Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Kardeşlerim aklıma takıldı bir bakın hele.

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 3 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : antititan
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Üye
*
2
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
06-08-2012, Saat:05:49 PM
Selamun aleyküm herkese ,

bir kaç sorum olucak.

Nuh tufanı kuranda geçiyordu değil mi ? ayrıca bütün dünyayı mı yoksa bölgesel bir su bastığınımı söylüyor tam olarak ? merak ettim. bir cevaplayabilirmisiniz ?

ki asıl sorum şurda başlıyor ; bu bana mantıksız geldi biraz. eğer bölgesel olsa dağa nasıl oturabilir gemi ? bütün dünyayı su bassa şu ana kadar jeolojik bir veri alınanamış bu konuda vede binlerce türü gemiye nasıl alabimiş nuh a.s ? arkadaşlar gerçek anlamda kafam karıştı ve şüpheye düştüm. buna inanmamam beni kafir ve ya şirk koşan birimi yapar ? aklıma kurt düştü bir kere yardım!
Yeni Üye
*
2
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
06-08-2012, Saat:06:27 PM
kimse bir cevap vermeyecek sanırsam ?
Profesör
*
28,547
konular
24,533
REP PUANI
Yeni Üye

May 2009
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
06-08-2012, Saat:08:20 PM
nuh tufanı bolgesel degıldır ve bolgesel olmadıgı ıcın tum hayvanlardan bırer cıft gemıye alınmıstır.
Nuh tufanı bayagı bır eskıdır.o zamanda ne kadar hayvan turu oldugunu bılemeyız.
Allahu Teala,nuh as gemıyı yaparken ne kadar buyuk bır gemı yapması gerektıgını bıldırmıstır zaten.

Boyle bır konuyu ınkar etmek ayetı ınkar etmektır kı bu ınsanı kufre dusurur.
.
Acemi Üye
*
23
konular
10
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
06-08-2012, Saat:10:32 PM
(06-08-2012, Saat:05:49 PM)antititan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Selamun aleyküm herkese ,

bir kaç sorum olucak.

Nuh tufanı kuranda geçiyordu değil mi ? ayrıca bütün dünyayı mı yoksa bölgesel bir su bastığınımı söylüyor tam olarak ? merak ettim. bir cevaplayabilirmisiniz ?

ki asıl sorum şurda başlıyor ; bu bana mantıksız geldi biraz. eğer bölgesel olsa dağa nasıl oturabilir gemi ? bütün dünyayı su bassa şu ana kadar jeolojik bir veri alınanamış bu konuda vede binlerce türü gemiye nasıl alabimiş nuh a.s ? arkadaşlar gerçek anlamda kafam karıştı ve şüpheye düştüm. buna inanmamam beni kafir ve ya şirk koşan birimi yapar ? aklıma kurt düştü bir kere yardım!

Sana birşey diyim o zaman,
Bilimin açıklayamadığı Kısım diyorsun ya,hani veri alınamamış diye.
Bilim o Veriyi Bulamıyorsa sorun onlarda demektir.
Ayrıca Bilim daha o tür bilgilere ulaşabilmek için çok Toy ve Acemidir.
Sen şimdi Bilim açıklayamadı diye,senin mantığın açıklayamadı diye,kesin olarak inanmamak gibi veya inancını kırıyorsan yanılgı içerisine girer ve bu seni deistliğe kadar götürür.
Zaten Mantığımız alsa bazı şeyleri Kısıtlı olmasak bir çok şeyi bulur,hayatımıza daha güzel daha iyi bir şekilde devam ederdik.;
Bu bizlere bir imtihandır.Zaten Kuranı kerim sırlarla dolu bir kitaptır.
Açıklanması gereken,Araştırmak, öğrenmek ve anlamak lazım bu çelişkiden kurtulmak için.

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi