Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Kulağın Zinası!..

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 7 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : mmt1
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cezalı Üye
81
konular
Jul 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
28-07-2012, Saat:03:44 PM
[Resim: tCkxS.jpg]
Cezalı Üye
81
konular
Jul 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
28-07-2012, Saat:03:47 PM
[Resim: 7749.jpg]
kıdemli üye
*
205
konular
37
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
28-07-2012, Saat:03:47 PM
Ben Huzur Verici Şeyler Dinlerim .. Özellikle Dursun Ali Erzincan'lı Şiirleri..
General
*
4,320
konular
1,797
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
28-07-2012, Saat:09:42 PM
mmt1 kardeş geniş bir şekilde başka bir forumda bilgi verilmişti.haramlığına dair getirilen hadisler dışında başka şekilde müziğin ve şarkının harama bulaşılmadan söylenebileceğine dair şeyleri savunan alimler de olmuştur,başka bir konuda şu yorumu yapmıştım:
çalgıların haramlığı-helalliği konusunda farklı görüşler var.genel olarak baskın olan haram olduğu.ancak bazı şartlar olduğunda helal olduğunu söyleyen alimler olmuştur.bazı durumlarda ise istisnasız ittifak ile haramdır diyebiliriz(dediğin gibi dansöz oynatma,kadının erkeğe şarkı söylemesi,içkili ortam,haremlik-selamlık dikkate alınmayan ortam vb.)

sayfalarca bir yazı vardı,onu bir ara paylaşayım ulaşmakta sıkıntı çekmezsem.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Sizi rahatsız etmeye geldim!
Cezalı Üye
81
konular
Jul 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
29-07-2012, Saat:10:16 AM
Bu forumda da gördüm şarkıcı soytarılar eklenmiş.Kişiliği islamla özdeşmeyenlere vakit ayırmamalı müslüman.Bununla ilgili kişi düşünmeli!..Adam her gece bir kadınla,hkaze kadında her gece başka bir erkekle birlikte oluyor.Sonra bizimki çıkıp "bu iyi şarkı söylüyor kişiliğini boşver" diye nefsini avutuyor.Bundan hesap verilmeyeceğini kim ispat edebilir?
General
*
4,320
konular
1,797
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
29-07-2012, Saat:02:50 PM
yani dediğin gibi müzik dünyasında onca pislikler döndüğü oluyor,ve müzik içki ile zinaya aracı hale gelebiliyor.bu duruma diyecek bir şeyim yok;fakat şirk ve Allah'a isyan gibi şeyleri teşvik etmeyen müzikleri kendi evinde dinleyen-söyleyen kişilere de aynı şekilde dayatma yapmamak lazım.birisinin şarkılarını dinleyip güzel şarkı söyledi diye kişiliğini de benimseyeceğiz diye bir şey yoktur.pek çok şarkıcının özel hayatı iğreneceğimiz şeylerle doludur Allahu alem.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Cezalı Üye
81
konular
Jul 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
29-07-2012, Saat:03:38 PM
O iğrençleri dinlemek müsalümana yakışmıyorsa dinlemeyeceğiz kardeşim.Yakıştırıyor musun kendine soysuz,şerefsiz,namussuz,ahlaksız,zina eden,orasını burasını millete gösteren ve buna rağmen güzel şarkı söyleyenleri dinlemek müslümana yakışır mı?

Ya da Örneğimiz bu gibileri dinler miydi acaba diye sorarak nokta koymak gerekir kanaatindeyim!..
General
*
4,320
konular
1,797
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
29-07-2012, Saat:04:17 PM
yani abi dileyen dinlesin dileyen dinlemesin diyorum ben,zira kendim de söylerim.kendi yaptıkları hataları örnek almak değildir şarkıları dinlemek.ha günümüz dünyasında çoğu şarkı belirttiğim kriterin içinden bile zor geçiyor ama yine de kendisini şirk ve isyan türü şeylerden uzak tutup vakit geçirme veya kendi kendini eğlendirme amaçlı söyleyen birisinin vebali olup olmayacağı ihtilaflı ve 2 tarafın da ayetler dışında delilleri var.dinlemeyi kesinlikle özendirmeye çalışacak değiliz dinlemeyecek birine,fakat dinleyen biri de kendisini kulluk bilincinden uzaklaştıracaksa dinlememelidir.

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi