You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İntihar düşüncesinde olan bir insana neler söylerdiniz?

Acemi Üye
Selamlar. Burası bir Güzin abla platformu değil elbette ama kendimi gerçekten çok çaresiz hissediyorum. 4 yıldır birlikte olduğum kız arkadaşım, bir anda ilişki istemiyorum diyerek çirkin bir şekilde benden ayrıldı. Üstelik Whatsapp üzerinden yaptı bunu. Doğru düzgün veda bile etmedi. Evlilik planlarımız vardı daha düne kadar, bu yüzden vicdanım da rahattı dini açıdan. Daha bir ay önce annesiyle oturup kahve içtik. Kendimden emindim, o benim güvenimi defalarca kırmasına rağmen bu yüzden bırakmadım. Nedenini sorguladım, bir sürü şey yazdım. Hayatında ilişki istemediğini tekrarladı durdu, ısrarla... Sanırım bir arayışta, bir yenilik arzusunda artık her neyse.  Hayatta çok büyük dertler var gerçekten, belki bu çok küçük kalacak ama canım o kadar yanıyor ki. Bu kadar güçsüz biri olduğumu hiç düşünmezdim ama intihar bile geliyor aklıma. Bu yüzden son çare buraya yazmak istedim. Mutlaka her acı geçer, ama nasıl geçecek.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Cvp: İntihar düşüncesinde olan bir insana neler söylerdiniz?
Sonra bu video geldi tayma izledim, sonra başka video başka hoca ve daha fazla izleyemedim kapattım ama içim içimi yiyor ben nasıl insanım, nasıl müslümanım diyerek kendimi sorgulamaya başladım. Şimdi diyorum ki iyi ki de izledim ki bir uykudan bir seraptan uyandım.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 30-06-2021, Saat:12:19 AM, Düzenleyen: Zaza hattap. (Sebep: Video eklemek için)
Süper Moderatör
Yaşınızı yazmamışsınız ama genç olduğunuz belli.

O yılları hem de baya hızlı yaşamış bir ağabeyiniz olarak derim ki, bu son değil, son olmayacak. Allah ömür versin daha ne beter ihanetler, tuzaklar, acılar göreceksin.

Ama bir zaman gelecek bütün bu çektiğin acılar da tatlı birer hatıra olacak. İnan bana, hepsini defalarca yaşamış biri olrak söylüyorum.

Zümer 39/53- De ki: "Ey haddi aşarak nefislerine karşı israf etmiş olan kullarım! Allah'ın rahmetinden ümid kesmeyin. Çünkü Allah, bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir."

Hicr 15/56- Dedi ki: "Rabbimin rahmetinden, sapıklardan başka kim ümit keser?"
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
Muhtemelen sizden daha zengin biri çıkmıştır karşısına...
Kolayca terk edebildiğine göre zaten sizi sevmemiş demektir.

Kadını, evliliği bir amaç olarak değil, Allah'a kulluk ve bu fani dünya serüveninde bir araç olarak görürsen mutsuz olmazsın kardeşim.
Bu hayatta sadece işlediğin günah için üzül. Geri kalanı kaderin bir cilvesi olarak görürsen kendini terapi etmiş olursun.

Olaya bir kader, bir alınyazısı olarak bak. Düşün ki nasip olsaydı, kaderinde yazılmış biri olsaydı terketmeyecekti zaten.
Nasibini arakamaktan vazgeçme, Allah'a dua et ve yoluna devam et.

Bir kalemde seni silen biri için hem dünyanı, hem ahiretini cehennem kılacak bir yolu seçmenin ne kadar mantıksız olduğunu da unutma ayrıca.

Sana Rabbimden hakkında en hayırlı olanı dilerim.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Bazen Allah kulunun kulağını daha büyük hatalar yapmasın diye ufaktan bi çeker, umarım bu durum yenilmene değil yenilenmene sebep olur.
Birde şunu unutma temeli  haram olan şeyden insana fayda gelmediği gibi zarar gelir, özellikle evlilik gibi ciddi bir müesseseye asla haramı bulaştırmamak gerek.

Karşı tarafın ihanetine gelince, bu hayatta bi sahneyi nasıl terk edersen, diğer sahnede perde aynı yerden açılır emin ol ne bir eksik ne bir fazla karşı taraf aynı bedeli ödeyecektir.
Allah mutlak adalet sahibidir.
Sabret,    Şükret,    Seyret...
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.