Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Kafanızın içine Bir Köpek Balığı

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 2 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : buzdağı
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kıdemli Üye
*
1,056
mesajlar
195
konular
2,236
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
09-10-2017, Saat:09:40 PM
Kafanızın içine Bir Köpek Balığı
Japonlar taze balığı hep çok sevmişlerdir. Fakat Japon sahillerinde ihtiyacın tamamını karşılayacak kadar balık bulmak mümkün değildir. Talebi karşılayamayan balıkçılar, daha büyük tekneler yaptırıp, daha uzaklara açıldılar. Balık için açık denizlere gidildikçe, tutulan balıkların tazeliği de kaybolmaktaydı.
Japonlar birkaç gün beklemiş balığı lezzetsiz buldular. Ürünleri satılmayan balıkçılar sorunu çözebilmek için teknelerine soğuk hava depoları kurdurdular. Böylece istedikleri kadar uzağa gidip, tuttukları balıkları da dondurulmuş olarak saklayabileceklerdi. Ancak, Japon halkı taze ile donmuş balık arasındaki lezzet farkını anlayabiliyor ve donmuş balıklara fazla para ödemek istemiyorlardı.
Balıkçılar bu durumu çözebilmek için teknelerine balık havuzları yaptırdılar. Balıklar havuz içerisinde sıkışacaklar, birbirlerine çarpa çarpa biraz da sersemleyecekler ama yine de canlı kalabileceklerdi.
Hareketsiz,uyuşmuş vaziyette günlerce yol gelen balıklar;canlı,diri,hareketli,taze balık lezzetinde değildi.
Balıkçılar Japonya'ya nasıl taze ve lezzetli balığı getirebileceklerdi? Çözüm aslında basittir. 1950'lerde L.Ron Hubbart'in gözlemlediği üzere "İnsanoğlu ancak hırs iddiası içinde bulunursa
anormal çabalar sarf eder." Problemin çözümü ne kadar karmaşıksa çözüme ulaşmak o kadar heyecanlı olacaktır.Enerjinizi yüksek tutmak için bir tetikleyiciye ihtiyaç duyarsınız.
Japonlar, balıkları yine teknelerindeki akvaryumlarda tuttular, ancak içine küçük bir de köpekbalığı attılar. Balıkların bazıları köpekbalığı tarafından yutuldu ama geride kalanlar son derece hareketli ve taze kaldılar.
Problemlerden uzaklaşmak yerine dâhil olmak, çabalamak ve sorunların üstüne gitmek gerekir. Probleminiz çok ve çeşitli olabilir. Ümitsiz olmayın. Onları tanıyın, organize edin, kararlı olun, daha çok bilgi ve yardım desteği ile onlarla savaşın. Kafanızın içine bir köpekbalığı atın ve yapabileceklerinizi görün…

alıntı
Çevrimdışı
Cezalı Üye
73
mesajlar
2
konular
Aug 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#2
09-10-2017, Saat:10:41 PM
Yav kardeşim bu baliklar nasıl taze kalıyor anlamış değilim.Yahu karaya dönene kadar teknede ki havuzda bulunan bu kopuk balığı gariban balıkları korkutmuyor mu?kovalamiyor mu?eee şimdi bu balıklar nasıl taze kalıyor ki?stresli sıkıntılı olurlar.uykusuz kalırlar bundan mütevellit gözleri kannlanir depresif/yorgun/telaşli olurlar şimdi bu balıklara nasıl taze diyebiliyoruz soru işareti?yalan mı?
Çevrimdışı
Profesör
*
38,989
mesajlar
2,620
konular
26,563
REP PUANI
Yeni Üye

Mar 2013
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
#3
09-10-2017, Saat:11:32 PM
"Onları tanıyın, organize edin, kararlı olun, daha çok bilgi ve yardım desteği ile onlarla savaşın. "

kafanızın içine bir köpekbalığı atmadanda Türkler daha çabuk bulur gülücük teşekkürler buzdağı
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi