Forum Gündemi:

Konu Başlığı : KADERE FETVA MI VERDİRDİK

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 1 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : MAKFSYT
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Yeni Üye
*
1
mesajlar
1
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
04-01-2020, Saat:04:55 PM
Soru : CENAB-I HAK EBEDEN SİZLERDEN RAZI OLSUN Allah sizi yüceltsin,makamınızı ali eylesin...
SORUM şu: 2007 yılında benim çok yakın dostum aynı zamanda teyzem oğlu kız kardeşime talip oldu onu çok sevdiğini aşık olduğunu söyledi önce başta kız kardeşim sonra hepimiz ailece bir şok geçirdik sonra bu durum 2015 e a kadar sıkıntılı bir süreçle devam etti ve bir defa yüzük atılmasına rağmen evlendiler şu an bir çocukları var.merak ettiğim; 1- bizzat bu işin olmasını iki defa engellememe rağmen ( -hatta yıllarca çocukla konuşmadım nahoş durumlar oldu ayrıca karşıma alıp defalarca tatlı dil ile kızkardeşimin istemediğini söyledim ama nafile-) yine de gerçekleşmesi ? 2-karşı tarafın kendini intihar edeceğini bu süreçte yaşanan tatsız olaylar -silahla evin önüne gelip kendini öldürmek istemesi- ailece bizi korkuttu kızı veremedik mesela halam oğlu istemişti keşke ona verseydik deyişim ve o süre zarfında aracımı ona satmam onun lehine oldu deyişim? 3-şu an eski samimiyet ve uhuvvet kalmaması onlara dargın olmam? 4- karşı tarafın aşırı ısrarı kız kardeşimin çocuğa abi gözüyle bakmasına rağmen ancak netice de izdivacın gerçekleşmesi? 5-bir gün hastanede meczup bir kadının eğer o çocukla evlenmezsen kendini öldüreceğini söylemesi? 6-bu süreçte yaşadıklarımı düşünerek vesveselerin,istikbaldeki evhamlarımın olması belki de sanki vicdan azabı duymam aralıklı bu olayın ve izdivacın acaba yanlış bir tercih mi oldu deyişim sürekli aklımı kurcalaması? 7-kızkardeşim sonuçta pes etmesi madem- beni çok seviyor bana bakar deyip bir anlamda bu izdivaca mecbur kalması - gibi haleti ruhiye içine girmesi? 8-kızkardeşimin soy itibariyle seyyid olmasına rağmen neden dindar bir insanla evlenmemesi? 8-annemin istememesi tercihi kardeşime bırakması izdivaç olduktan sonra teyzemle dargın olması, teyzemin kısa süre sonra vefat etmesi annemin izdivaçtan kaynaklı bu dargınlık yüzünden psikolojik travma geçiriyor olması ve ben bunun nedenini o çocuğu görmem? 9-Şuan ki ruh halimin sürekli bu konuyla meşgul olması ve kendim için evliliği bu yüzden yapamam yada sürekli ertelemem,bu olayın sürekli zihnimi ve kalbimi meşgul etmesi.....
TÜM BUNLAR NEDİR ?
selam ve dua ile kalın
Çevrimdışı
Yönetici
*******
6,313
mesajlar
309
konular
5,723
REP PUANI
Jun 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#2
04-01-2020, Saat:06:04 PM
Aleykümselam.

Başlık biraz garip olmuş.

Madde madde yazmışsınız fakat bunların hepsi sizlerin tercihleri. Ne bileyim yani Silah çekip kendimi öldürürüm diyen birinin akli dengesi sorgulanmalı yada en azından psikolojik destek görmeliydi. Tuhaf yani, insanın başına gelmeyince bilemez ama asla tasvip edilmeyecek bir evlilik olmuş.
Kardeşinizin abi mertebesinde gördüğü biri ile evlenmesi zaten başlı başına yanlış olmuş.
Küsmeler bir çok olayda olduğu gibi burada da gereksiz.
Bu küsmelerden dolayı hem erkek hem kız etkileniyor. Huzursuz oluyor.

Sizin çabanız yetersiz geldiyse böyle durumlarda varsa aile büyüğü(her iki tarafın da sözüne itibar ettiği) ile olayı çözmeliydiniz.

Neyse hepsi geride kaldı.

Bence bundan sonra ne yapmalıyım? Nasıl? sorularına yanıt arayın.

Bence kardeşinizi yalnız bırakmayın. Kardeşinizin, Annenizin de, sizin de desteklerinize ihtiyacı var.

Allah yardımcınız olsun.
....


Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi