Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Malatya Doğanşehir'de Alevilere Saldırı

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 7 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Alone
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kıdemli üye
*
205
konular
37
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
30-07-2012, Saat:01:21 AM
Bu utanç bi durum bence bir insanın dini,fikri ne olursa olsun saygı gösterilmek zorundadır...

[Resim: 1343563528.jpg]

Malatya Doğanşehir'de Alevilerin yaşadığı bölgede rahatsız edici bir şekilde davul çalan davulcular ile Alevi yurttaşlar arasında çıkan tartışmanın ardından mahalleye gelen bir grup Alevilerin evlerine saldırdı.

Malatya Doğanşehir'de Ramazan davulu tartışması Alevilerin evlerine yönelik saldırıya dönüştü.

ANF'nin haberine göre Alevilerin yoğunlukta yaşadığı Malatya'nın Doğanşehir İlçesi'ne bağlı Sürgü Beldesi'nde 2 gün önce Alevi yurttaşlara yönelik saldırı gerçekleştirildiği ortaya çıktı.

Ramazan ayı dolayısıyla sahur vaktinde Alevi yurttaşların yaşadıkları mahallede uzun süre ve rahatsız edici bir şekilde davul çalınması üzerine tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine bir grup Alevilerin yaşadıkları mahalleyi basarak Alevilerin evlerine saldırdı.

Kimi Alevi evlerinin camlarını kırdıktan sonra mahallede yürüyüş yapan grubun, "Sürgü Alevilere mezar olacak", "Sürgü Kürtlere mezar olacak" sloganları attığı iddia edildi. Grubun sıklıkla Alevi yurttaşları tahrik edercesine küfürler etmesine rağmen, herhangi bir önlemin alınmadığı bildirildi.

Hatun Bigeç adlı bir mahalle sakini jandarmaya haber verilmesine rağmen bütün gece müdahale edilmediğini, yaşananları protesto etmek için bugün kendilerinin de sokağa çıkacağını kaydetti. Bigeç, devletin önlem almaması durumunda çatışmanın dahi çıkabileceğini aktararak, can güvenliklerinin olmadığını aktardı.

Alevi ailelerin saldırıya ilişkin İHD Malatya Şubesi'ne başvuracağı öğrenildi.

[Alıntıdır]
''Kim Bir Bardak Su İçerse Beni Hatırlasın''[Hz.Hüseyin]

Zalimler İçin Yaşasın Cehennem!
General
*
4,320
konular
1,797
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
30-07-2012, Saat:01:36 AM
alevilerin inançlarını,yani içine şirk ve bidat karışmış aleviliği hak görmem.ama aleviliği islamdan ayrı bir din olarak yaşayan,ayrı ibadetler ve ayrı ibadethaneleri olan bir kitle olarak alırsak hıristiyana,yahudiye gösterilen özgürlükler aleviye de gösterilmelidir.türkiyedeki alevi düşmanlığı çok sömürülen bir şey.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Sizi rahatsız etmeye geldim!
kıdemli üye
*
205
konular
37
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
30-07-2012, Saat:01:42 AM
Türkiye'de bi Alevilik düşmanlığı var bunun olmadığını söyleyen ya gerçekten görmüyor ya da görmek istemior ...
Ben pek bilmem şirk ve bidat karışmışmı onları arartımak gerek ama ne olursa olsun sırf İNSAN olduğu için saygı gösterilmeli diyorum

General
*
4,320
konular
1,797
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
30-07-2012, Saat:01:44 AM
yani orada bir şey diyemiyorum gülücük müslüman olan birine normalde iyiliği emretme,kötülüğü nehyetme prensibine göre bu kadar olmasa da bazı ufak zorlamalar yapılması normaldir,tam bilgili değilim bu kaidenin nasıl uygulanması gerektiği hakkında.ama aleviler deyince çok geniş bir yelpaze,kesinlikle tek bir grup değil.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

kıdemli üye
*
205
konular
37
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
30-07-2012, Saat:01:45 AM
Benim zaten amacım ne büyüklük taslamak ne de haddimden aşmak gülücük yanlış anladıysan k.bakma ...
Benim istediğim insanın insan gibi yaşayabileceği bir dünya...

General
*
4,320
konular
1,797
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
30-07-2012, Saat:01:54 AM
hümanizm diyorsan abi,zor o iş.insanı dert edindiğini söyleyenler iki yüzlüler oluyor,sözüm meclisten dışarı gülücük insanlığa faydası olmadan hümanist vecizelerle kendilerini oyalıyorlar.Allah zulüm karşısında susmamamızı emretti de,konuşup başka bir şey yapmamak da pek iyi niyetli gelmiyor.

kıdemli üye
*
205
konular
37
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
30-07-2012, Saat:02:09 AM
Allah sonumuzu hayrı etsin..

General
*
4,320
konular
1,797
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
30-07-2012, Saat:02:14 AM
amin

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi