You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

kimseye soramadığım sorular!!!!

kimseye soramadığım sorular!!!!

Yeni Üye
RE: kimseye soramadığım sorular!!!!
arkadaşlar herkes için teşekkürler.

bu sorularımın bir kısmı arkadaşımın sorularıydı.yani ben sorguladım zamanında ama sonra cevaplarını alamadığım için tevekkül etmeye karar verdim.çünkü ben ahir gününe inanıyorum ve ölümden sonra bizi dünyadan daha iyi biryerin beklediğine sonuna kadar inanıyorum.(çok şükür)

ama arkadaşıma cevap eremiyorum bu sorularına.sizden gelen cevaplarda tam olarak olmadı sanırım.yani arkadaşımın tam teşekküllü birisi ile konuşması şart.

bide derler ya hani;bazı insanların gözünde perde var sanki.inanmayacaksa mucizeyi gözleriyle görselerde inanmazlar. sanırım onun durumuda bu.

o, Allahın varlığına onun bizi yarattığına inanıyor. ama din diye bişi olduğuna , yada kurallara inanmıyor.yani bunlar ahlaksız insanlar için getirilmiş bi kurallar dizisidir.iyikide getirilmiş.diyor. ama kendi bu kurallarauyma gereği hissetmiyor. elinden geldiğince iyilik yapmaya, kimsenin ardından konuşmamaya haram para yememeye çalışıyor.
bunun dışında Allahın benim namazıma, orucuma ihtiyacı yok diyor.

senin ihtiyacın var dediğimde ise; madem Allah bu kadar acizdi bunun için mi bizi yarattı.bu çok saçma diyor.madem bizi yarattı o zmn bu kadar haksızlıklar var dünyada niye kimseye karışmıyor yardım etmiyor diyor.
ben diyorum ki imtihan için;o ise bizi imtihan etmek için mi yarattı bu nasıl bişidir. ozmn hiç yaratmasaydı diyor.

işte böle arkadaşlar.ben cevap veremiyorum.çok üzülüyorum.kalbinde iman bölümünde büyük bi boşluk olduğunu düşünüyorum.ayrıca bende onun için hiç iyi bi örnek değilim.

dediğim gibi büyük günahlardan işlediklerim var ayrıca; sürekli psikolojik olarak sağlık sorunlarım oluyor. o diyor ki; Allah seni görüyor bu kadar acı çekmene nasıl izin veriyor.bu benim imtihanım, ayrıca peygamberler bile ne kadar acılar çekmişler bana sorgulamak düşmez diyorum.
o yine ; Allah niye peygamberlerini korumamış ki diyor.

yani işim zor.sanırım o sadece Allaha inanıyor.yani bişeyin onu yarattığına.gerisi yok.illaki mantığına oturması gerekiyor bazı şeylerin.ama bunun içinde çaba göstermiyor. bizde bu konuları konuşmaktan onunla vazgeçtik.
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
Allaha inanıyor ama Allahın adaletsiz olduğuna inanıyorsa sanırım haşa...

sende sorsaydın adaletsiz bir Allaha niye inanıyorsun ki o zaman?

yada insanlara türlü nimetler verirken, güneşi ayı diğer canlıları hizmetimize sunarken adaletlidir mi diyeceğiz?

insanların yaptığı zulümler kendilerine cehennem girmeleri için bir ispat niteliği taşır

ve acı çekenlerin yahut haksızlığa uğrayanların başlarına gelen bu hadiseler de cennette girmeleri için sebep teşkil eder...

ve şu da var ki

Dünyada şuana kadar yüzmilyarlaca insan zulme uğradı yada zulmetti

peki şuan hala zulme uğrayan var mı onlardan?

acıları 10-20 yıl belki bir ömür sürdü ve bitti lakin bunun mükafatı sonsuza kadar sürecek

sonsuzlukta en iyiyi ve en kötüyü hakettirmek için bir sebep olarak yaratılmış bu dünya...

örneğin sonsuza kadar binbirtürlü güzelliği yaşayacaksak dünyadaki bu geçici acılara sabredemeyecek miyiz?

eğer mantık diyorsa mantık da yalanlıyor onu

şuan bana 100 yıl önce acı çekerek ölen müslüman birinin hala acı çektiğini kanıtlasın

ama ben ona 100 yıl önce ölen bir müminin şuan güzellikler içinde olduğunu ve sonsuza kadar iyilikler içinde kalacağını kanıtlayabilirim dinimizle...

o arkadaşın delili geçip giden ve bir daha geri gelmeyecek olan birşey

Allahın buyurduğu ise yine geçip gidecek acılar ve bir daha bitmeyecek güzellikler...

arkadaşının delilleri gün geçtikçe ömrün sonuna yaklaştıkça eriye eriye bitecek bundan önce yaşamış yüzmilyarlarca insanınki gibi..
ama Allahın delilleri hiç bitmeyecek

hiç bitmeyecek güzellikler için birgün bitecek acılara sabretmek ne güzel bir alışveriştir...
AKLI YETEN GÖRDÜGÜNE İNANIR
YÜREGİ YETEN GÖRMEDİGİNE

Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 25-09-2013, Saat:08:06 PM, Düzenleyen: Z4F3R_.
General
ona islami hediyeler vermeyi denesene

ne biliyim güzel bir tablo,güzel sözler...

heh bak aklıma geldi ona mevlananın şems-i tebrizinin güzel sözlerini okumasını tavsiye et

belki sevenin sevgisini görmesi yırtar kalbinin perdelerini

peygamberimizin sallalahu teala aleyhi vessellemin güzel ahlakından örnekler ver
insanlara verdiği değeri anlat

de ki mesela ,şayet islam hak din olmasa Hz.Muhammed sallalahu teala aleyhi vessellem amcasını şehid eden birini(Hz.Vahşi) öldürtmez miydi

onu nasıl affedebilirdi...
niye affederdi ki başka..
AKLI YETEN GÖRDÜGÜNE İNANIR
YÜREGİ YETEN GÖRMEDİGİNE

Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.