You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kapiyi icerden Acmak‏..

Kapiyi icerden Acmak‏..

Kıdemli Üye
Kapiyi icerden Acmak‏..
9. yuzyilin buyuk Ingiliz ressamlarindan William Holman Hunt'in, bir bahceyi tasvir eden bir tablosu Londra Kraliyet Akademisi'nde sergileniyordu.
Hunt'in; "Kainat isigi"adini verdigi bu tabloda geceleyin elinde bir fenerle bahcede duran filozof kilikli bir adam goruluyordu. Adam, serbest kalan eliyle bir kapiyi vuruyor ve iceriden bir cevap bekler gibi gorunuyordu. Tabloyu tetkik eden bir sanat elestirmeni Hunt'a donerek :
- "Guzel bir tablo dogrusu, ama manasini bir turlu kavrayamadim." dedi. Adamin vurdugu kapi hic acilmayacak mi? Ona kapi kolu takmasini unutmussunuz da.." Hunt gulumsedi ve ekledi:
- "Adam alelade bir kapiya vurmuyor ki..Bu kapi, insan kalbini simgeliyor.. Ancak icerden acilabildigi icin disinda kola ihtiyaci yoktur".


Kapiyi iceriden acacak dostlarinizin olmasi dilegiyle, sevgiler.


(Alintidir)

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.