You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kırklar İnancı Kökeni ( Peygamber'in Miracı)

Kırklar İnancı Kökeni ( Peygamber'in Miracı)

Profesör
RE: Kırklar İnancı Kökeni ( Peygamber'in Miracı)
3- O zaman içkinin kendisinin yada tümünün birden yasak olduğunu iddia etmek Kur'anı inkardır. İçkinin hangi hallerde yasak olduğu ve haram olduğunu söylemek DAHA DOĞRUSUDUR. Hatta İÇKİLİ İKEN NE DEDİĞİNİZİ BİLİYOR VE ANLIYORSANIZ İBADET DAHİ YAPABİLİRSİNİZ, DİYEN KUR'AN' AYETİNİ'DE SÖYLEMEK DAHA DOĞRUSUDUR.

İsterseniz içki konusu ile ilgili Kur'ani veriler analiz ederek ayrı bir forum konusu yapabiliriz.

hiç zahmet etmeyin lütfen fazla aştık fazla aştınız ayetleri yanlış tefsirleyerek haddinizide aştınız bana kızarak bişiler yazsaydınız bu kadar bozulmaz bu kadar üzülmezdim lütfen kardeşim sizi kırmak istemiyorum ve bu kadar yanlışı bu kadar hatayı ben kaldıramam lütfen burada keselim içkiye yerine göre helal diyen bir kişinin çok özür dilerim bilgisinden zaten süphe ederim saygıyı aşmayalım burada keselim artık yazmayın siz size göre doğru kalın çünkü bizde kesinlikle bir damlası bile haramdır günahtır ayetlerde sabittir sahihtir ikinci bir belkisi bile olamaz

çok teşekkür ediyorum size selam ve saygılarımla hayırlı geceler güzel kardeşim bu kadar kafi eyvallah sizde kalsın gerisi başından şimdiye kadar kabulü asla mümkün değil selametle kardeşim selametle

ayrıca sizin yazdıklarınıza bende tefsir cevaplar yazacaktım ancak vazgeçtim hem çok uzayacaktı hemde sizin için değişen bişi olmayacağını baştan anladım zaten burda noktalamak en güzeli.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
Sayın Ehli Hahikat

3- O zaman içkinin kendisinin yada tümünün birden yasak olduğunu iddia etmek Kur'anı inkardır. İçkinin hangi hallerde yasak olduğu ve haram olduğunu söylemek DAHA DOĞRUSUDUR. Hatta İÇKİLİ İKEN NE DEDİĞİNİZİ BİLİYOR VE ANLIYORSANIZ İBADET DAHİ YAPABİLİRSİNİZ, DİYEN KUR'AN' AYETİNİ'DE SÖYLEMEK DAHA DOĞRUSUDUR.

yazmışsınız.

Hz Ali içki içer miydi?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
Sayın Ehli Hahikat

yine sorumun cevabını tam olarak alamadım.Ben size ulemanın görüşlerini veya konuyla ilgili sahih hadisleri sormadım.Hz Ali içki içermiydi diye sordum.Eğer içerdi veyahut içmezdi derseniz kaynagınıda belirtirseniz soruma tam olarak cevabı almış olurum.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
Su ekolizme guzel cevaplar veriyorsunuz, konu rapor edilmis, arkadaslar gerekirse gerekeni yaparlar.

[Resim: avatar_1657.gif]

Bırak ey biçare feryadı belâdan kıl tevekkül
Zira feryat belâ ender hatâ ender belâdır bil
Eğer belâ vereni buldunsa, safâ ender atâ ender belâdır bil
Eğer bulmazsan bütün dünya cefâ ender fenâ ender belâdır bil
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
bencede müdahale gerekiyor arkadaş sadece alevi kaynaklarından ve rivayetlerden yola çıkmış vede kendi tesfirleriyle Kuranı Kerime açıklamalar veriyor çok sıkıntılı bir durum mümkünse cevap yazmamak en güzeli saygı çerçevesini aşmamak lazım kardeşimiz hoş görüsünüde kullanıyor inşallah gerçek hayattada böyle hoş görülüdür yalnız birde yaradılanı hoş gördüm yaradandan ötürü sözcüğü severler ama Halifeleri Peygamber Hanımlarını pek sevmezler hoşgörü bazen bitiyor çelişki oluyor ben büyük alimlerin tesfirlerini okumasını tavsiye ettim ve dua ettim alim tevsirlerinden yazacaktım ama biraz nasip yok gibi gördüm boşa burayı meşgul etmek istemedim.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Cezalı Üye
Degerli Arkadaslar, forumunuza bir tesadüf eseri rast geldim. Alevi teolijisiyle ilgili gerçeklerle bağdaşmayan iftira içerikli yazılar okudum ve çelişen yerleri Alevi teolojisiyle karşılık verdim. Bundan sonra sizden herhangi bir konu hakkında istek gelirse, Alevi teolojisinden konu ile ilgili bilgi aktarmaya karar verdim.

Yazılarımda bazı arkadaşların kalbini kırdıysam Affola, Amacım sadece bilgi paylaşımında bulunmak idi.. Sevgiyle, saygıyla ama İlla SEVGİYLE KALIN.. ve unutmayalım, Allah güneşi, yağmuru, Aklı' yeryüzüne sonsuz rahmetinden verirken, yaradılanların hiçbirini birbirinden aytırmadan veriyor. Allah'ın yapmadığını biz nasıl yaparız. insanları birbirinden ayırırız. Hele hele haklarında kendimizi Allah yerine koyarak hüküm veririz Kuşkusuz el- hakim olan yanlızca Allah'tır.

Allah tutulan oruçları kabul etsin, Bizleri dosdoğru bildiği, bildirdiği insanların yoluna iletsin...

ALLAH CÜMLEMİZİ DOSDOĞRU BİLDİĞİ, BİLDİRDİKLERİNİN YOLUNA İLETSİN, SIRATEL MÜSTAKİM ÜZERE OLANLARDAN EYLESİN... KUŞKUSUZ O, RAHMANDIR, RAHİMDİR, SETTARDIR, GAFFURDUR.

ALLAH EYVALLAH
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
son söz olarak bişiler ilave etme gereğini duydum güzel kardeşim aklıma geldide belki diyeceksinki bir kaç kişinin düşüncesi zümreyi toplumu bağlamaz diye ama kötü örmek bir toplumu içindeyse az veya çok aynı düşünceleri paylaşan varsa bu illaki sıkıntıdır;

ben Peygamber Efendimize küfür eden alevileri gördüm,

ben Hazreti Aişe R.A. annemize yakışmayan hakeretler eden insan nüsveddelerini gördüm

Peygamber Efendimizin Hazreti Aişe Annemizi 9 yaşında aldığını söylemekten utanmayan rezilleri insan kılılıklı ne oldukları belli olmayanları gördüm,

hatta neye dayandıklarını bilmeden Peygamberliğin aslında Hazreti Alinin olduğunu söylemekten kaçınmayanları gördüm kardeşim sen neden bahsediyorsun,

bizi bunları yazılardan kaynaklardan felan görmedik bizzat gördük bizzat yaşadık bu kişiler alevi kişilerdi ateist kişilerdi inançsız kişilerdi

Peygamber Efendimizin ehli beytine en ufak yanlış söz söyleyenlerde yukarda saydığım kişiler kategorisine girer

bilgiler paylaştıkca güzeldir ama sahih asıl doğru bilgiler olacak

şu anda Hazreti Ali Efendimiz yoklarki soralım işin hakikatini

şunu demişler bunu söylemişler le hareket etmeyelim ben dedimya kardeşim kişi kendini kurtarabiliyormu önce ona baksın Kuranı Kerimde emredilenlere uyuyormu, hakikatı görebiliyormu

zaten ALLAH Peygamber vede Kuranı Kerim vede İslam dini diyebiliyormuyuz işte hakikat ötesi teferruat güzel kardeşim eğer yazsak sayfalar yetmez yazmaya

eğer yazdıklarımızda bizde sizi kıracak veya üzecek bişi yazdıksa kusura bakma oluyor olmasa iyi ama sabır taşı bazen kırılıyor kırılmasa iyi benim son sözüm ALLAH Peygamber Efendimiz vede Kuranı Kerim asla ama asla tartışma söz konusu olamaz vede benim diyene yeter dua ve saygılarımla
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.