Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Mekkenin yeri

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 4 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : julide
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Yeni Üye
*
1
mesajlar
1
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2020
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
#1
06-01-2020, Saat:11:53 PM
Bu arastirmaci (Dan Gibson) Mekkenin yerinin aslinda Urdundeki Bekaa vadisindeki Petra sehri oldugunu ve Hz.Muhammedin(SA) Petrada dogdugunu bilimsel olarak-yani ilk zamanlarda yapilmis camilerin kiblelerine bakarak ve Kuran da yazilan tariflere bakarak( yerler vs)ispatliyor.Bu konuda Islam bilim adamlarinin bir arastirmasi var Mi?Petrada deprem oldugunu ve oradaki arap halkinin ,7. veya 8. yy da Mekkeye goc ettigini soyluyor
İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Çevrimdışı
Yeni Üye
*
8
mesajlar
0
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Dec 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#2
07-01-2020, Saat:10:32 AM
bu kadar aptal olma.kuran'da tavaf ifadesi geçer.bu dağın içine yapılmış yapıyı nasıl tavaf edeceksin?ki kuran'da tavaf geçer.

Hacc 29-Sonra kirlerini gidersinler; adaklarını yerine getirsinler ve o Eski Ev'i (Kâbe'yi) tavaf etsinler.

ayette böyle der.oysa burası tavaf edilemez bir yapı.

[Resim: em3obu7q.jpg]
Çevrimdışı
Yeni Üye
*
8
mesajlar
0
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Dec 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#3
07-01-2020, Saat:10:33 AM
biri *****bişey uydurmuş hepsi o.bu yapı tavaf edilemeyecek bir yer.oysa peygamber tavaf ediyordu.yani bir kere burdan belli uyduruk olduğu.boş işler.
Çevrimdışı
Yönetici
*******
6,313
mesajlar
309
konular
5,723
REP PUANI
Jun 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#4
07-01-2020, Saat:10:44 AM
Julide hanım merhaba sitemize hoş geldiniz.

Bu muhtşem araştırmacı Kabe'yi nereye koyuyor?
7. yüzyılda hira mağarasını yanlarında mı getirmişler?
Başka sorum yok?
....


Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Çevrimdışı
Yeni Üye
*
8
mesajlar
0
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Dec 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#5
07-01-2020, Saat:11:43 AM
ayrıca ; bu m.ö 400 yıllık bir yapı.ve bayağı bi işçilik gerektiriyor.oysa islamda bahsedilen yapı bir çok kere yıkılmış.yeniden yapılmış.hem de m.ö 400 yıllık da deil taa ibrahim peygamber zamanına gider.

nasıl bi ..... uydurmaysa artık.yok yani bir de buna inanan insanlar var.bu kadar cahillikte olmaz.

petra yerleşkesinin tarihi m.ö 400.bu iddianın saçmalık olduğu burdan belli -ortada zaten.ki daha çoğaltılır saçmalığına yönelik kanıtlar ama gerek yok fuzili işler.

yok ilk camilerin yönü petraya bakıyormuş.*****.buna ne denir yani.**** den başka bişey denmez.sanki caminin yönü üçgende doğru bir çizgi gösterecek.yok yani oturup birde geometri mi anlatalım.caminin önü bir kere düz.bu düz köşelerden 135 derecelik bir açı ile baktığın yer ön taraf olur bir kere.bu açı içinde ise kabeye yüzünü dönmüş olursun.yok yani illa düz bir çizgi ile tam kabeyi tuturacaksız diye bişey denmiyor zaten.yüzünüzü dönün diyor.bu kadar basit matematiği bile anlamayanlara ne anlatsan boş.tanrı bunu bildiğinden yüzünüzü dönün demiş keza.şimdi bu tanrının sözünü ve bu basit matematiği bile anlamayanlara ne deyim yani.****hiç bişey bilmiyorsan al bir fener yak bak ki nasıl aydınlatıyor.aydınlık olan yöne feneri tutmuş olursun ayette anlatılan böyle basit bir fizik.tabi el fenerini örnek olsun diye verdim.çembersel bir aydınlatıyor, işte bu uç tarafını çember değil de kare şeklinde düşünürseniz aydınlanan yer önünüz olmuş olur.ve o yerlere yüzünüzü dönmüş olursunuz.

şimdi bazı moronlar hala anlamamış olabilir onlar için biraz daha açıklayacak olursam:

ay'da veya mars'ta bile olsan yüzünü dünya'ya döndün mü kabeye dönmüş olursun.dünyanın, yani; dünya içinde ki kabe'nin dünya ile dönüyor olması bişeyi değiştirmez.tanrı bunları bildiği için böyle anlatmış.oysa bu don mudur dan mıdır nedir düz bir çizgi çekiyor bu yanlış,kuran ifadesine göre de yanlış,fiziğe görede.


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi