You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İlişkiler hakkında bir soru

Acemi Üye
Selamlar kardeslerim. Benim merak ettigim bir sey var. Cok detaya girmeyecegim ama bir sure once evlenecegim insandan kazik yedim gülücük Gercekten pisman olduguna inandigim icin de onu affettim. Aslinda benim daha fazla dine yonelmeme vesile oldu bu durum. Sorum ise su, evet affetmek benim secimimdi ama Allah istemese olmazdi diye dusunuyorum ben. Yani Allah istemezse ben agzimla kus tutsam da birlikte olamazdik. Yanlis mi dusunuyorum yoksa bu gercekten her konuda boyle mi?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 24-05-2021, Saat:01:34 AM, Düzenleyen: karamazov.
Süper Moderatör
Cvp: İlişkiler hakkında bir soru
Çok basit gbi görünen bu konu ile aslında açıklaması çok zor ve geniş bir konuya "kader" konusuna giriyorsunuz ki; kader konusunda çok konuşmayı büyükler doğru bulmaz.

Şu kadar var ki;
Allah Teala (CC) bazen insanları imtihan eder.
Önlerine bir mesele koyar, bakalım kul tercihini nasıl yapacak? Nefsine, öfkesine ve şeytanın vesveselerine mi uyacak, yoksa peygamberlerin ve kitapların öğrettiği Allah emirlerine mi uyaacak?
Siz tercihinizi yaparsınız ama o tercihte muvaffak kılmak veya kılmamak Allah'ın takdirine ve hikmetine kalmıştır.

Sizin tercihiniz yani "af etmek" Allah'ın emirlerine uygun ve Allah da sizi muvaffak eylemiş.

Allah'a emanet.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Cvp: İlişkiler hakkında bir soru
"Allah istemezse" demek olayı biraz karmaşıklaştırıyor.
"Allah izin vermezse" dersek olay daha iyi anlaşılır.
Bu her konuda böyledir.
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.