Forum Gündemi:

Konu Başlığı : imanım çok zayıfladı inkarcı olmaktan korkuyorum

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 5 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Optimistic
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Üye
*
2
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
25-07-2012, Saat:02:25 AM
arkadaslar ben 1 sene öncesine kadar müthiş bir imana sahiptim yaklasık 7-8 ay önce facebookda ateist sayfasına girdim ve ordakı paylasımlara baktım yazdıklarından sonra kendi kendime Allahı dini sorgulamaya basladım imanımda zayıflama oldu biraz haziranda bir gün arkadasımla konusurken bana siyaset meydanında evrimci profesör 2 ilahiyatçı(teravih namazını inkar eden hoca) tartısıyorlardı dedi ve ilahiyatçılar cevap veremedi dedi kafam karıstı dedi bende o programı izledim ve benimde kafam karıstı daha baska programlar izledim bilimsel olarak çok fazla çeliskiye düstüm içimden bi ses sürekli Allah yok din yok diyor bende huzursuz oluyorum korkuyorum bu ramazan 5 vakit namaza basladım hiç aksatmıyorum ama namazlardan hiç tat almıyorum kılarken bitsin die gözlüyorum , daha baska kadınlara düskünlük basladı ne kadar bakmamak için uğraşsamda olmuor cinsel istek duyuyorum hemen içimden bi ses keske zina yasak olmasaydı diyor yine huzursuz oluyorum, islam gericiliğin simgesi gibi gelmeye basladı kısacası çok büyük çelişkideyim bu gidişle Allah korusun dinden çıkıcak kafir olucam namaz kılıyorum ama tat alamıyorum ne yapmam gerekiyor imanımı tekrar kazanmak için..
General
*
4,320
konular
1,797
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
25-07-2012, Saat:04:07 AM
esselamu aleykum,
kardeşim tavsiye olarak söyleyebileceğim din ve islam karşıtı yayınları okumamaya gayret et.olmayan şeyleri söyleyebilecekleri gibi var olanları saptırdıkları çok oluyor.aklını kullanırken aklın da bir puta,tağuta dönüşmemesi için dikkat etmek lazım.dinde cehalet,ilimsizlik küfrün ve şirkin arkadaşıdır.ilim ise tevhidin,imanın arkadaşıdır.ilmini arttırdığında inşaallah imanın ve amellerine bağlılığın da artacaktır.

gericilik diyen insanları gördükçe,islamın cahiliyyeden sonra hakim olduğunu hatırla gülücük

internet ortamında nerede takılırsın bilmem fakat dikkatli ol,dışarıdaki fitnelerin bir veya birkaç misli evimizin içinde de var.takıldığın siteleri gözden geçir,ne kadar Allah'ın emrine uygun bir iş bu diye düşün.şehveti kırmanın en iyi yöntemi oruçtur,Rasulullah(sav)'ın tavsiyesidir.şehvetimi teskin ediyorum diyerek mastürbasyon alışkanlığı edinme ki o bir hata benim de düşmüş olduğum,insanı şehvete daha da ısındıran bir durumdur.şu mübarek ayda Allah'a dua et,içinden gelen inkar etmeni isteyecek sesler de vesvesedir,hepimizde oluyor inan gülücük vesvesenin varlığı imanımıza zarar vermez,eğer vesvese üstüne fazla düşmez isek..

bu forumda da,başka sitelerde de dini tam manasıyla öğrenmek için çokça kaynak var.tevhidin ve sünnetin yolundan ayrılma inşallah,bir sorun olursa sor cevaplamaya çalışalım(ne alimlik,ne müftülük edecek insanlar değiliz belki ama en azından talebeleriz,öğretmeye çalışırken biz de öğreniyoruz bir şeyler)

selam ile,hayırlı günler.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Sizi rahatsız etmeye geldim!
General
*
4,320
konular
1,797
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
25-07-2012, Saat:07:37 PM
buraya gelme amacın insanları islamdan çıkartmaya yöneltmek onu anladık da,tutmaz,diğerlerinden çok da farklı değilsin mickymouseölmeli
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Yeni Üye
*
2
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
25-07-2012, Saat:11:34 PM
(25-07-2012, Saat:07:37 PM)karadamlalar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
buraya gelme amacın insanları islamdan çıkartmaya yöneltmek onu anladık da,tutmaz,diğerlerinden çok da farklı değilsin mickymouseölmeli
General
*
4,320
konular
1,797
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
26-07-2012, Saat:02:39 AM
@optimistic,kardeşim mesaj gelmemiş.tekrar yazabilir misin?

Karmakarışıklaşmaktayım
4,889
konular
Jun 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
01-08-2012, Saat:05:38 PM
Hocam o duruma bende düşmüştüm @karadamlalar kardeşim bilir. Onun dediklerini yap. Bide şu yönden bak, o düşünceler gelsede sende hala Allah korkusu var, dinden çıkacam korkusu var. Unutma hala Allah'tan korkuyorsun gülücük

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi