You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yeni Üye
RE: Mekkenin yeri
bu kadar aptal olma.kuran'da tavaf ifadesi geçer.bu dağın içine yapılmış yapıyı nasıl tavaf edeceksin?ki kuran'da tavaf geçer.

Hacc 29-Sonra kirlerini gidersinler; adaklarını yerine getirsinler ve o Eski Ev'i (Kâbe'yi) tavaf etsinler.

ayette böyle der.oysa burası tavaf edilemez bir yapı.

[Resim: em3obu7q.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
RE: Mekkenin yeri
biri *****bişey uydurmuş hepsi o.bu yapı tavaf edilemeyecek bir yer.oysa peygamber tavaf ediyordu.yani bir kere burdan belli uyduruk olduğu.boş işler.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 07-01-2020, Saat:12:06 PM, Düzenleyen: Sükut.
Yönetici
RE: Mekkenin yeri
Julide hanım merhaba sitemize hoş geldiniz.

Bu muhtşem araştırmacı Kabe'yi nereye koyuyor?
7. yüzyılda hira mağarasını yanlarında mı getirmişler?
Başka sorum yok?
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.


Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
RE: Mekkenin yeri
ayrıca ; bu m.ö 400 yıllık bir yapı.ve bayağı bi işçilik gerektiriyor.oysa islamda bahsedilen yapı bir çok kere yıkılmış.yeniden yapılmış.hem de m.ö 400 yıllık da deil taa ibrahim peygamber zamanına gider.

nasıl bi ..... uydurmaysa artık.yok yani bir de buna inanan insanlar var.bu kadar cahillikte olmaz.

petra yerleşkesinin tarihi m.ö 400.bu iddianın saçmalık olduğu burdan belli -ortada zaten.ki daha çoğaltılır saçmalığına yönelik kanıtlar ama gerek yok fuzili işler.

yok ilk camilerin yönü petraya bakıyormuş.*****.buna ne denir yani.**** den başka bişey denmez.sanki caminin yönü üçgende doğru bir çizgi gösterecek.yok yani oturup birde geometri mi anlatalım.caminin önü bir kere düz.bu düz köşelerden 135 derecelik bir açı ile baktığın yer ön taraf olur bir kere.bu açı içinde ise kabeye yüzünü dönmüş olursun.yok yani illa düz bir çizgi ile tam kabeyi tuturacaksız diye bişey denmiyor zaten.yüzünüzü dönün diyor.bu kadar basit matematiği bile anlamayanlara ne anlatsan boş.tanrı bunu bildiğinden yüzünüzü dönün demiş keza.şimdi bu tanrının sözünü ve bu basit matematiği bile anlamayanlara ne deyim yani.****hiç bişey bilmiyorsan al bir fener yak bak ki nasıl aydınlatıyor.aydınlık olan yöne feneri tutmuş olursun ayette anlatılan böyle basit bir fizik.tabi el fenerini örnek olsun diye verdim.çembersel bir aydınlatıyor, işte bu uç tarafını çember değil de kare şeklinde düşünürseniz aydınlanan yer önünüz olmuş olur.ve o yerlere yüzünüzü dönmüş olursunuz.

şimdi bazı moronlar hala anlamamış olabilir onlar için biraz daha açıklayacak olursam:

ay'da veya mars'ta bile olsan yüzünü dünya'ya döndün mü kabeye dönmüş olursun.dünyanın, yani; dünya içinde ki kabe'nin dünya ile dönüyor olması bişeyi değiştirmez.tanrı bunları bildiği için böyle anlatmış.oysa bu don mudur dan mıdır nedir düz bir çizgi çekiyor bu yanlış,kuran ifadesine göre de yanlış,fiziğe görede.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 07-01-2020, Saat:12:36 PM, Düzenleyen: alpi.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.