimdi sayesinde 2 den 3 oldu

Millette tık yok.

Millette çalışma yok.

Millet gecekondusunun önünde devletten gelecek erzak ve kömür kamyonlarını bekliyor.


İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Çevrimdışı
Üye
*
242
mesajlar
1
konular
74
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2015
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
#2
22-08-2019, Saat:07:19 PM
Tık mı arıyorsun.? Al sana tık..!

1830 lu yıllardan beri uğraşılagelen Türk düşmanlığı başka hangi ülkenin başına gelmiş.?

Hangi ülkenin iç işleri, ordusu, polisi, yargısı, öğretmeni, siyasetçisi, vatandaşı ve diğer sebeplerden dolayı her dönemde sekteye uğratılmış.?

Hangi ülkede yapılacak olan hizmetlerin önü kesilerek, köprüye, hava alanı yapılmasına, kanal İstanbul gibi büyük bir projeye, yol, köprü, kavşak ve diğer hizmetler için çalışma başlatıldığında, yürütmeyi durdurma adı altında davalar açılarak yapımı engellenmiş.?

Hangi ülkenin iç siyasetindeki ana veya baba muhalefet partisi tarafından iç işlerinin önü kesilmiş.?

Hangi ülkenin alevilik, sünnilik, kürtlük, aşırı dincilik, tarikatçılık, laiklik, demokrat, aydın, özgürlükçü, Atatürkçü, ve daha sayamadığım ayrıştırıcı, bölücü, birbirine düşürücü sebeplerden dolayı sözde kendi halkı tarafından her türlü gelişimi, ilerlemesi engellenmiş.?

Hangi ülkede 1913 Bab-ı Ali baskını, 1960 ihtilali, 22 Şubat 1962 ayaklanması, 1971 muhtırası, 1980 müdahalesi, 1997 28 Şubat, 2007 27 Nisan e-muhtıra, 15 Temmuz 2016 darbe girişimi ve darbeler yaşanmış.?

Hangi ülkede, aselsanda yaşanılan intihar vakıaları, katledilen gazeteciler, siyasetçiler, bilim insanları, Cumhurbaşkanları ve Başbakanlar katledilmiş.?

Hangi ülkenin başına, bebek katili p.. ve işbirlikçileri, pensilvanyadaki gibi Allah belasını versin oluşum ve derin devlet yapılanması gibi şer odakları bela ve pranga olmuş.?

Hangi ülkede doğu ve güneydoğuda yakın zamanda yaşanılan çukur siyaseti görülmüş.?

Senin gibi körlerin bunlardan hiç bahsetmeden, doğruca Cumhurbaşkanı ve partisine dil uzatıyor olması büyük bir provokasyonun iş başında olduğunu gösteriyor.

TÜRKİYE ' den başka hiç bir ülkede, hiç bir işe yaramadan, Ülkesine, Vatanına, Milletine bir kuruşluk menfaat ve çıkar sağlamadan hep eleştiren başka bir toplum, başka bir millet daha görülmemiştir.

Senin gibi hiç bir işe yaramadan bu Ülkenin ekmeğini yeyip, suyunu içerek bu Vatanın ayaklarına dolaşan zihniyetler yok olmadıkça bu ülkede işler zor olacaktır. Amma Türk milleti zoru sever, inşaallah bunun üstesinden de gelecektir.

Acınacak haldesin. Bu Ülkeye senin ve zihniyetindekilerin vermiş olduğu zararı, hiç bir dış ülke vermemiş, verememiştir.

Kahpe içeride olunca kapı kilit tutmazmış.

Varın gidin başka ülkelere, varın gidin bu Ülkeden gelişmişliğini savunduğunuz ülkelere. Bu Milletin başına bela olmayın, sizden iş, katkı, fayda ve yarar bekleyen yok.

Saksafonunu, klarnetini, düdüğünü çaldığın gelişmiş ülkelerin hepsi de bahsettiğim şer odaklarını, terör örgütlerini koruyor,arka çıkıyor, silahla ve yardımlarla destekliyor.

Bu Ülkenin, bu Vatanın, bu Milletin ayağına dolaşmaya çalışanların hepsinin de Allah belasını versin. Ne paradan atılan sıfırlar, ne dışarıdan gelecek yardımlar, ne imf, ne emekli kuruğu, ne batmış, bitmiş hastaneler, ne batan bankalar, ne tüp, akaryakıt sıkıntısı, ne bilmem ne..! Bunları göremeyenlere ne benzetmesi yapılır bilmem.

Yeter artık bu Milletin yakasından düşün. Cumhurbaşkanını ve partisini hedef gösteren sizler, aslında açık bir Türk ve Türk 'lük düşmanısınız.

Al sana "TIK"..!Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi