You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kimlik Sapması ve Taassubculuk

Kimlik Sapması ve Taassubculuk

General
RE: Kimlik Sapması ve Taassubculuk
Abi bende ona işaret ettim zaten varlık sancısı derken.
Îmani yetersizlik evet de bunun kökeni nedir sence ?

Resulullah'ın da bir metodu var mesela.

Yani herkese yaklaşımı konuşması farklı

Bir şey okumuştum

Hangi sahabe peygamberle konuşsa yanından ayrılırken
Resullullah en çok beni seviyor diye çıkarmış yanındangülücük

..
Heva heves kin öfke vs ve benzer tüm duygular her insanda var. Bunlar beslenmeye devam ederse istediğin kadar kardeş olalım de bunlar törpülenmeden bir şey olmaz.

Yani üzerimizde ki kötü düşünceleri benlikleri atalım sarılalım yok öyle birşey

Îman sorunu var çoğumuz da ilacı nedir ?
Nasıl böyle olmuş
Bundan nasıl kurtulunur ?
Kırılma ne zaman başlamış imanı konularda ?
Emine Şenlikoğlunun bir kitabı varmış okumadım ama sadece gözattım bir ara.
Gençliğin imanını sorularla çaldılar ?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Bu çok farklı bir konuya dönüştü şimdi. İmanı irdelemek gerekiyor evet, ama müsait bir zamanda başka bir konu açarak yazışmak isterim.

Mesela şu ayeti de konuşalım "Ey iman edenler! Allah'a, Peygamberine, Peygamberine indirdiği Kitab'a ve daha önce indirdiği kitaba iman ediniz..." Nisa Suresi 136. Ayet.

İman edenlere iman etmeleri tavsiye ediliyor. İlginç değil mi?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Gençliğin imanını sorularla çaldılar kitabı meşhur bir kitap evet ama gereksiz ve soru olmayacak şeyleri sorulaştırdığı için ve tam manası ile-yeteri kadar cevap verilmediğinden kitaba başlamadan önce aklınızda olmayan soruların aklınıza gelmesi olasıdır.

Tabi hiçbir soru cevapsız değil ama bu kitap üstlendiği vazifeyi gereği gibi yerine getiremiyor.

Son olarak Emine ablama söz etmiyorum tabiki iyi niyeti ile yazmıştır muhakkak.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.