Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Mehdi as çıkmış diyorlar. Ayetlerle hadisler le açıklıyorlar

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 12 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Ahmet Eymen
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acemi Üye
*
28
konular
12
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
04-11-2019, Saat:09:16 PM
Selamun aleyküm

Facebookta Mehdi as ın çıktığını söyleyen bir grup var
Ayetler ve hadislerle açıklıyorlar. İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
adresinde tebliğ netni yayınlanmış.
Yönetici
6,312
konular
5,721
REP PUANI
Jun 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
05-11-2019, Saat:09:52 AM
Bırakın bu işleri yaa.
....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Acemi Üye
*
60
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Sep 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
05-11-2019, Saat:11:35 AM
öyle diyolla : D

ayy biz de hemen biat edip katılsak mı, ne yapsak bilemedim şimdi.ayy cok heycan yaptım. xD

Yönetici
6,312
konular
5,721
REP PUANI
Jun 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
05-11-2019, Saat:01:17 PM
Biri ben mehdiyim diyorsa bu onun mehdi olmadığının açık ispatıdır. Başka da bir şey söylemeye gerek yok.
....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Acemi Üye
*
60
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Sep 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
05-11-2019, Saat:02:33 PM
ama kafamız nası güzel xD

Acemi Üye
*
28
konular
12
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
05-11-2019, Saat:07:43 PM
(05-11-2019, Saat:01:17 PM)alpi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Biri ben mehdiyim diyorsa bu onun mehdi olmadığının açık ispatıdır. Başka da bir şey söylemeye gerek yok.

Facebookta bir çok cemaat hocaları ile mücadele yapıyorlar. Mücadele sonucu anlamıyorum çevremde herkes bu konuyu konuşuyor. Anlamıyorum.

Fırattan çıkacak savaş islam halkına yapılan zulüm hep ahir zamana işaret ettiğini ve Mehdi as ın ahir zamanda çılacağını sölüyorlar.

İnceliyorum tebliğlerini videolarını genel olarak bir eksikte gözüme gelmedi.

Aramızda bu konu ike ilgili hadis ayet bikenler vardır. Bu konu ike ilgili hakarete değik ilmi bilgiye ihtiyacım var. Yardumcı olun kafam çok karştı bilenler be okur yorum yapın. İçim daraldı resmen
Acemi Üye
*
28
konular
12
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
05-11-2019, Saat:07:47 PM
(05-11-2019, Saat:11:35 AM)mitoloji Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
öyle diyolla : D

ayy biz de hemen biat edip katılsak mı, ne yapsak bilemedim şimdi.ayy cok heycan yaptım. xD

Bu onun sayfası değil. Zaten kendisin resmi ve videosu yok. Nasıl biri mehdi as fiziki özellikleri nasıldı acaba bunla ilgili hadis varmı
Acemi Üye
*
13
konular
16
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
05-11-2019, Saat:07:48 PM
Sonuçta Hadisi şerifler ile bu durum müjdelenmiş Müslümanın hasleti yok saymak alay etmek değildir düşünüyorum. Ki bu durumlar Müslümanın hasletlerinden değildir. Dikkat etmek lazım. Oyüzden biz insanlara emredilen kulluk vazifemiz doğrultsunda hareket etmemiz yani ALLAH'a C.C sığınmamız lazım. Açıkçası bu dini konuları alaya alacak veya yok sayacak kadar ne amelime ne kendime güvenim var ne de başka birşeyde bulamıyorum kendi özelimde. Siz değerli kardeşlerimin fikirleri de bu yöndedir diye umut ediyoru . Dediğiniz siteye ise kısa göz attığımda ayeti kerime ve hadisi şerif dışında birşey göremedim. İnceleyen var ise buradan konuşup fikir alışverişinde bulunursak güzel olur düşüncesindeyim. Selamun aleyküm
Acemi Üye
*
28
konular
12
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
05-11-2019, Saat:07:58 PM
(05-11-2019, Saat:07:48 PM)seyfullahgokturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sonuçta Hadisi şerifler ile bu durum müjdelenmiş Müslümanın hasleti yok saymak alay etmek değildir düşünüyorum. Ki bu durumlar Müslümanın hasletlerinden değildir. Dikkat etmek lazım. Oyüzden biz insanlara emredilen kulluk vazifemiz doğrultsunda hareket etmemiz yani ALLAH'a C.C sığınmamız lazım. Açıkçası bu dini konuları alaya alacak veya yok sayacak kadar ne amelime ne kendime güvenim var ne de başka birşeyde bulamıyorum kendi özelimde. Siz değerli kardeşlerimin fikirleri de bu yöndedir diye umut ediyoru . Dediğiniz siteye ise kısa göz attığımda ayeti kerime ve hadisi şerif dışında birşey göremedim. İnceleyen var ise buradan konuşup fikir alışverişinde bulunursak güzel olur düşüncesindeyim. Selamun aleyküm

Benimde kafamı o karıştırdı. Seyfullah kardeşim yukarıdaki videolar gibi saçma sapan laflar etseler hiç umursamam.

Yukarıda vşdeo Paylaşan arkadaşlara da bişe diyemiyom videodaki adamlar o kadar cılkını çıkartmışlarki onlar ne yapsın bir sürü adam çıktı hepsini izledim. çıplak kadınlarla dans edenler yur dışına çıkanlar terör örgütü kuranlar... daha neler neler. Halkta şaşkın yoğurdu üflüyorlar normal olarak.

Ama gece gündüz o tebliğ metnini düşünüyorum. tamamı ayet ve hadis ne düşüncem bilmiyorum
Yönetici
6,312
konular
5,721
REP PUANI
Jun 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
06-11-2019, Saat:09:50 AM
Gayri ahlaki mesaj ve ona cevap mesajı silinmiştir.

Ahlak, Adalet ve saygı lütfen.
....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi