You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yeni Üye
İslam'ın Evrimi
Bakara Suresi'ndeki 116. ayette durum şöyle ifade ediliyor: "Biz bir âyetin hükmünü yürürlükten kaldırır veya onu unutturursak, mutlaka daha iyisini veya benzerini getiririz. Bilmez misin ki Allah her şeye kâdirdir."
 
Müslümanlar gelecekte ya bu ayete ya da hiçbir şekilde Kur'an'ın değişmeyeceğini iddia ederken kullandıkları En'am, 115; Hicr, 9 ve Fussilet 41-42'ye inananlar olarak ikiye ayrılacaklar.
 
Özünde ise iki kamp Kur'an'ın ve İslam'ın değişerek ve gelişerek gelecekteki toplumu (cennet toplumunu) ortak akılla ve vicdanla inşa edeceğine inananlar ve 1400 yıllık dogmalara inananlardan oluşacak.
Bunu ilk beğenen sen ol.
هل أنا حقاً أنا ؟
RE: İslam'ın Evrimi
Müslümanlar numaralarını verdiğin âyetler arasında bir çelişki olmadığına yakinen inandıkları için bahsettiğin şekilde ikiye ayrılmazlar. Lakin ortak akıl ve vicdan bağlamında heva ve heveslerinin ardından gidip tamamlanmış olan dinin ahkamını güncellemek isteyen munafıkların kendileri İslâm'dan ayrılabilirler.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.