You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yeni Üye
KUL HAKKI
Merhaba.Size bi konuda danışmak istiyorum ve şunu söyliyeyim ki yaşım oldukça büyük olmayan biriyim ve artık günahları idrak etmeye başlamış durumdayım.Olay ben 1.sınıfa giderken babam bana yeni bir oyuncak almıştı ve ne kadar küçük bişey olsa bile beni çok mutlu etmişti.Ertesi sabah oyuncağımı okula götürmüştüm ve oyuncağım o gün kaybolmuştu.Her tarafa bakmama rağmen bulamamıştım.Ve şunu söyliyeyim ki.Oyuncak kalem kutumda idi yani bendeydi.Kaybolmasına çok imkan vermiyodum.Ama yinede bakmıştım etrafa.Ve bende bi kaç arkadaşımdan şüpheleniyordum.Ki herkes oyunlar oynuyordu kendi halinde takılıyorlardı.Ama bir çocuk vardı ve kendi başına dururdu bende ondan şüphelenip onun oyuncağını çalmıştım.Şu an ne kadar pişman olduğumu anlayamazsınız...Bu  olaydan 3-4 yıl sonra yaptığım kötülüğü anlayıp bu oyuncaklara karşı ilgisi olan arkadaşıma hediye ettim.Ne kadar kötü bişey olduğunu bilip arkadaşıma versemde ben yinede kul hakkının ne olduğunu bilmiyordum o zamanlar.Ve şuan aradan baya bi süre geçti ve kul hakkının ne olduğunu biliyorum.O arkadaş bulamıyorum artık farklı okullardayız ve ben o okuldan çok uzak bi yerdeyim..Dediğim gibi çok büyük bi yaşım yok.Ve ney yapacağımı bilmiyorum...lütfengeri dönüş yapınız....
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
RE: KUL HAKKI
Selamun aleyküm kardeşim,

Bu olay ne zaman aklına gelecek olsa o kişi için hayır dua et. Yaşın küçük olması sebebiyle bir günah kazanmış değilsin. Allah bazı kimseleri daha küçükken vicdan azabı ile terbiye eder ki ileride o şeyi yapmayı hiç aklına bile getiremesin diye.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.