Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Kitap Tanıtımı

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Zaza hattap
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Üye
*
132
mesajlar
59
konular
36
REP PUANI
Yeni Üye

Apr 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
09-10-2021, Saat:01:20 AM
Kaynak Tevhid Dergisi ☛ İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
 ☜


Kitap: Tevhid ve Şirk
Yazar: Mehmed Alagaş
Yayınevi: İnsan Dergisi Yayınları
Hamd, ancak ve ancak âlemlerin Rabbi olan Allah'a mahsustur. O'na hamd eder ve ancak O'ndan yardım ve mağfiret dilerim. Şehadet ederim ki Alah'tan başka ilah yoktur ve yine şehadet ederim ki Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem O'nun kulu ve Rasûlü'dür.
"Ey iman edenler, Allah'tan O'na yaraşır şekilde korkun ve ancak Müslümanlar olarak can verin." (3/Âl-i İmran, 102)
Yeni bir sayımızda, yeni bir kitap tanıtma imkânı veren Allah'a hamd olsun. Bu ay tanıtımını yapacağımız kitap 'Tevhid ve Şirk' isimli eserdir. Daha önce de tevhid, şirk, tağut gibi kavramlara ışık tutan kitapların tanıtımını yaptık. Çünkü bu kavramlar yalnızca vakıamızın ya da yaşadığımız çağın değil, geçmişteki bütün milletlerin sorunlarının temel sebebidir. Hemen hemen bütün Peygamberler, bu kavramları açıklamak ve bu sorunu ortadan kaldırmak için gönderilmişlerdir. Ve onların bu beyanları kıyamete kadar süreceği gibi, bu sorun da kıyamete kadar sürecektir. Biz de Allah'ın izni ile tevhid ve şirk sorununu, belli aralıklarla, farklı yaklaşımlarla sunan eserleri tanıtacak ve gündeme taşıyacağız inşallah...
Kitabımız konulara ilmî olarak değil de daha çok davetçi özelliği ile yaklaşmaktadır. Kitabımızın girişinde şirkin kısaca tanımı yapıldıktan sonra, günümüzde insanların cesurca şirk işlemelerine sebep olan bazı toplumsal sorunlar ele alınmıştır. Tevhidin anlatılmaması, dünyevi endişeler, yarını uzak görme, çoğunluğu doğru yol üzere görme gibi sebepler kitapta işlenmiştir. Daha sonra insanların hangi kategoride şirke düştükleri ele alınmış; tabiata tapanlar, cinlere tapanlar, insanlara tapanlar, ölülerden medet umanlar hakkında malumatlar verilmiştir.
Kitabın ikinci kısmında ise tevhidî davet, itikadda tevhid, amelde tevhid, yol ve metodda tevhid, anlatılan tevhidin net ve anlaşılır olması gibi konular işlenmiştir. Allah'tan duamız, geçmiş ve günümüzün en büyük sorunu olan şirk meselesinin anlaşılmasında bizlere yardımcı olmasıdır.
Duamızın sonu, âlemlerin Rabbi olan Allah'a hamd etmektir.
 
☛ İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
 ☜
[url=https://tevhiddergisi.org/makaleler/tevhid-ve-sirk#top][/url]


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi